BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Święta Lipka – Częstochowa Północy

Nie bez przyczyny miejscowość Święta Lipka nazywana jest Częstochową Północy. W niewielkiej wiosce na skraju Warmii i Mazur, zamieszkałej przez 200 mieszkańców, znajduje się niesamowity XIV wieczny kościół , który jest jednym z najbardziej znanych w Polsce sanktuariów maryjnych.

Nie przepadam zbytnio za zwiedzaniem kościołów i obiektów kultu religijnego. Szczególnie, że na Mazurach jest co zwiedzać. Tym razem zrobiłem wyjątek i nie żałuję. Świątynia w Świętej Lipce godna jest największych stolic świata. Wystarczy spojrzeć na organy, freski i barokową bramę, nad którą pracowano przez 6 lat. Natomiast same organy dysponują 35 głosami o romantycznym brzmieniu. Na zwieńczeniach wież umieszczono rzeźby aniołów grających na instrumentach muzycznych. Na dwóch najwyższych wieżach stoją Matka Boska i Archanioł Gabriel. Co charakterystyczne – rzeźby te wraz z gwiazdami i dzwoneczkami na wieżach wprawiane są w ruch podczas gry na instrumencie.

Święta Lipka #1 - Sanktuarium Maryjne - Mazury

Święta Lipka #2 - Sanktuarium Maryjne - Mazury

Święta Lipka #3 - Sanktuarium Maryjne - Mazury

Święta Lipka #4 - Sanktuarium Maryjne - Mazury

Święta Lipka #5 - Sanktuarium Maryjne - Mazury

Święta Lipka #6 - Sanktuarium Maryjne - Mazury

Święta Lipka #7 - Sanktuarium Maryjne - Mazury

Skomentuj.