BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Pierwszy samochód – kredyt czy oszczędności?

samochód

Przed kupnem samochodu każdego z nas czeka odpowiedź na kluczowe pytanie – w jaki sposób go sfinansować? Są dwie najczęściej wybierane możliwości. Pierwsza polega na odłożeniu zakupu w czasie oraz uzbieraniu odpowiedniej sumy pieniędzy. Oznacza to długie oczekiwanie oraz skrupulatne odkładanie każdej złotówki. Drugie rozwiązanie dedykowane jest osobom, które posiadają stale dochody i nie martwią się o ich utratę. Jest to kredyt samochodowy. Pozwala on na niemal natychmiastowy zakup oraz umożliwia zaoszczędzenie czas.

Kredyt samochodowy

Oszczędności – zachować czy zagospodarować?

Jeżeli jesteśmy posiadaczami sporej sumy oszczędności, możemy ją spożytkować na dowolnie wybrany cel. Zastanówmy się jednak, czy nie byłoby rozsądniej zostawić tych pieniędzy na nieplanowane zdarzenia w przyszłości. Warto posiadać taka formę zabezpieczenia, która zagwarantuje nam bezpieczeństwo oraz spokój. Najniższy rozsądny zapas wynosi równowartość naszych trzech wypłat. To właśnie taką kwotę powinniśmy trzymać na nieprzewidziane sytuacje. Najlepszym rozwiązaniem będzie wpłacenie dodatkowych pieniędzy na lokatę, która dodatkowo pozwoli zarobić.

Jak wybrać odpowiedni kredyt samochodowy?

Kredyt samochodowy jest bardzo często wybieranym rozwiązaniem, zwłaszcza ze względu na niskie stopy procentowe, z jakimi aktualnie mamy do czynienia. Nasze poszukiwania powinniśmy rozpocząć od analizy ofert sprawdzając aktualny ranking kredytów samochodowych, który jest sporządzony przez dedykowane strony finansowe. Ponadto warto zastanowić się, w którym banku posiadamy swoją historię. Dzięki posiadaniu statusu stałego klienta bank spojrzy na nas życzliwiej oraz będzie bardziej otwarty na nasze propozycje. Pamiętamy, że oprocentowanie kredytu jest ustalane indywidualnie. Mają na to wpływ takie czynniki jak okres kredytowania, wartość pojazdu oraz jego stan. Dodatkowo możemy negocjować raty za pomocą wkładu własnego lub dobrej historii kredytowej. Kredyt samochodowy należy do jednych z najbardziej elastycznych. Pomaga nam to w planowaniu jego spłaty – może on zostać spłacony w szybszym terminie lub zostać wydłużony o kilka lat. Zwróćmy również uwagę na fakt, że kredyt ten, jest zazwyczaj udzielany pod zastaw pojazdu. Wiąże się to z obawą o jego przejęcie, w razie nieregularnych spłat.

Skomentuj.