BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Była sobie szkoła

Szkoła nie pozwala na cień oryginalności. Bo jak tak czasem sobie spojrzę na szkolny świat, który mam już za sobą to był to w sensie oryginalności i kreatywności okres wielkiej smuty. Po skończeniu liceum stwierdzam ze szkoła nic nie dala, egzekwowała wiedzę, nie pozwalała na wykazanie sie w takim stopniu, o jakim mówi Trout – „wyróżnij sie lub zgiń”. Po liceum nastąpił w moim życiu (tak uważam) swoisty boom. Eksplozja. Coś w rodzaju tego, co nastąpiło po 89 roku w naszej gospodarce rynkowej. Robie, co chce, kontaktuje sie, z kim chce, uczę sie tego, co mi sprawia przyjemność, jem, co chce, denerwuje sie tym, czym chce i cieszę sie z tego, co chce i przede wszystkim mogę popełniać błędy publicznie i się ich nie wstydzić. W końcu mogę powiedzieć ze żyje w świecie ludzi asertywnych, którzy mogą zachowywać sie asertywnie lub nie, jeśli maja takie widzi misie.

Wniosek po 3 latach. Trochę mi to zajęło. Musiałem dojrzeć. A teraz pisze sobie bloga, demonstruje swoje dziwne poglądy, bluzgam itd. Robie to na co w LO nie miałbym odwagi, ponieważ przez te 3 lata rozwinąłem sie intelektualnie bardziej niż przez pozostałe lata nauki. Wynika to z tego, że nauka to nie tylko książki. To jednak coś więcej. Na szczęście!

Bo jako człowiek ma się prawo:

 • Sam ustalać swoje cele i samodzielnie podejmować decyzje
 • Być traktowanym z szacunkiem
 • Posiadać i wyrażać własne opinie i odczucia
 • Odpowiadać „nie” na prośby
 • Prosić o różne rzeczy
 • Popełniać błędy
 • Zachowywać się asertywnie
 • Nie zachowywać się asertywności
 • Zmieniać zdanie
 • Zastanawiać się

Można tak dalej… I wsio…

6 komentarzy

 1. Hmm mnie się wydaje, że moje poglądy od liceum aż tak bardzo się nie zmieniły.
  Zmieniło się podejście do wielu spraw mniej, lub bardziej ważnych to wszystko ;]

 2. rzucić szkołe, wpaść na pomysł – żyć jak król. Ot co, koval 🙂
  kiedyś taki jeden idiota miał w szkole tróje z fizyki – Einstein go nazywali

 3. @psoiree ano tacy to wyprzedzali epoke przez co byli na marginesie społeczeństwa… co najlepsze większość rzeczy już wymyślono tylko cześć z nich nie ujrzała światła dziennego przez to ze albo ktoś nie dopracował koncepcji albo ktoś „mądrzejszy” stwierdził że to bez sensu… 🙂 tak to i było z einsteinem, jego szkoła i zamknięciem polskich nauczycieli i polskiej szkoły. skrajności nie mają w niej prawa bytu…przykre troche bo ile ciekawych osób się wypala

 4. siema wszystkim.witam załozyciela strony.mam pytanko czy TY moze chodziles i stworzyles film o II LO w KAliszu?natrafilam na link do Twojej strony obok pliku tego filmu.jesloi Ty go nagrałęś to bardzo fajny folma.doskonały podkłąd muzyczny i wspaniałę foty.milo sie golądało.Poleciłam filmik znajomym:D jesli bys mial czas to chcialabym z Tobą porozmawiac…kiedyś…:) pozdrawiam

 5. Geez co jak co, ale z osobą co pisze w ten sposób to ja bym nie chciał rozmawiać..

 6. @radmen zależy co chce haha… mail jest na stronie. raczej nie zabije mnie przy jego pomocy 😛

Skomentuj.