BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Różnica między Francją a Polską

We Francji się mawia:

„U nas mamy wszystkiego pod dostatkiem. Nikt nie chodzi głodny. To że ktoś ma więcej niż inni świadczy o tym, że potrafi zachować się przy stole…”

To chyba wszystko na ten temat. Niech każdy wyciągnie swoje wnioski. Mi to coś mówi, a Tobie?

5 komentarzy

  1. Ciesz się że nie musisz pracować z francuzami 🙁

  2. E.. że niby Francja to socjalistyczny kraj? Czy może „Niektóre powiedzenia się zdewaluowały” ? ;). No i to „zachowanie przy stole” kojarzy mi się z „graniem wg. reguł gry” i z korupcją ALE to już pewnie zbytnie doszukiwanie się sensu ;]

  3. Francja bardzo miły kraik do mieszkania, choć średnio rabi sobie z imigrantami. Co do pracowania z Franzucami to raczej bez zarzutów.

  4. mi tez sie wydaje ze praca z nimi jest ok, czasami tylko zbyt zywiolowo reaguja. Cthulhu – ja to ulozylem sobie w ten sposob, ze im grzeczniejszy jestes przy stole we francji masz wiekszego kotleta na kolacje, tam wydaje sie ze jak robisz cos dobrze to mozesz sobie na wiele pozwolic, jezeli zle tez…tylko nie na wszystko w takim stopniu jak ci pierwsi. nie widzialem ubogo wygladajacych ludzi, pijakow itp. bezdomnych troche, ale wydaje sie ze takie zycie wybrali

  5. We Francji jest więcej ludzi o przekonaniach nacjonalistycznych niż w Niemczech.
    Szansę na „zachowanie się przy stole” mają tylko Francuzi. Inni są ledwo tolerowani.
    Od przedwojny, w zasadzie nic się w mentalności Francuzów nie zmieniło.

Skomentuj.