BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Rozkręcanie laptopa. Podejscie II

Nie wiem czym wykręcic dziadoskie śrubki w laptopie. Ni to krzyżak, ni to imbus. Nie mam pojecia co to jest. Wygląda to jak imbus w kształcie jakiejś gwiazdki. Chciałem tutaj dać zdjecie ale nie mogło złapać odpowiedniej ostrości. Wie ktoś co to jest za śruba i czym to wykręcić?

„- Co sie stao?
– daj śrubowkręt!!”

Update 17 Września, 2006

Są to wkręty wykonane w standardzie TORX. Charakteryzują się sześcio ramienną gwiazdką. Odpowiadają standardowi

ISO 10664. Torx’a używa się przedewszystkim w takich branżach jak motoryzacja, komputery i sprzęt elektroniczny przeznaczony dla odbiorców indywidualnych. Z tego co wyczytałem to są dwa rodzaje Torxów, Torx ext i Torx Plus. Ta druga wersja jest opatentowana i jest mało popularna na rynku.


rozkręcanie laptopa torx

Przykład Torx’a

Można je kupić min. w każdym sklepie sprzedającym srubowkręty, widziałem je w Nomi, w Obi i innych hipermarketach tego typu też można zapewnie je znaleźć. Cena jednego rozmawiaru to ok 3-4 zł. Standardowe rozmiary to:

T5, T6, T7, T8, T9, T10, T15, T20, T25, T30, T35 i T40.

Specyfikacja techniczna w języku angielskim

6 komentarzy

  1. do kupienia w niemal każdym sklepie elektronicznym – rozmiaru pewnie nie znasz, więc możesz sobie kupić zestaw – jakość kiepska, ale przynajmniej nie będziesz miał problemów z dobraniem odpowiedniego;)

  2. no musze sie przejsc… bo przymierzam sie do zakupu wiekszego dysku 🙂

  3. :czerwony:/:[:(:D:):>:debil

  4. ale gdzie te dziadoskie sruby do laptopa dostac ? bylem juz w kilkunastu sklepach i nic

  5. Dziwna śrubka, pierwszy raz widzę

Skomentuj.