BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Nowy Stary Browar w Poznaniu – wrażenia

Budowa trwała nieco 2 lata, w tym czasie Kulczyk wykupił od miasta park za rzekomo niższą cenę, za co Grobelny (ówczesny i teraźniejszy prezydent Poznania) ma sprawę w sądzie. Ja osobiście uważam, iż jeśli nawet były niejasności to trzeba być wdzięcznym min. Byłej żonie Kulczyka, Grażynie, że w ogóle coś w tym kierunku, w Poznaniu robi, bo równie dobrze mogłaby leżeć do góry tyłkiem na Hawajach i patrzeć na Poznań z pogardą. A jest inaczej. Wykopano w centrum miasta dół głęboki na ponad 10 metrów, wylano go betonem, postawiono fundamenty. Następnie postawiono 100 metrowe dźwigi i rozpoczęto nieprzerwaną budowę, na której podobno zginęło kilka osób. Prace nad Nowym Starym Browarem trwały nieprzerwanie 24h na dobę. Skutkiem tych prac jest największe centrum kulturalno rozrywkowo handlowe Poznania, prawdopodobnie i Polski. Nowe skrzydło powiększy powierzchnię całego obiektu o 57 tys. m kw. do ponad 122 tys. m kw. łącznie. Całość to około 50 tys. powierzchni handlowej wynajmowanej przez 205 najemców. Pasaż ma odwiedzać kilkadziesiąt tysięcy klientów dziennie.

Jakie wrażenia? Jak najbardziej pozytywny. Nowy Stary Browar – czyli drugie skrzydło Starego Browaru – ogromne. Wjary od groma. A sklepów jeszcze więcej. Jak podają źródła, sklepów jest 120, ja osobiście nie policzyłem, ale wierzę. Nowy Browar ma 3 kondygnacje, na każdym sklepy z ciuchami, elektroniką, zabawkami dla dzieci. Na ostatnim piętrze również gastronomia, kawiarnie.
Na dzień otwarcia zaproszono między innymi Katarzynę Bujakiewicz, Piotr Gąsowskiego, The Jet Set oraz DeMono i Goya. Tych trzech pierwszych widziałem osobiście (Lol, co za zaszczyt).

Furorę zrobiło również bicie rekordu Guinnessa i odsłonięcie jedynego na świecie pomnika kufla, z którego każdy mógł nalać sobie kufel zimnego browara. Sponsorem tej części imprezy był oczywiście Poznański Lech (Kompania Piwowarska). Ideą bicia rekordu było napicie się piwa jak największej liczby osób z jednego kufla.


img

img

img

img

img

img

img

img

img

img

img

img

img

img

img

img

img

img

img

img

img

img

img

img

img

img

img

img

img

img

img

img

img

Zdjęcia pochodzą z portalu Tutej i Forum SkyScraper.

Złaziłem się konkretnie, przeszedłem wszystko wzdłuż i w szerz (odwiedziłem tylko 2 sklepy – House i Cropp Town, oczywiście nic ciekawego nie było, oprócz grających tam DJ’i, oczywiście Asia już się podjarała tym faktem :)). Chodząc właściwie głównie po holach zmęczyłem się jak nigdy, a fizyczne odwiedzenie w jeden dzień wszystkich sklepów, zarówno z Nowego jak i Starego Browaru jest raczej nie możliwe. Dziwi mnie jedynie fakt, iż niektóre sieci sklepów, które posiadają swoje placówki w starszej części Starego Browaru otworzyły kolejne w nowym gmachu np. Sephora, House, czy Komputronik.

Otwarcie skrzydła kończy II etap budowy Starego Browaru. Jednak jak zapowiada Grażyna Kulczyk, to jeszcze nie koniec: – Przed nami etap trzeci, czyli stworzenie Parku Rzeźby. Jak tylko dostaniemy pozwolenie na budowę, zaczynamy odnawianie parku – mówi właścicielka Starego Browaru. – Mam nadzieję, że będzie to kolejna duma naszego miasta.


imgSklep firmowy Apple

A dla wszystkich fanów Apple oraz ich produktów – iPod, Mac itp w Starym Browarze otwarto sklep iSpot w którym można zobaczyć i kupić produkty tej marki (zdjęcie powyżej).

17 komentarzy

 1. No taka polityka sieci handlowych, na przykład w Silesia City Center do pewnego czasu były 2 salony Vision Express.

 2. W starej czesci nie było Sephory.

 3. @iskanna a na parterze na rogu isąc głównym wejściem?

 4. byłem. No… syf 😛

 5. Uła. Koval no to teraz tak. Przyjeżdzamy do Poznania z Pioniem, Ty nasz przenocujesz of cours, ja wydam kupe kasy w tym Browarze 😀 a pozniej po prostu postawie Wam wszystkim flache 😛 co by nie bylo, że TYLKO piwo 😛 co Ty na to ? 😀

 6. @kasiula ja już dawno zapraszałem. uprzedzcie tylko wcześniej i nie ma problemu, miejsce do spania jest. podłoga duża też

 7. sephory nie było, „na parterze na rogu isąc głównym wejściem” jest Douglas. Komputronik się przeniósł [zresztą w starym sklepie był ścisk niemiłosierny] a co do house. im więcej sklepów tym, teoretycznie, większa sprzedaż. patrząc na tę markę także praktycznie.

 8. :)lal jestem z malego miasteczka robi wrazenie powaga mozna sie nameczyc chodzeniem no i ten wystroj jest ok:lol:hahaha:uklon

 9. kulczyk postarales sie wielkie jol dla ciebie:D:taniec:uklon!!

 10. w starym browarze jest sklep House prosze o odpowiedz!!!!!!

 11. @natalia są nawet 2

 12. jadzia z wesela

  tu sie nie pisze o sklepach tylko o mojej pięknosci mam 19 lat imie jula i mieszkam w poznaniu na ul.podlaskiej 100 mój gg 100354672 tel 667321249 chlopct jesli chcevie to przujezdzajcie bo jestrm bardzo romantyczna bogata i piekna ahah niukt nie jest tak piekny jak ja AHAHA BUHBUH jkh

 13. jadzia z wesela

  zartujmne z ulica tel i wszystkim haha

 14. jadzia z wesela

  sorki ze klamałam

 15. :czerwony:DLubie Stary browar 🙂

 16. NUDA

 17. CIOCIU WUJKU

Skomentuj.