BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Kolejny dowód na to że nie ma boga

Dziś usłyszałem na Filozofii kolejny dowód na to, iż wszechmocnego boga nie ma. Bo jeżeli by był, to czy stworzyłby bubla? Mam na myśli ludzki mózg. Jeżeli mielibyśmy oceniać ten wytwór, jako wytwór boga to należy się co najwyżej ocena 3+.

Ludzki mózg jest niedoskonały, zawiera zbyt dużo błędów i samozaprzeczających elementów.

A więc, czy bóg w myśl idei ludzi wierzących jest tworem idealnym tworzącym rzeczy doskonałe? Jeśli tak, to czemu stworzył bubel na jedyne 3+?

19 komentarzy

 1. Dowód o dupę rozbić, bo gdyby bóg tworzył rzeczy doskonałe, to tworzyłby kolejnych bogów. Bez sensu.

 2. @Piotr „na obraz i podobieństwo twoje”

 3. Podobieństwo to nie identyczność, poza tym w interpretowanie Pisma Świętego nie lubię się bawić, nie interesuje mnie to. Dziwi mnie tylko, że ktoś jeszcze wymyśla dowody na nieistnienie boga – przecież podstawowym dogmatem wiary ateistów jest teza, że nieistnienia boga nie trzeba udowadniać.

 4. nigdy nie napisałem że nim jestem… / notuje skrót myślowy, nie musisz się z nim zgadzać

 5. Też nie napisałem że nim jesteś.

 6. Wywołał flejma na sali czy wszyscy go poparli?

 7. @akira to było tak, że ocenił boga jako twórce na 3+, a reszta to mój skrót myślowy

 8. Może też być tak, że mózg jest doskonały, tylko my nie umiemy z niego skorzystać.

 9. Albo byl doskonaly, a ewolucja zrobila swoje.

 10. Albo mozgu tak naprawde nie ma, a to co widzimy w TV to propaganda jest, żelowe modele tylko. Widziales kiedys swoj mozg?:) No wlasnie! I zapewne go nie zobaczysz, bo nie istnieje! To co mowi medycyna i Discovery to proba ukrycia prawdy!

 11. Ziemia jest płaska! o

 12. to słoń trzyma ją na orbicie trąbą

 13. Nie trąbą i nie słoń, tylko 4 słonie stojące na skorupie żółwia, na których grzbietach leży świat w kształcie dysku. Prove me wrong.

 14. Bez urazy… chciałbyś mieć taki mózg 3+ 😉 większość ludzi ma może 1+, mózg jest jak komunizm, idea sama w sobie była dobra, ale coś się spieprzyło po drodze i wyszło jak wyszło.

 15. Na 3+ w ludzkiej opinii. Postrzegasz twory boskie z nie-boskiej perspektywy. Muszą wydawać się niedoskonałe (co nie znaczy że takie ).

  Błądząc dalej dojść można do wniosku, że samozaprzeczające się elementy cechą boskości. Vide Biblia — też jest wewnętrznie sprzeczna, a mimo to przypisywana Bogu.

 16. Te buble maja teraz nie lada orzeszek do zgryzienia,… dążyć do doskonałości 😉

 17. Oglądałam kiedyś program o niezbadanych mozliwościach ludzkiego mózgu. Przykładem był młody ciemnoskóry chłopak, któremu w wymiku bójki na ulicy odszczelono spory kawał głowy. Wszyscy byli pewni że umrze. Tak się nie stało. Chłopak przeżył, a co więcej połowa jego mózgu, która mu zastała przejęła wszystkie funkcje!!! Niesamowite, nawet dla lekarzy!!!
  Chyba jednak nie znamy naszych mozliwości i tylko w niewielkim stopniu używamy naszego mózgu.
  A Bóg jest doskonały!!! Znam Go i polecam wszystkim!!! Nigdy mnie nie zawiódł!!!

 18. A tak wogóle to super stronka, przypadkiem tu trafiłam i jeszcze kiedyś wrócę. Pozdrawiam.

 19. Człowiek stworzył Boga na swój obraz i podobieństwo.

  A człowiek wykorzystuje 100% swojego mózgu, tyle że nie naraz, bo np. po co mu ośrodki kontrolujące ruch rąk i nóg, jak leży. ;p

Skomentuj.