BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Jutro dzień sądu ostatecznego

Tak, mam akcje Techmex. W czwartek po godzinie 10 rozpoczyna się rozprawa sądowa w sprawie upadłości. Albo będzie upadłość, albo upadłość likwidacyjna albo w ogóle jej nie będzie. Pytań jest dużo, możliwych odpowiedzi jeszcze więcej.

Posiadając akcje przed decydującą rozgrywką człowiek decyduje się na czysty hazard. W innym wypadku to duże ryzyko. Osobiście postawiłem na szali wszystkie zyski w ciągu ostatnich 220 sesji giełdowych. Idąc za F. Ch. Hebbel’em albo będę miał wszystko albo nic.

Jedno jest pewne – będzie to cenna lekcja strategii inwestycyjnej. Jeśli mi się nie uda, trudno. Uznam to za kolejne drogie doświadczenie. Doświadczenie które zaprocentuje… kiedyś

Jedni mawiają że na takie inwestycje trzeba mieć niezłe jaja, czy stalowe nerwy. Tak na prawdę inwestowanie na giełdzie uczy spokoju i panowania nad emocjami. Cały czas nad tym pracuje. W końcu to tylko pieniądze, a jednak o nie walczymy.

Na koniec cytat amerykańskiego komika, Willa Rogersa:

Nie bądź hazardzistą, zbierz wszystkie swoje oszczędności, kup dobre akcje i trzymaj je, aż pójdą w górę. Jeśli nie pójdą w górę, nie kupuj ich.

Wniosek: Ave tex!

10 komentarzy

 1. Byłem na fajnym szkoleniu w Techmexie… Prawie rok temu. Jak na wiosnę się dowiedziałem, że padli, to mnie to trochę zdziwiło. Ale nie gram na giełdzie.

 2. @lemiel jeszcze nie padli. ogólnie cały czas działają, tyle że pan prezes troszkę namieszał i banki się wkurzyły, a dokładnie jeden – dnb nord

 3. No nie znam aż takich szczegółów. Czasu mi na to brak.

 4. Lemiel a ty jesteś z Bielska?

 5. Nie. Miejsce stałej dyslokacji z 50km od, ale czasowo w Warszawie.

 6. spytam wprost – znasz kogoś z bielska lub okolic który mogłby powiedzieć coś aktualnego na temat techmexa i tego co tam sie dzieje?

 7. techmex, ciągle w grze 🙂

 8. Nic tylko pogratulować stalowych jaj. Po ile kupowałeś?

 9. Ani nie wygrałem, ani nie przegrałem. Techmex – wyrok sądu.

  Ani nie wygrałem, ani nie przegrałem. Nie pisałem tak długo bo nie było wyroku, aż do dziś. Wstępnym założeniem było wyjście na 0. I tak się w gruncie rzeczy stało. Kurs po tym jak sąd ogłosił iż nie może jeszcze wydać wyroku […]

Skomentuj.