BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Kreta – Elafonisi cz. 3

kreta atrakcje

Mieszkając we wschodniej części Krety nie można nie odwiedzić Balos i … Elafonisi. Plaża słynie głównie z różowego piasku. Ale nie tylko.

Dojazd do Elafonisi z północnego wybrzeża krety (Rethymno / Chania) jest dość czasochłonny. Trudy podróży rekompensują widoki. Sam dojazd krętymi i stromymi drogami jest atrakcją samą w sobie. Po drodze można odwiedzić kilka interesujących punktów jak Wąwóz Topolia (Topolia Gorge), klasztor Moni Chrysoskalitissa, jaskinię Św. Zofii z ikonami w skale czy senną miejscowość Palaiochora. Sam dojazd to konieczność pokonania 75 km z Chanii.

Road to Topolia Gorge - Crete, Greece

Chrysoskalitissa Monastery in Moni Chrisoskalitissis - Crete, Greece

Altar in Chrysoskalitissa Monastery - Crete, Greece

Topolia Gorge - Crete, Greece

Samo Elafonisi porównywane jest z Karaibami. Swoiste „must see” na Krecie. Jak by nie patrzeć brakuje tylko wysokich palm, ponieważ najważniejszy element – różowy piasek, znajdzie się tam bez problemu. Jego kolor pochodzi z pokruszonych okruchów koralowca i muszli. Jest zjawiskowy.

Laguna Elafonisi jest tak płytka, że brodząc w ciepłej, krystalicznie czystej wodzie, można bez problemu dostać się na wysepkę, która kiedyś była azylem hippisów i marzycieli.

Elafonisi Beach panorama - Crete, Greece

Pink sand in Elafonisi Beach - Crete, Greece

Warto też będać już w Elafonissi odwiedzić pobliską urokliwą, ale dziką plażę Kedrodasos. Nie jest znana, ale równie piękna i interesująca. Charakteryzuje się bujną dziką roślinnością, która porasta kamienie. To wszystko w połączeniu z turkusową wodą i jasnym piaskiem tworzy niesamowity kontrast.

Path to Kedrodasos Beach - Crete, Greece

Holiday on Crete, Greece

Portrait - Kedrodasos Beach- Crete, Greece

Kedrodasos Beach - Crete, Greece

Na Kretę możecie też polecieć na zorganizowane wakacje np. z ITAKĄ.

Spis treści

Wszystkie zdjęcia można zobaczyć w albumie Kreta na Flickr.

2 komentarze

  1. Cudowne widoki 🙂

  2. Chyba chodziło o zachodnią część nie wschodnią 😉

Skomentuj.