BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Jam jest dwór polski

W Polce mamy kilkadziesiąt pięknie zachowanych zamków oraz setki dworków pamiętających czasy szlacheckie. Jednym z tych ostatnich jest XIX wieczny Stary Dwór w Chotowie. Niegdyś szlachecka mieścina i schronienie w ciężkich czasach zaborów, dziś restauracja.

Dwór Stary Chotów

Stary Dwór w Chotowie otoczony jest parkiem krajobrazowym z II połowy XVIII wieku. Tworzy on harmonijną całość łączącą dworek z wszechobecną naturą. Wejście też jest godne – przez typową dla tamtych czasów bramę. Po II Wojnie Światowej czasy świetności dworku w Chotowie minęły. Najpierw na mocy dekretu PKWN o reformie rolnej z 1944 pozbawiono własności dotychczasowych mieszkańców, później niszczał. Losy budynku odmieniły się dopiero w 2004. Wtedy też dwór przeszedł generalny remont – odtworzono tynki z zachowaniem oryginalnego detalu, stolarkę drzwiową i okienną, przystosowano dach do celów mieszkalnych a piwnice do restauracyjnych z zachowaniem sklepień znajdujących się pod starszą częścią budynku.

Park w Chotowie

Skomentuj.