BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Słów kilka o Smoleńsku

Raczej staram się unikać wszelkiego rodzaju tematów politycznych, ponieważ jakiś czas temu stwierdziłem, że są mądrzejsi, lepsi, bardziej zaangażowani w życie polityczne Polski i „wszystko wiedzący” ludzie… Ale w obliczu ostatnich doniesień i jednoczesnej obawie przed dalszym rozwojem „sprawy smoleńskiej” – „przypadkowemu” odnalezieniu zdjęć na portalu na Syberii (jakieś 8000km), „rzetelnej” (jak się okazuje) identyfikacji ciał, nowym „odkryciom” naukowców oraz „zaginięciu” niektórych elementów elektronicznych samolotu, chciałbym przytoczyć całkiem trafne, możliwe, że nawet prawdziwe słowa:

[…] Czarne skrzynki i wrak samolotu, stanowiące naszą własność, nie wróciły dotąd do Polski – dwa i pół roku po tragedii i dwa lata po zakończeniu dochodzenia.

Kilka dni po katastrofie w Smoleńsku pisałem w „The Huffington Post„, że tragedia będzie wygrana przez Rosję dla celów politycznych i tak się dzieje. Dla Rosji wrak samolotu i tragedia smoleńska stały się środkiem politycznym do destabilizacji sytuacji w Polsce. Dlatego zdjęcia ofiar tragedii w Smoleńsku odnajdują się raptem na portalu na Syberii.

Skłócona Polska to kraj słaby, a słaba Polska jest w interesie Rosji. W Moskwie ułożony jest od dawna scenariusz, w którym polski premier jest słaby. Potrzebuje pomocy i tę Moskwa dostarczy, zwracając wrak, czarne skrzynki w stosownym dla nich momencie, a być może nawet występując z jakąś dodatkową formą ekspiacji, która wzmocni, a może i uratuje pozycję premiera.

Taki wdzięczny Rosji polski premier byłby historyczną kopią króla Poniatowskiego i jego serwilistycznej postawy wobec carycy Katarzyny II i ten scenariusz jest typowy dla sposobu rządzenia rosyjskich elit władzy. Nie tylko Ameryka, ale i administracja Obamy nie rozumieją sposobów myślenia Rosji i obciążeń historycznych Polski, to Obama robi, co może, by walczyć o serca i umysły muzułmanów, a nie Polaków, ale to inny temat.

Autorem słów jest Mariusz Max Kolonko. Cały wywiad #1.

3 komentarze

  1. „przypadkowemu” odnalezieniu zdjęć na portalu
    na Syberii (jakieś 8000km),

    Sugerujesz, że trzeba je tam było fizycznie zawieźć?

  2. @hcz pomyśl gdzie znajdziemy skrzynki albo awionikę? 😛

  3. BTW Kolonko trochę się myli (albo manipuluje). Dwa lata upłynęły od raportu MAK, a czarne skrzynki i wrak przetrzymywane są z powodu postępowania prokuratorskiego, które się nie skończyło.

    Te dwie sprawy są zastanawiające chętnie mylone (również w kontekście działań KBWL i polskiej prokuratury).

Skomentuj.