BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Luksusowe drinki – szyło i borjec.

Co prawda karnawał już za nami, ale warto przypomnieć kilka ekskluzywnych drinków na bazie wysokookta… procentowego alkoholu, które udało mi się znaleźć. Należą one do tzw. egzotycznych koktajli dla wymagających.

Zdecydowanie najpopularniejszym drinkiem w rejonie państw byłego Związku Radzieckiego jest spirytus w piwie (w Polsce zwany pod nazwą kodową u-boot). Do wysokiej szklaneczki wkładamy małą szklaneczkę. Mniejszą wypełniamy spirytusem, większą trunkiem na bazie chmielu. Całość bardzo przyjemna.

Kolejne 2 drinki, które zaprezentuję należą do gatunku tych bardziej egzotycznych, światowego pokroju. Imię ich „Szyło” i „Borjec” [Źródło]. Powstanie w/w drinków przypisuje się Rosjanom pracującym w rafineriach naftowych w Baku.

Szyło” składa się ze szklanki spirytusu 96% i łyżki zmielonego pieprzu… Pychotka!

Ten kto przejdzie test koktajlu „Szyło” musi zmierzyć się także z „Borcem„. Proces produkcji w/w drinka jest bardziej skomplikowany oraz wymaga wyspecjalizowanego sprzętu oraz półproduktów. W tym koktajlu destylat przemysłowy stanowi główny składnik. Zamiast pieprzu dodaje się jednak azot, który wykorzystywany jest do schładzania rosyjskich instalacji naftowych.

Smacznego!

15 komentarzy

 1. http://www.youtube.com/watch?v=F2Ww9ux55Tw

  Możesz mi wytłumaczyć, w jakim celu dodajesz wpis będący – praktycznie słowo w słowo – transkrypcją fragmentu WC Kwadransa? Co ciekawe, w tagach nie ma o tym wzmianki. Treść nie jest też cytatem.

 2. @Dandys toż to on to też cytuje

 3. Ale on zaznacza źródło.

 4. oj Dandys Dandys. Widzę, że nie masz najwyraźniej większych problemów. 🙂

 5. Przynajmniej nie muszę się lansować czyimiś wypowiedziami. 🙂

 6. Dałeś ciała, Koval, faktycznie wypadałoby zaznaczyć źródło.

 7. Coś ostatnio często marudzicie. Ogarnijta się. Nikt nie umiera.

 8. Jak to nie, właściciele praw autorskich cierpią ;/

 9. Już dawno tacy jak ja ich wykończyli. 🙂

 10. Ale przecież WC też tego nie wymyślił samodzielnie.

 11. zammer – naucz się czytać ze zrozumieniem komentarze, już ktoś w miarę mądry wyżej napisał, że tam cytat jest podpisany, czyli jest to zgodne z prawem autorskim 🙂

 12. Sorry, nie mam iPhone’a i ta zdolność jest mi obca.

 13. cienka riposta

 14. Jak dupa węża.

 15. szyło (po rusku dosł. szydło) to określenie na spiritus przemysłowy (w teorii nie nadający się do spożycia, w praktyce podstawowy napitek na północy). Coś nie mogę wygoglać ale afair szyło ma ok 80%.

Skomentuj.