BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Jak dbać o krótką brodę, by wyglądać jak Adonis, a nie jak menel

stylizowanie brody

Broda, niezależnie od długości, wymaga właściwej pielęgnacji. Pierwsze próby zapuszczania kończą się niesforną szczeciną, która żyje własnym życiem zanim broda się zagęści. To moment, kiedy zarost może prezentować się niechlujnie. A przecież ze swoją krótką brodą chcesz prezentować się jak Adonis, a nie jak menel. Zatem w dzisiejszym poradniku podpowiemy, jak dbać o krótką brodę.
men

Bądź jak Adonis, zainwestuj w trymowanie i pozbądź się niechcianych włosków

Krótka broda wymaga regularnej pielęgnacji. Musisz ją przycinać, aby nie była przesadnie rozwichrzona i nieujarzmiona. Zatem zainwestuj w odpowiedni trymer z kilkoma końcówkami. Swoją brodę możesz przycinać nawet na różne długości, tworząc efekt cieniowania. Jednak takie przycinanie wymaga wprawy. Choć mityczny Adonis brody nie posiadał, to jednak był pięknym i wypielęgnowanym młodzieńcem, a dzisiejszy wzorzec przystojnego mężczyzny jest zgoła inny, to właśnie mężczyzna z krótką, wypielęgnowaną brodą. Zatem dbając o brodę możesz stać się współczesnym Adonisem. Poza trymerem może przydać Ci się również maszynka albo brzytwa, dzięki którym ogolisz na gładko partie twarzy, które powinny prezentować się właśnie w taki sposób. Przy trymowaniu możesz również użyć specjalnej linijki, dzięki której zachowasz proste linie i większą estetykę zarostu.

Zainwestuj w dobry szampon lub mydło do brody i pozbywaj się zanieczyszczeń każdego dnia

Bez wątpienia brody nie trzeba myć szamponem codziennie. Jednak po mydło do brody należy już sięgać każdego dnia, w końcu oczyszczenie skóry z zanieczyszczeń i nadmiaru sebum jest niezbędne. W ten sposób można również pozbyć się zapachu potu czy też zanieczyszczeń z jedzenia, czy kurzu, które dostały się pomiędzy zarost. Co ważne taki kosmetyk ma neutralne PH zatem jest całkowicie bezpieczny, nawet dla wrażliwej skóry. Mydło do brody jest niezwykle wydajne, a ponadto ma właściwości antyseptyczne. Szampon do brody powinien dobrze się pienić, a także mieć w składzie głównie naturalne składniki. Warto postawić też na zapach, który będzie współgrał z wonią olejku do brody. Kosmetyki dla mężczyzn mających brodę warto kupować w zestawach. W ten sposób można liczyć na ich zrównoważone działanie.

Wybierz olejek do brody, który odżywi zarost, zmiękczy go i nada mu zdrowy kolor

Bez wątpienia zarost często z natury jest przesuszony, a sprzyjają temu warunki w jakich zwykle przebywamy. Suche powietrze w połączeniu z klimatyzacją, czy wysoką temperaturą nie wpływają dobrze na stan brody. Również zbyt duża wilgotność nie jest wskazana. Olejek do brody nawilża ją i przywraca właściwą strukturę warstwy hydro-lipidowej. Dzięki olejkowi do brody rosnąca broda jest ujarzmiona, a skóra pod brodą nie swędzi. Nie pojawiają się też wykwity skórne. Oczywiście konieczne jest regularne stosowanie tego kosmetyku. Dużą zaletą jest oczywiście zapach, który może być bardzo wyrazisty, dzięki temu wszelkie zanieczyszczenia, które brodacz spotyka na swojej drodze w ciągu dnia nie wnikają tak mocno w strukturę włosów. Zatem wszelkie przykre zapachy zostają zneutralizowane. Szukając wysokiej jakości olejków do pielęgnacji brody, warto sięgnąć po produkty dostępne w ofercie sklepu BeardMan.

Kartacz do brody niezbędny do pielęgnacji krótkiego zarostu

Bez wątpienia dla schludnego wyglądu, baku podrażnień, a także poprawy ukrwienia skóry istotne znaczenie ma czesanie brody kartaczem. Szczotka do brody może mieć włosie naturalne z dzika albo sztuczne. Kartacze z włosiem dzika uważane są za te najlepszej jakości i gwarantują przy okazji czesania zarostu także peelingowanie skóry, czyli pozbywanie się zrogowaciałego naskórka. Dzięki temu skóra pod brodą jest lepiej przygotowana na przyjęcie kosmetyków do brody. Kartacza należy używać codziennie, aby zapewnić dobre wchłanianie kosmetyków, np. kremów.

Odpowiednia dbałość o krótką brodę sprawia, że doskonale się prezentuje. Warto również odwiedzić barbera, który może doradzić w jaki sposób ją trymować, aby jej kształt najlepiej pasował do kształtu twarzy. Bez wątpienia kosmetyki dla mężczyzn mających brodę są niezbędne już na etapie zapuszczania zarostu, a nie dopiero wtedy, gdy broda osiągni pewną długość.

Skomentuj.