BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Kreta – Balos cz. 2

kreta atrakcje

Balos. Nie ma chyba piękniejszego miejsca na Krecie stworzonego przez naturę. A jazda przez 8 kilometrów po wąskiej kamienistej drodze i nad klifem z prędkością 10 km / h rekompensują widoki.

Balos Landscape - Crete, Greece

Plaża Balos Panorama - Crete, Greece

Balos Beach - Crete, Greece

Crete coast - Greece

Balos Beach Panorama - Crete, Greece

Na końcu drogi czeka na nas dość sporej wielkości parking, który do południa potrafi się już cały zapełnić. Jeśli chcemy tam dotrzeć swoim środkiem transportu, zamiast statkiem kursującym z przystani, warto wyruszyć w drogę z samego rana. Unikniemy tłoku na drodze i samym parkingu, a dodatkowo zostaniemy przywitani na miejscu przez ciekawskie kozy.

Feeding the goat - Crete, Greece

Goats under car - Crete, Greece

Samego Balos nie da się opisać nawet tysiącem słów. Po prostu trzeba to zobaczyć. Z jednej strony otoczone jest wulkanicznymi skałami, z drugiej piaszczystą laguną. Po środku znajduje się płytkie jeziorko, do którego przelewa się woda podczas większych fal. Widok z samego parkingu jak i plaży jest niesamowity. Biały piasek, krystalicznie czysta woda z możliwością snurkowania, względna cisza i spokój. Czy chcieć czegoś więcej?

Balos - Crete, Greece

Balos Beach Sands - Crete, Greece

Balos Beach - Crete, Greece

Mythos Beer Drinking on Balos Beach  - Crete, Greece

Balos Lagoon walk - Crete, Greece

Na plaży, jak to w całej Grecji kwitnie biznes turystyczny. Wynająć można leżaki i parasole, a nawet kupić coś więcej. Wynajem nie jest drogi i kosztuje w sezonie nie więcej niż 10 EUR za 2 leżaki i parasol.

Vulcanic Beach - Crete, Greece

Balos Dunes #2 - Crete, Greece

Balos Dunes - Crete, Greece

Balos Lagoon wih Ship - Crete, Greece

Na Kretę możecie też polecieć na zorganizowane wakacje np. z ITAKĄ.

Spis treści

Wszystkie zdjęcia można zobaczyć w albumie Kreta na Flickr.

Skomentuj.