BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Owsiak to cep

Te koncerty powinny być darmowe– mówi Jurek Owsiak o imprezach organizowanych podczas 17
Jurek Owsiak zaznaczył, że artyści – nawet jeśli dostają gażę za finałowe koncerty – to powinni sami ją wpłacić na konta WOŚP. – To oczywiście jest bardzo prosta droga – apelował. Zaznaczył przy tym, że organizatorzy zawsze pokrywają koszty podróży artystów. – Ale jeśli ktoś bierze stawkę 50 proc.? – Owsiak pytał na antenie TVN24, czy to w porządku.

Po pierwsze nie Jurek tylko Jerzy Owsiak. To osoba publiczna i nie mówimy do prezydenta Olek Kwaśniewski tudzież Lesiu Kaczyński.

Po drugie, za tego typu teksty nie lubię, nie popieram tego cepa Owsiaka. Wykorzystując swoją pozycję i autorytet jaki posiadł dzięki swojej działalności, publicznie próbuje tworzyć czarny PR przeciw osobom biorącym udział w organizowaniu „jego” imprez pt. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Szczególnie wobec tych którzy próbują popsuć jego „interesy” i działać w myśl zasady „jeżeli robisz coś dobrze to czemu robić to za darmo?”. W tym przypadku padło na artystów, którzy upomnieli się o swoje gaże.

Mówienie publicznie o interesach jakie łączą jego tj. Owsiaka z osobami zaangażowanymi w organizację tego wielkiego przedsięwzięcia jakim jest bez precedensu WOŚP jest co najmniej nie na miejscu. Przedstawienie sytuacji w ten sposób, że artyści „śmią” żądać pieniądze za udział w WOŚP i zarabiać na biednych dzieciach jest według mnie naganne. Tego rodzaju opinie mają cechę wypowiedzi negatywnej, jednostronnej o dość dużym zabarwieniu manipulatorskim. Postawiwszy się na miejscu osoby popierającej Owsiaka i oglądającej tego rodzaju wystąpienia na pewno dałbym się uwieść kwitując taką sytuację słowami „banda złodziei chcących zarobić na krzywdzie innych”.

Jednakże pragnę zauważyć, artysta to wolny zawód, który z czegoś musi żyć. Owszem, ktoś zaraz pomyśli, że ma kupę kasy z innych występów. Ale co z tego. Jeżeli zajmuje się zawodowo czymś to jest to jego wyłączny wybór gdzie gra, komu gra i za ile to robi, a to że ma X pieniędzy na koncie nie oznacza od razu, że ma nagle rezygnować ze swoich dochodów na rzecz jakiejś tam fundacji. Podobnie zresztą działo się w przypadku Roberta Kubicy, do którego swojego czasu zwracały się organizacje charytatywne w celu „wyłudzenia” pieniędzy. Gdy ten odmówił nagłośniły sprawę twierdząc, że Kubica jest egoistą i nie chce ich wspomóc. I brawa dla Roberta, który skwitował całą zaistniałą sytuację słowami (będę parafrazował): „Kiedy ja rozpoczynałem karierę i zwracałem się do różnych organizacji w celu pomocy finansowej dla mnie to żadna z nich nie chciała mi takowej udzielić. Wszystko co osiągnąłem dzięki swojej ambicji , zaangażowaniu, umiejętnością i ciężkiej pracy” .   

Ten sam schemat wykorzystuje sprawnie Jerzy Owsiak,  by potem móc publicznie chełbić się swoimi osiągnięciami w wyniku których chore dzieci otrzymały tak bardzo potrzebny im sprzęt.

W dodatku Owsiak  uważa, iż występowanie artystów na WOŚP to „reklama” ich zespołów, piosenek i muzyki.  Zapomniał tylko o jednym, że właśnie bez tych zespołów, które rzekomo reklamuje na swoich koncertach finałowych nie było by owych koncertów. Jak to się mówi? Nie należy kąsać ręki która karmi?

Mam nadzieję, że nadejdzie kiedyś taki dzień, w którym czołowe media w Polsce odmówią brania udziału w przedsięwzięciu jakim jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W którym to Polski rząd poczuje się wreszcie do konstytucyjnego obowiązku finansowania tego rodzaju zakupów, zamiast liczyć na bezczelnie wyłudzane na zasadach poczucia winy przez Owsiaka pieniądze z kieszeni Polaków.

♫ LaFee – Ring Frei

Wniosek: Jurek nie psuj tego, nie bierz kasy, wyluzuj! Koval nie dawaj, olej to… Miej rozum

Btw. Czasami Owsiak przypomina mi o. Tadeusza Rydzyka.

63 komentarze

 1. polecam zapoznać się także z wypowiedzią

  Okolo 10 lat temu w Szczecinie do szpitala na Broniewskiego OWSP przywiozla na oddzial okulistyki dzieciecej maszyne. Wszystko bylo ladnie do czasu, az jeden z lekarzy dopatrzyl sie, ze w papierach jest nowa, a maszyna jest uzywana. Na to jeden z owsiakowcow stwierdzil, ze to fakt, bo maszyna najpierw byla w przedszkolu, do ktorego uczeszczalo dziecko Owsiaka, ale okazalo sie, ze potrzebna byla jedynie dla tego dziecka, a pani doktor co ja obslugiwala wynajeta do tego celu przez WOSP za duzo sie wiec rowniez nie napracowala, a wiec maszyna jest jak nowa.

  Bez komentarza

 2. O tak, źródło pewnej wiedzy i sprawdzonych informacji: komentarz na Onecie. 🙂

 3. @marcoos uwierz mi jakby to byla ściema to by tak nie brzmiala. czasem zdarza sie coś powaznego

 4. Czasem zdarza się także spojrzeć z innej strony. Nie mam nic przeciwko podejściu „moja praca, nie będę nawet dla WOŚP grał/śpiewał/cokolwiek robił za darmo”. Jednakże artysta mówiący „zagramy za darmo” a na kilka dni (tak zrobił między innymi wielki gwiazdor Szymon Wydra) przed imprezą wielce rzuca tekstem „chcesz żebyśmy zagrali to zapłać” jest dla mnie hipokrytą.

  Nie zawsze jest jedna strona medalu… W tym kraju przyda się trochę nadziei. W tym kraju Owsiak jest bardziej osobą medialną i nagłaśniającą niż osobą organizującą (bo temu nie podoła).

  Akurat moje podejście do tej „imprezy” jest jakie jest i tutaj nie „zaburzyła” oceny idiotyzmu sytuacji zarówno z jednej jak i drugiej sytuacji. Standardowa walka o kasę…

 5. @after design no w tym wypadku Wydra rzeczywiście przegiąl bo zmienil zdanie i przestalbyć konsekwentny

 6. „To osoba publiczna i nie mówimy do prezydenta Olek Kwaśniewski tudzież Lesiu Kaczyński.”

  Radek Sikorski swego czasu?

 7. i dlatego chyba Kaczyński go mail w dupie i wywalil z rządu

 8. A tak oftopowo to i tak jutro idę na błonia i porobię sobie zdjęcia Owsiaka 😛

 9. @Koval, możliwe, bo u Tuska to już Radosław 😉

 10. @after design to swoją drogą tez mam zamiar jakieś foto strzelić ale nie wiem czy dotrę. od razu mówię ze kasy nie biorę i nie zamierzam dawać

 11. Paweł Ciupak

  „tak zrobił między innymi wielki gwiazdor Szymon Wydra”

  Wydra? Ten sam, co swego rodzaju pisał, że „piractwo muzyczne jest gorsze niż morderstwo”? Jeżeli tak, to nie dziwię się, jak jakis chuj jest łasy na pieniądze, to taki zostanie.

 12. Pawle: to była ironia, szczególnie z tą „gwiazdą”. Człowiek się sprzedał, a sam zabłysnął w idolu i teraz się trzyma kasy, póki może. Z tego co się orientuje to więcej „gwiazdek i gwiazdeczek” w ten sposób „zagrało”. Niestety nigdzie się nie doczytałem co i kto. O Wydrze słyszałem w Radio Szczecin. Więcej informacji nie mam. Może to Owsiak także zagrał „na poczuciu winy” i opinii publicznej, co nie byłoby pierwszym przypadkiem, a może faktycznie jak Wydra zrobił pierwszy krok, to reszta stwierdziła „czemu nie”.
  Diabli wiedzą. Przypuszczam, że nigdy zwykły szaraczek się nie dowie prawdy. Bo szum medialny zawsze będzie po jednej ze stron.

 13. Koval nie jestem bardzo w temacie, bo WOSP jakoś skutecznie omijam od dobrych paru lat, ale coś tam mi się w głowie kołacze, że na ich finałach i chyba na przystanku grają kapele, które decydują się grać za darmo. Tak, że nie rozumiem tego tekstu „nawet jeśli dostają gażę za finałowe koncerty – to powinni”. Uważam, że jak już WOSP nie miała nic przeciw wypłaceniu komuś gaży, to Owsiak nie powinien decydować, co kto powinien z tymi pieniędzmi robić.

 14. @dobeer ale właśnie otrzymują kasę. chociażby Owsiak finansuje przystanek Woodstock. tam się nie gra za free

 15. Z tego co się orientuję na przystanku występują kapele za darmo.

 16. @afterdesign nawet te zagraniczne?

 17. Koval o ile dobrze kojarzę to tak. Nie wiem czy ewentualnie nie jest im zwracana kasa za przybycie.

 18. Koval tak, bo jak by nie patrzeć wystapienie i zareklamowanie się przed tłumem 250 000 głów prędzej czy później się zwraca.
  Ale dla pewności usiądę i poszukam jakichś informacji na ten temat.

 19. faktycznie za darmo. to nie wiem o co się rozchodzi teraz – jeżeli się dogadali na kasę to niech zapłacą, a jak mieli za free a teraz chcą to niech nie grają

  W założeniu impreza ta jest podziękowaniem dla wolontariuszy za ich pracę, w szczególności podczas finałów. Festiwal jest w całości bezpłatny dla widzów, natomiast artyści grający podczas kolejnych edycji dostają zwrot kosztów za przyjazd na festiwal – symboliczne 100 złotych na osobę.

 20. i jednak dostaną kasę – na Onecie wywalili artykuł o tym z głownej strony ale znalazłem coś takiego

  Szymon Wydra, który ma zagrać w Białymstoku, choć ostatecznie – po negocjacjach – zadowolił się 10 tysiącami. 12 tysięcy za występ dostanie Arka Noego, 10 tysięcy Bracia Cugowscy, a 9 tysięcy grupa Mr Zoob.

 21. To te dzieciaki zarabiają? Sweet.

 22. Koval: rozchodzi się o to, że albo polskie gwiazdki urażone zostały prośbą o zagranie za free. Albo (co jest gorszą opcją) zadeklarowały się grać za darmo, ale nagle stwierdziły, że za darmo to do kitu i nie będą za free męczyć się.

  A co do tego doniesienia z onetu. To widać, że bardziej zależy na rozgłosie niż na kasie, przekalkulowali, że się opłaca. Szkoda tylko, że takim „crapom” płacą. Bo ja bym nie płakał jakby nie wystąpili na scenie…

 23. Bo owsiak wie ze jak nie zapłaci to zabije rękę która karmi tzn że ludzie nie przyjdą i nie zostawią kasiory

  @atoman też się zdziwiłem że tyle hajsu biorą

 24. ARKA NOEGO nie pierwszy raz bierze udział w Finale Wielkiej Orkiestry. Za występ w Finałach WOSP, także we Wrocławiu nie pobierała i nie pobiera wynagrodzenia za występ.

  http://www.wosp.org.pl/fundacja/index.php/11/2/1/5906

 25. no to też fajnie że Samorząd Województwa Dolnośląskiego pokrywa koszty 😛 czyli podatnicy podatków lokalnych czyli wrocławianie w gruncie rzeczy za to zapłacą. :/ czyli można przyjąć że cały dolny Śląsk dal już datek na WOŚP 😛

 26. Ale od WOSP nic nie biorą. Poza tym pieniądze z samorządu otrzymali na zakwaterowanie, a nie jako gażę. To chyba też coś tam wyjaśnia, zwłaszcza w świetle tych oświadczeń o kwotach i zespołach.
  BTW. WOSP zawsze wzbudzało jakieś kontrowersje, ale nie pamiętam kiedy media starały się tak intensywnie wywlec „COŚ”, tuż przed finałem. Czy to nie dziwne?

 27. to świadczy o tym że polskie dziennikarstwo jest w miare jeszcze niezależne – onet.pl wywodzi się z optimusa, przejęła ten portal spółka ITI do której też należy TVN który to jest współorganizatorem WOŚP

 28. Myślisz, że to taka reklama dla TVN?

 29. nie raczej nie… bardziej dowód na to że dziennikarze skutecznie i sprawnie działają i nikt nimi nie steruje

 30. W morde. Tysiące razy prawdziwe gwiazdy grały za charytatywnie i za free a taki Wydra 10k za zagranie na WOŚP bierze? Wygląda na to że by nawet własne gówno zeżarł. IMHO jak ktoś gra to za free a jak nie to niech się buja, popieram w tym Owsika.

 31. Chciałem przed chwilą przeczytać status WOSP i interesujące jest, że na ich stronie www jest tylko fragment, a kopiąc dalej trafiłem na takie coś: http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/309153.html

 32. Owsiak nakazuje oddać wykonawcom ich gażę na WOŚP i to publicznie sugerując innym ze tak powinno się zrobić (jakas tradycja czy co?), równie dobrze mógl powiedzieć żeby wszyscy swoją dniówke oddali na WOŚP i wtedy pewnie by go nikt nie popierał. wszystko ładnie pięknie dopoki to nie dotyka nas samych. Zresztą tu chodzi o sam fakt że tak powiedział Owsiak publicznie że ktoś coś musi oddać i ze powinni grać za free, a nie to czy ktoś gra za free bądz nie. Jeżeli ktoś nie godzi sie za darmo to nie gra. Występowanie na WOŚP nie jest kogokolwiek obowiązkiem, a jednak w słowach Owsiaka tak to zabrzmiało

 33. Ostatnio słyszałem coś o odsetkach. Oddawanie dniówki a granie koncertu charytatywnie to dwie różne bajki. Nie dość że łapią punkty do lans ranku to by chcieli zaroić a najlepiej tak żeby nikt o tym nie wiedział i wszyscy myśleli że grali za free. Zdziwił byś się ile zajebistych kapel by stanęło na miejscu Wydry nie biorąc za to ani grosza.

 34. domyślam się. tylko rachunek ekonomiczny i marketingowy w ogólnym rozrachunku WOŚP wygrał i dlatego bierze się znanych wykonawców by przyciągnać ludzi. I oto dowód – http://www.wosp.org.pl/fundacja/index.php/11/2/1/5893 WOŚP to najlepsza marka na świecie. Czyżby Coca Cole przebili?

 35. No w Szczecinie na ten przykład cycki będzie pokazywać Cerekwicka a muzykę będzie grała Coma. A przynajmniej się przejdę na koncert i porobię fotki. Ciekawe czy dają gdzieś akredytację na miejscu, może by się udało wydębić jakąś przepustkę.
  Bo raczej „na redaktora serwisu o grach” mnie nie wpuszczą bliżej sceny 😛

 36. będzie chyba trudno. Oni dopuszczają tylko „swoje’ media w ramach wyłaczności. jeżeli nie zgłosiles sie wczesniej i cie nie zweryfikowali to możesz pomarzyć

 37. To mnie akurat nie dziwi. Sam pomagałem przy organizacji koncertu zabojadzkich gwiazd a pozniej robilem jako security podczas koncertu i tez mi sie nie bardzo widzialo wpuszczac osoby postronne czyt. podniecone siksy lol

 38. Koval: wiem, żartuję sobie akurat. Aczkolwiek zwykle akredytację można załatwić często na miejscu bez problemów. A znając siebię, jeżeli się ruszę z rana, to mi się nie będzie chciało długo tam siedzieć. Pójdę rano zrobić kilka zdjęć Owsiakowi a później się zmyję pograć w coś i wrócę na koncert Comy. Może się jeszcze pokręce po drodze.

  l00natyk: ja na nakręconą siksę nie wyglądam, a i nie zachowuję się jak takowa ;] Ja tam po prostu chciałbym parę fajnych ujęć znaleźć, ale to się da zrobić nawet zza pleców ludzi, tudzież stojąc troszkę z boku ;]

 39. Tutaj przydało by się nadmienić, że Owsiak nie robi tego do końca za darmo, a sama fundacja też ma swoje koszta (telefony w biurze fundacji kosztują… i to nie małe pieniądze) o czym mówi m.in. raport finansowy.
  Ok, idea fajna, nawet bardzo. Wielka ściepa narodowa, aby pomóc dzieciom, bo Państwo nie daje rady. Wiem, nie ma świata idealnego, zwłaszcza, jeżeli społeczeństwo nie jest zorganizowane. Problem w tym, że o ile ma to dużo plusów, ma też swoje minusy. Jak wszystko.
  Ciekaw jestem, ile osób przy pomocy WOŚP dorobiło sobie? Dzieciaki, które latają z puszkami, aby zbierać pieniądze też czasem je wyjmują stamtąd, aby mieć coś w rodzaju dodatkowego kieszonkowego, a ile osób wyżej po drodze w hierarchii bierze tego typu kasę do kieszeni? W tak złożonej piramidzie jest to raczej nie do sprawdzenia :(.

 40. Niestety, rację ma Hołdys – „Jeżeli jakiś artysta bierze wynagrodzenie za występ na WOŚP, to jest zdemoralizowanym chujem niewartym podania ręki. Możesz to przekazać Reutersowi jako moje oficjalne stanowisko.”
  Bo albo się gra charytatywnie, albo się gra koncert za pieniądze. Albo się jest człowiekiem uczciwym, albo się jest prostytutką – hipokrytą.

 41. Nalał bym Ci Stewardsa z colą ale niestety jesteś poza zasięgiem.

 42. Hym. Trafiłem przez wykop na art w serwisie: pardon.pl

  Prawda czy nie. Ośmieszają się ;]

 43. @after design ciekawy artykuł – rozjaśnia swiatełko do nieba… tak przy okazji tam jest taki fragment

  Szukałam, więc sprawozdań finansowych spółki (melon). Nie ma.

  troche słabo szukała bo w KRS czy jakoś tak one powinny być. ogólnie to ciekawa ta spółka złoty melon tudzież złoty interes 😛

  Tutaj można znależć informacje na stronie rządowej o Fundacji WOŚP

  są też ich wszystkie sprawozdania finansowe, nawet te niepublikowane na ich stronach www

 44. Ale mi sensacja i dziwy że ktoś za darcie japy bierze pieniądze.

 45. znalazłem kilka fajnych fragmentów w sprawozdaniu ostatnim z 2007 roku, za 2008 jeszcze nie ma

  Zarząd uchwala, ze wszystkie darowizny przekazane na rzecz Fundacji przez
  firmy, które wezmą udział w negocjacjach zostaną przekazane na pokrycie
  kosztów XXV konkursu ofert.

  Czyli tak jakby firmy próbowały ich podkupić

  Zarząd uchwala, „e w ramach prowadzonych przez WOŚP programów
  medycznych i programu edukacyjnego, *przedstawiciele Fundacji będą
  brali udział w krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych,
  zjazdach, sympozjach i szkoleniach. Fundacja będzie mogła
  współfinansować uczestnictwo przedstawicieli reprezentujących Fundację
  w konferencjach organizowanych przez ró„ne podmioty
  i instytucje lub finansowanych wyłącznie przez WOŚP*

  super. czyli jedziemy na wyspy kanaryjskie na sympozjum i wrzucimy sobie to w koszty. 😀 mogli by dać wykaz gdzie byly konferencje i sympozja

  Zarząd uchwala, #e zorganizuje XIII Przystanku Woodstock w dniach
  3-5 sierpnia 2007r. w miejscowości Kostrzyn n/Odrą.
  Przewidywany koszt przedsięwzięcia – 2.500.000 zł.

  lol

  Wydatki – 27.143,24 zł – obsługa prawna – 3.489,20 zł – materiały biurowe – 257,66 zł – wydruk identyfikatorów – 120,78 zł – wynajem urządzeń rejestrujących – 1711,60 zł – *wynajęcie sali w hotelu, wy*ywienie – 7.020 zł* – hotel dla członków komisji – 2.770 zł – zwrot kosztów podró*y ekspertów – 746 zł – *gad*ety dla ekspertów – 2.178 zł* [ czyżby od spółki ZŁOTY MELON? której prezesem jest Owsiak? ] – ogłoszenie – 0 zł
  – premie: 8.850 zł [ KOGO PREMIE? OWSIAKA I JEGO ŻONY? ]

  raport finansowy stwierdza także z tego co widzę że posiadają aktywa finansowe w pozostałych jednostkach w wys. 1.550.000,00zł w AKCJACH I UDZIAŁACH krótkoterminowo i 8.933.521,20 w długoterminowych… trzeba by się pokusić o jakie udziały bądz akcje chodzi? DLAEJ czytam „100% udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością powołanej przez Fundację” – czyli chodzi o Złoty Melon Sp. Z o.o. Ul. Niedźwiedzia 2a, Warszawa

  Koszty reprezentacji wzrosły im w 2007 o 100% – Koszty reprezentacji i reklamy 28.025,52zl
  Podróze słuzbowe 9.937,66zł
  I TU MOJA PEREŁKA – Wynagrodzenia 760.320,29ZŁ a w Fundacji pracuje 25 pracowników
  wynagrodzenia dla członków zarządu ( 1 etat)
  -z tytułu umowy o pracę 119.935,65
  -premie 6.850,00
  czyli by wychodziło po 10 tys na miesiąc

  w sprawozdaniu jest także pozycja pt Fundusz załozycielski- wpłaty Fundatorów z którego wynika że Owsiak i inni wpłacili łącznie 2000zł na swój biznes i powiększyli kapitał zakladowy do ponad 9,5mln zł.

  Z raportu też widzę ze finansowali szkolenia w wys. 2.088.887,86 a z tego co widziałem na stronie Złoty Melon spółka wykonuje te szkolenia więc pewnie kasa poszla tam.

  *Pozostałe koszty finansowe- strata na wykupionych jednostkach uczestnictwa w funduszach
  inwestycyjnych – 17.733,91 złotych* hehe też wtopili!!!

 46. w sumie to już powinnam się przyzwyczaić, że co roku o tej porze na joggu pojawia się lawina postów na temt WOŚP – w całym wachlarzu – od uwielbienia do potępienia – a jednak… znów mnie ten wpis zaskoczył;)

 47. Koval ja bym uniknęła słowa cep, bo to jest taki sam człowiek jak inni .. Z jego pomocą w szpitalach na prawdę wiele się zmieniło.. Niejednokrotnie widziałam wiele sprzętów od WOŚP i tutaj jak dla mnie nie ważne jest, czy jest on nowy, używany .. ale najważniejsze, że działa i że pomaga ludziom, dzieciom w walce z ich chorobami.
  Prawdą też jest że niejaki zespół Feel jebnął tekstem „Nie gramy charytatywnie..” w porządku, ich sprawa, ale zgarnięcie 130 000 złotych za kilka piosenek puszczonych z playbecku na koncercie WOŚP jest dla mnie żenujące i ogarnia mnie śmich, bo gwiazdy większego pokroju, które mają swoje kwoty w wysokości 200 000 złotych zażądają tylko 10 000 złotych, różnica jest. Nie każdy oczywiście musi grać za darmo, ale ideą jest to, że jest to aukcja charytatywna, która niesie pomoc chorym i potrzebującym dzieciom. Dostrzega się to wtedy, kiedy jesteś chory i zauważysz, że jakiś sprzęt który uratował Ci życie jest kupiony z kasy WOŚP.
  Co do pana Owsiaka, to nie mam nic przeciwko temu, że jego akcja wiąże za sobą to, że sporo osób na tym zarabia, musi zarabiać, ale przy tak wielkich kwotach jakie są zbierane gdzie są do miliony złotych, a Owsiak zgarnie z tego 300 000 zlotych, no to to też jest jego inicjatywa i robota ..
  Nie wiemy tak po prawdzie jak to wszystko wygląda, wiadomo, że każdy musi coś zarobić, ale co roku wychodzą różne dziwne akcje że artyści biorą kase, że ktoś kogoś napadł i zgarnął pieniądze i w ogóle .. Ale chyba nikt nigdy nie popatrzy na to z drugiej strony, że gdyby nie on to nie było by inkubatorów, a Polska nie była by 2 krajem na świecie w wykrywaniu wady słuchu u dzieci nowo narodzonych.. ale co to.. pieniądze są najważniejsza kwestią tego dnia 🙂 życie ..

 48. Trochę hipokryzja, bo sam bierze za te zbiórki pieniądze – nie da się ukryć
  Ale robi facet wiele dobrego, to jest niepodważalny fakt

 49. „Po pierwsze nie Jurek tylko Jerzy Owsiak. To osoba publiczna i nie mówimy do prezydenta Olek Kwaśniewski tudzież Lesiu Kaczyński.” – tak, tak i jeszcze raz tak. Nie rozumiem, czemu wszyscy używają formy Jurek

 50. Bo on sam chce żeby go tak tytułować?

 51. Żeby pokazać, że jest elo zią, róbta co chceta i jazda bez Czy Manki?

  A Super Express wali po oczach nagłówkiem o Owsiaku: „Chciałem cpać ale igła się złamała”

 52. @atoman nie wiem czemu ale z tej złamanej igły chce mi się śmiać

 53. @atomen mam skan pierwszej strony
  śmiesznie to wygląda

 54. link a pro po „zlotego melona” owsiaka.

 55. Zbigniew Hołdys wyzwał Jerzego Owsiaka publicznie od chu… a ten mu, także publicznie, podziękował czyli dwóch „inteligentów” zespół wespół!
  Wczoraj pisałem o tym, że WOŚP rzępoli, ale tego, o czym przeczytałem dzisiaj, to jeszcze nie „grali”! Nie lubię nadętego Owsiaka, nie lubię nie mniej nadętego Hołdysa, ale gdy dwóch półinteligentnych facetów zaczyna publicznie debatować o moralności, to można ze śmiechu tylko się posiusiać, co niniejszym czynię i ze wrodzonym sobie wstydem publicznie oznajmiam. Leję na was obu – „drodzy” panowie i to leję publicznie, bo większych głupot ostatnio nie czytałem

  można przeczytać na http://napisy.info/News337.html

 56. Koval: błagam. Nie cytuj mi tekstów tego niezrównoważonego psychicznie człowieka. Poza tym Szklarski chyba znowu nie potrafił przeczytać czegoś ze zrozumieniem, albo do jego głowy nie dotarł tekst poprawnie. Cytując z wp.pl:
  „Jeżeli jakiś artysta bierze wynagrodzenie za występ na WOŚP, to jest zdemoralizowanym chujem niewartym podania ręki”.

  Dla mnie szklarski jest niestety osobą, która nie potrafi składnie mówić, pisać a tym bardziej argumentować. Jest osobą o wątpliwej reputacji…

 57. @after design tak się tylko natknąlem a nie chciałem zeby mi gdzieś uciekł ten cytat. Co do kolesia średnio go znam… ale ogólnie dość dużo wiary twierdzi że żyje w wymyślonym świecie. ale jest szczęśliwy. w sumie to troche ma racje z tym owsiakiem i hołdysem – fajna wymiana zdań jakby nie patrzeć

 58. No gdyby nie to, że Hołdys nie nazwał „chujem” Owsiaka to na pewno. Szklarski to dziecko neostrady, tylko w starszym wydaniu. Takie jest moje zdanie.

 59. no w sumie to tak ale zobacz:

  Jeżeli jakiś artysta bierze wynagrodzenie za występ na WOŚP, to jest zdemoralizowanym chujem niewartym podania ręki

  to tak jakby także i o owsiaku. ta wypowiedz hołdysa ma część ironiczną 😀

 60. A od kiedy Owsiak jest artystą?

 61. „ten sam schemat wykorzystuje sprawnie Jerzy Owsiak, by potem móc publicznie chełbić się swoimi osiągnięciami w wyniku których chore dzieci otrzymały tak bardzo potrzebny im sprzęt.”

  Twoje wywody to stek bzdur. Oczywiście, trudno mieć o to pretensje. Wszak pisanie bzdur to święte prawo każdego obywatela kraju, w którym panuje wolność słowa. Ale zanim zabierzesz się do upubliczniania swoich przemyśleń, przemyśl uważną lekturę słownia.

 62. Owsiak nazwał mnie idiotą i zaprzeczył sam sobie

  Apropo wpisu #1 i #2:

  Jednym słowem: jestem idiotą którego szlag trafia gdy piszę o tym że Owsiak wali w ch…Albo inaczej – szlag mnie trafia na to co taki idiota jak ja wypisuje.

Skomentuj.