BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Fotosik.pl – FUCK OFF!

Cwaniacy z fotosik.pl – „Jeśli osiągniesz 80% dopuszczalnego limitu ostrzeżemy Cię emailem, że możesz przekroczyć transfer.
Możesz dokonać wpłaty na konto w Fotosiku i zgodzić się na pobieranie opłata za dodatkowy transfer – jest to 1,5zł brutto (z VAT) za każdy rozpoczęty 1GB.
Jeśli dużo transferujesz, możesz wykupić pakiet transferu, co pomoże Ci obniżyć cenę aż do 1,22zł brutto (z VAT).

I dalej: „Otrzymujesz ten list gdyż od pierwszego lutego rozpoczynamy egzekwowanie zapisu regulaminu dotyczącego limitu transferu danych (par II pkt. 27 i 28). Z zebranych danych wynika, że w styczniu Twój transfer jest na tyle duży, że od lutego będziesz musiał/a regulować opłaty za jego przekroczenie lub usunąć część zdjęć.

I informacja kolejna: „Zgodnie z regulaminem mamy prawo usuwać zdjęcia lub zaproponować opłaty za transfer przekraczający kilkukrotność średniej w serwisie. Dzisiaj ustalamy limity na poziomie kilkadziesiąt razy przekraczającym średni transfer. Musimy to zrobić gdyż niewielki ułamek procenta użytkowników obciąża nasze serwery zmuszając nas do ponoszenie wydatków oraz przeszkadza pozostałym w wygodnym korzystaniu z serwisu.
Zobacz ile transferujesz w styczniu i jeśli przekraczasz dopuszczalny limit dokonaj stosownych wpłat na konto w Fotosiku tak, aby Twoje zdjęcia nie zostały zablokowane w pierwszych dniach lutego.

Chyba są niepoważni! Autorzy tego serwisu sami sobie walnęli samobója. Odebrałem to jako brak szacunku wobec mojej osoby. To Banki nie karzą sobie tyle płacić za konto/m-c.

36 komentarzy

 1. sie zdarza sie…
  weź w takim razie załóż kilka kont i kazdym dobij do gornej granicy limitu (i tak bedzie wtedy wyzsza srednia)

 2. @patryk nie chce mi się przerzucać zdjęć na inne konto, szczególnie ze musiałbym edytować dużo linków we wpisach na blogu. Niech podniosą limit o 100%. Przecież 1gb to ja ściągam w kilka godzin z torrenta.

 3. no mowie przeciez – od teraz wrzucaj na nowe konto zdjęcia

 4. od pol roku korzystam juz z flickr wersja pro

 5. flickr? Sam póki co przenoszę się na Windows Live spaces ze zdjęciami, ale fakt że o F.pro myślałem bo jest wygodne i szybkie.

 6. No nie… :/
  I gdzie ja teraz będe fotki wrzucał.
  Jakieś ciekawe darmowe alternatywy?

 7. Mateusz – darmowe alternatywy? hmm Flickr – trzymają w nieskończoność ale w „galerii” pokazuje się tylko 200 albo 300 ostatnich zdjęć, Picasa – 1GB, Live Space – 25GB, photobikestats.eu czy jakoś tak, i masa innych

 8. unnami – nie przesadzajmy… może od razu wrzuta 😉

 9. ja tam okładki filmów na Filmlog.pl od dwóch lat wrzucam i jest o ;p

 10. Nie lepiej „Fotosik.pl – ODPIERDOL SIĘ!”? Czy jest jakaś specyficzna różnica, że trzeba użyć akurat angielskiego? :]

 11. Tak. Żeby nie zrozumieli 😉

 12. @sławek „odpierdol się” by mi jogger wypikał „*****” a takto wszyscy wiedzą o co chodzi

 13. ludzie co ja mam powiedzieć jeśli mam takie info: „Przekroczyłeś limit transferu w ramach konta o 193.988 GB”, wrzucam bardzo dużo zdjęć bo sprzedaje na allegro, opłaciłem konto za 3 lata z góry, i teraz wychodzi na to, że jak nie zapłacę 300zł/mies to mi je wyj…ią, czy tak zachowuje się poważna firma?? za 360zł można mieć na nazwa.pl hosting z 2000GB, a tu za 250GB każą płacić tyle ile mam na nazwie z 2000GB, skąd te ceny? z kosmosu? pier….lą z tym 1% użytkowników, każdy kto ma styczność z handlem na allegro generuje dziesiątki gigabajtów grafiki miesięcznie, jeszcze jak ma szablon aukcyjny na swoim koncie, to 5GB przekracza po kilku dniach jak nie szybciej, czyste złodziejstwo.
  Tak najlepiej jest zrzucić na tych be, nie dobrych generują duży ruch, więc im pier….niemy takie opłaty by sami odeszli, a jak ktoś płaci 120zł, za 500mb transferu miesięcznie to jest dobry bo nie obciąża serwerów i kasa leci praktycznie za free.
  Powinni przygotować ludzi, że mają zamiar takie limity wprowdzić, by mogli w porę przerzucić się na inny hosting. A tak stawiają ludzi przed faktem dokonanym, wchodzę na konto i z wejścia dowiaduję się, że za poprzedni miesiąc 300zł, i ten co będzie też 300zł …. zaje…ście….
  Jestem ciekaw waszych opini na ten temat.

 14. @paweł jestem ciekaw co by na to powiedział rzecznik praw konsumenta. bo to troche nieuczciwe zagranie z ich strony, najpierw zachęcają do wrzucania zdjęć po czym ustawiają limit za ściąganie zdjęć nie przez ciebie. Ogólnie jest coś takiego jak klauzule niedozwolone i nieuczciwe praktyki handlowe – jeżeli jest słowo darmowy w ofercie to ktoś nie może cię zmusić do zapłacenia czegokolwiek, szczególnie że ty już zapłaciłeś za konto pro. jeżeli ktoś chce tam takowe konto wykupić to rzeczywiście lepiej rozważyć wykup konta hostingowego

 15. Fotosik to zło od zawsze, dlatego fotki trzymam tylko i wyłącznie na Flickr PRO. Przy okazji zapraszam do grupy Jogger: http://www.flickr.com/groups/jogger/

 16. Paweł, no to moim zdaniem:

  Jeśli opłaciłeś konto z góry, to powinny Cię cały czas obowiązywać takie zasady jak w momencie, w którym im zapłaciłeś. A jeśli nie mogą dotrzymać warunków za które im płaciłeś, to powinni zwrócić Ci kasę za niewykorzystany jeszcze abonament, żebyś mógł do innego providera się przenieść.

  Chyba, że mają tak spryciarsko skonstruowane umowy i regulaminy, że wolno im wprowadzić teraz dodatkowe opłaty bez naruszenia umowy. Ale wtedy może rzecznik praw konsumenta da radę sprawę załatwić.

  A może fotosik załatwi sprawę rozsądnie i zgodzi się przez resztę opłaconego już abonamentu nie nakładać Ci limitu? Napisałbym do nich maila z propozycją — dajcie mi specjalne traktowanie przez cały opłacony z góry okres (żadnych limitów), albo zwróćcie resztę pieniędzy i zakończmy umowę. Może da się to polubowanie załatwić. IMO masz dużą szansę na zachowanie dotychczasowych warunków (o ile ludzie w fotosiku mają głowę na karku).

 17. Przenieś się na TinyPic.com

 18. Panowie niczego nie zmianiamy. Regulamin jaki akceptujecie przy rejestracji jasno to precyzuje jaki jest zakres usługi, są tam limity transferu, jest informacja o tym jak postępujemy w razie jego przekroczenia (proponujemy dodatkową opłatę). Jednocześnie regulamin zabrania hotlinkowania zdjęć co masowo robią osoby jakie dostały tego maila. Więc jeśli ktoś tu jest cwaniak to chyba nie Fotosik. Podstaw do usunięcia zdjęć jest więc regulaminowo cała masa. Chętnie się powołujecie na swoje prawa nie wiedząc nawet jakie je otrzymaliście zakładając konto. Mail ten dostał niewielki ułamek użytkowników Fotosika. Są to osoby jakie generują nam w sumie ogromny transfer nie dając nic w zamian. Gdybyście się zastanowili to doszlibyście do wniosku, że brak linków do nas i takie postępowanie musiało doprowadzić do takiej sytuacji. Większość osób jakie przekraczają limity bardzo znacznie generuje go prawie wyłącznie z hotlinków, dodawania oryginałów na fora/aukcje bez linków itp. Taki ruch nawet nie zlicza się do naszych statystyk a tylko nabija rachunki jakich, wiedzcie mi, nie chcielibyście oglądać.

 19. @Fotosik: Bez jaj. Niby taki ruch, że musicie ograniczać użytkownikom transfery, a narzekasz, że nie linkują przy wstawianiu zdjęć? Może gdyby link prowadził do zdjęcia, a nie reklam, które wczytują się dwu- trzykrotnie dłużej niż samo zdjęcie to sprawa wyglądałaby inaczej. A hot-linkowanie nie było by potrzebne?

  Twórcy Fotosika chyba nie zaglądają do konkurencji. Gdyby to robili, nie męczyliby takimi głupimi akcjami nawet niewielkiej liczby swoich użytkowników ani nie odstraszali potencjalnych „złą sławą”, która niewątpliwie narasta dzięki takim wpisom na forach i blogach.

 20. @fotosik wypowiedz Pawła dużo wnosi… wyjaśnił to chyba najlepiej. Limit 1gb to chyba stosunkowo za mało, szczególnie że nie ma ograniczenia w ilości dodanych zdjęć. Flickr ma ograniczenie do 200 zdjęć wyświetlających się w galerii więc automatycznie eliminuje podwyższony transfer gdyby takowy wystąpił. Albo inne rozwiązanie – po przekroczeniu limitu blokować część zdjęć i zastępować je miniaturką że limit wyczerpany. Zdjęcia nie znikają, a zalogowani powiedzmy użytkownicy mają cały czas do nich dostęp

 21. To jeszcze niech PRZEDSATWICIEL FOTOSIKA wyjaśni czemu o kazdej małej pierdole typu zdjecia na walentynki itp informują mailowo a o tak poważnej zmianie dowiadujemy sie na 2 dni przed nią?
  Czy to jest w porządku? Postawić kogoś przed faktem dokonanym? Tak żeby nie miał wyboru i musiał wpłacić całkowicie nierynkową cenę- a własciwie haracz?
  Gdybyście poinformowali o tym miesiąc wczesniej – wszystko byłoby w pożadku a tak jest to po prostu nieuczciwe.
  Moje kolejne pytanie – czy za styczeń także mamy uiścic opłaty?
  To byłoby już skur… w… ielstwo- wystawić komuś rachunek pod koniec miesiaca za coś co miało byc darmowe.

  Jak wam byłą potrzebna reklama i rozpromowanie serwisu to wszystko było ok, teraz macie jzu wszystkich gdzieś.
  Ponadto uważam ze urząd ochrony konsumenta z przyjemnością zajme się tą sprawą a już na pewno wystwianiem rachunków za coś co miało być darmowe pod koniec mniesiąca i informowanie o tak poważnych kwestiach na 2 dni przed zmianą.

 22. Wyraźnie napisaliśmy, że dane styczniowe są tylko po to aby się zorientować w skali przekroczeń. Nikt nie ma zamiaru pobierać za nie opłat. Wysłaliśmy info 4 dni przed końcem miesiąca i nie będziemy egzekwować blokad od razu ale dopiero po kilku dniach tak aby wszyscy mieli tydzień na reakcję. Przyznaję, że termin nie jest może super ale tydzień to dużo czasu zważywszy, że problemy dotyczą osób hotlinkujących zdjęcia czyli łamiących regulamin jaki dawał nam możliwość natychmiastowych blokad. Jeszcze raz podkreślam to nie jest zmiana a jedynie egzekwowanie zapisów regulaminu. Czy jak Polcija dostawi na drodze fotoradar to ma najpierw wystawić tablice na rok, że tu będzie za rok fotoradar?

  Nie mamy też wszystkich gdzieś a wręcz przeciwnie. Chcemy jedynie przestać być instytucją charytatywną. Hotlinkujecie zdjęcia stąd taki wielki trafik my z tego nic nie mamy. Picassa, Photobucket te serwisy blokują hotlinki albo wyraźnie zaznaczają, że limity transferu nie dotyczą hotlinków. Imageshack już dawno wycina zdjęcia w pień jeśli ssają hotlinkowo. Gdyby na aukcjach czy forach lądowały miniaturki podlinkowane do Fotosika problemów by nie było – jest grupa kont jakie generują duży trafik ale w serwisie a nie po hotlinkach – te osoby nie będą niczego płaciły. My zaproponowaliśmy usługe hotlinkowania płatną – nie mają tego inni.

 23. A co myślicie o picturehost.pl ??
  Jest jasno napisane DARMOWY HOSTING GRAFIKI
  , ŻYWOTNOŚĆ PLIKU: wieczysta a takze:

  Grafikę wrzuconą na stronę http://www.picturehost.pl możesz wykorzystać między innymi:

  – na swojej stronie internetowej

  – w serwisach aukcyjnych

  – na blogu

  Ktoś tego używał? Jakoś mimo wszystko podejrzanie mi to wygląda.

 24. Z tego co się orientuje to http://www.picturehost.pl , to ten hosting jest bardzo nie pewny.
  Zrobiony tylko w celu zarobienia na reklamach, a jak dużo osób zacznie uploadować to szybko padnie.
  Brak kontaktu z kimkolwiek na stronie o czymś świadczy.
  Na warezy owszem, na allegro=samobójstwo.
  Niestety ale taka prawda.
  Pozdro

 25. Fotosik popełnia kardynalny błąd wprowadzając tego typu ograniczenia.
  Ich klientami są głownie ludzie z allegro i to oni im płacili abonament aukcyjny 120zł/rok.
  W ten sposób nikomu nie będzie się opłacało dopłacać za transfer nierynkowych cen.
  Wszyscy drogą pantoflową polecali go sobie, bo był tani, były problemy ale był pewny.
  Teraz możemy to nazwać strzałem sobie w stopę.
  Jeśli osoba z fotosika pisze, że fotosik.pl nie jest organizacją charytatywną sama się kompromituje, i na miejscu szefa od razu bym ją wyrzucił z pracy.
  Wychodzi na to, póki chcieliśmy się wypromować mogliście być charytatywni, a jak już się wypromowaliśmy, to spiepza…cie dziady.
  Tak przynajmniej ja to odczuwam, i lepiej niech administracja fotosika nie dopuszcza do klawiatury takich mlonów, którzy zamiast odpowiedzieć rzeczowo – „koryto się skończyło” , pier…lą farmazony o fotoradach…

 26. byłem z fotosikiem od lat, teraz uciekam. Takie limity to parodia. 1Gb – 3gb i 5gb dla allegrowców. To śmieszne a fotosik w tym momencie odpycha całą masę ludzi. Jak nie potrafią inaczej załatwić sobie wpływów tylko przez taki haracz to o czym tu gadać. Jak wspominano powyżej – jakby nie było tyle reklam ładujących sie na stronę to było by więcej miniaturek. 10 krotny limit tego transferu wydaje się srawiedliwy i nie spowoduje, ze o fotosiku nie będzie się już źle mówić, a co za tym idzie ludzie znowu zaczną się rejestrowac.

 27. Batalia z fotosikiem dała jakieś rezultaty:

  Po analizie Waszych uwag i sugestii postanowiliśmy podnieść limity transferu dla płatnych kont: – dla PRO z 3 GB do 5 GB – dla kont aukcyjnych z 5 GB do 10 GB miesięcznie.

  Jednocześnie zapewniamy Was, że do 4 lutego nie będziemy blokować żadnych zdjęć, będą wysyłane jedynie ostrzeżenia.

  Wyjaśniamy też kilka niejasności.
  Opłaty są pobierane za transfer, a nie za wielkość czy ilość zdjęć. Usuwanie zdjęć mało używanych nie przyniesie efektu, jedynie usunięcie zdjęć najczęściej ściąganych może mieć wpływ na ograniczenie zużycia transferu.

  _Opłaty NIE są pobierane za styczeń. Dane o transferze w styczniu były podane jedynie po to, aby można się był zorientować ile transferu zużywają Twoje zdjęcia miesięcznie. Opłaty będa pobierane dopiero za przekroczenia limitów w lutym. _

 28. Aż chce się rzec: Koval „młot na fotosik” 😀

 29. Witam.
  Widzę, że poruszyliście temat strony http://www.picturehost.pl
  Otóż tak się składa, że jestem jedynym twórcą, właścicielem i administratorem tego serwisu.
  Chciałbym rozwiać pewne Wasze wątpliwości. Padło takie stwierdzenie, że mój serwis jest niepewny, jeśli chodzi o Allegro oraz, że jest nastawiony głównie na zysk z reklam.
  Prawdę mówiąc, nie liczę na wielki zarobek z takiego serwisu, ponieważ wiem, że jest to raczej niemożliwe. Reklamy wstawiłem tylko po to, żeby zwracał się koszt utrzymania samego serwisu.
  Nie planuję go zamykać, a co więcej, zająłem się rozbudową. Dzisiaj (3.02.09) dodałem możliwość tworzenia własnych katalogów, a mając świadomość, że może zaistnieć sytuacja, że pliki będą wstawiane na aukcje itp – serwis znajduje się na serwerach bez limitu transferu.
  Nikogo nie namawiam oczywiście do korzystania z picturehost.pl, ale szczerze zachęcam, bo dzięki Wam, może się on całkiem nieźle rozwinąć.
  W chwili obecnej serwis znajduje się w wersji beta i będę wdzięczny potencjalnym użytkownikom za wszelkie krytyczne uwagi. Jeśli macie jakieś pomysły, jak można serwis rozbudować (tzn co chcielibyście w nim mieć) – piszcie na maila podanego na stronie.
  Pozdrawiam.
  Rafał

 30. Panie Rafale, serwery bez limitu transferu swoją drogą, a swoją drogą wysycenie łącza na którym jest serwer.
  Tak się składa, że posiadam serwer dedykowany i wiem jakie koszty trzeba ponosić przy tego typu usłudze. Jak zakupimy takowy za grosze to i będzie działał jak za grosze, a nie podejrzewam Pana by zainwestował Pan w takowy kilka tysięcy złotych miesięcznie. Póki serwis ruszył to i oczywiście działa, ale w momencie trafiku 2TB miesięcznie, zaczną się schody. Poza tym obciążenie CPU, RAM..
  Więc zamiast dodawania ogólników typu „brak limitu transferu”, niech poda Pan parametry serwera.
  Wtedy będzie jasne czy to jest konkretny projekt, czy jakaś hosztaplerka…
  Pozdrawiam
  Krzysiek

 31. Prawda jest taka, że pisałem tę stronkę w celach niekomercyjnych (z tego też względu jest całkowicie darmowa). Głównym moim celem było sprawdzenie się jako programista php. Wyszło mi to całkiem nieźle i dlatego postanowiłem projekt wrzucić na serwer.
  Co do parametrów serwera. Dziennie generuje jakieś 10 GB transferu, co w miesiącu daje ok 300 GB. Szczerze mówiąc nie wiem jak się zachowa przy większym ruchu, bo nie miałem jeszcze okazji tego sprawdzić. Na chwilę obecną na pewno nie mogę konkurować z największymi polskimi hostingami ze względu na sprzęt, na którym postawiona jest strona, ale myślę, że jeśli serwis zacznie się rozwijać, będę musiał zainwestować w odpowiedni sprzęt. Oczywiście wiązałoby się to wtedy z wprowadzeniem jakichś opłat.
  Podsumowując, nie mogę nikomu zagwarantować, że w przypadku większego trafficu serwis będzie działał stabilnie i szybko. Nie chcę Was oszukiwać, bo wiem, że to nie ma sensu, bo i tak prędzej, czy później by to wyszło na jaw. Tak więc jeśli ktoś ma ochotę korzystania z moich usług – serdecznie zapraszam.

 32. Fotosik blokuje

  I stało się – Fotosik tak jak wcześniej zapowiadał zablokował pierwsze 17 zdjęć udostępnionych jako hotlinki. Efekt można zobaczyć min. tutaj.

 33. Fmix.pl – bez limitów i hotlinkowanie działa 🙂

 34. kontodemon

  Wykupiłem sobie serwer wirtualny bez ograniczeń pojemności! i bez limitów transferów !!!! (webhostingworld kropka net) Chciałbym teraz przenieść wszystkie swoje zdjęcia z Fotosika na ten właśnie serwer!!!
  Wiem że fotosik ma kilka serwerów.. to widać choćby po wygenerowanych przez fotosik menagera linkach… mam nadzieje że nie ma to nic do znaczenia..
  Chciałbym zrobić to przez FTP ale nie wiem jak dostać się do moich zasobów na fotosiku…
  Jakieś sugestie???
  Pomóżcie, może ktoś już to kiedyś robił??

Skomentuj.