BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Capri – wyspa kwiatów i miłości

egzotyczne wakacje

Włochy mogą nas oczarować wyjątkowym klimatem i malowniczymi zakątkami, które staną się idealnym miejscem na wczasy nad morzem. Ze względu na swoje bogactwo atrakcji turystycznych co roku odwiedzane są przez setki turystów spędzających tu swoje wakacje.

Jednym z tych kierunków, na które chętnie stawiają znane biura podróży, jest wyspa Capri. Jest to jedno z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych miejsc we Włoszech. Wyspa leży na Morzu Tyrreńskim w Zatoce Neapolitańskiej tuz obok półwyspu Sorrento. Przez wielu turystów nazywana jest Wyspą Rozkoszy.

Capri trip - Marina Grande

Capri city

Pizza de la Victoria - Capri

Obecnie wakacje na Capri to jedne z hitów ostatnich lat wśród turystów, którzy postanowili właśnie tu spędzić swój urlop. Wprawdzie ceny na Capri są dość wysokie, ale nie odstrasza to tłumów podróżników.

Wszystkie atrakcje i zalety Capri sprawiają, że wypoczynek na tej wyspie wciąż cieszy się wielkim zainteresowaniem, a biura podróży chętnie poświęcają tej wyspie swój czas.

Z kart historii – Capri i jej dzieje

Choć wypoczynek na Capri polecany jest często miłośnikom plażowania i sportów wodnych, warto podkreślić, iż nuda nie grozi tu również miłośnikom historii. Wyspa ta już w czasach starożytnych była atrakcyjnym punktem dla fenickich i greckich kupców, o czym do dziś przypominają nam cenne znaleziska archeologiczne. W okresie rzymskim Capri stała się ważnym letniskiem cesarzy, a jej piękno sprawiło, iż Tyberiusz właśnie tutaj postanowił spędzić ostatnie lata swego życia. Do dziś wyspa ta jest idealnym miejscem na wczasy, wielkim powodzeniem cieszą się też historyczne wycieczki po jej terenie. Co koniecznie trzeba tutaj zobaczyć?

Trees - Capri

Pizza Capriciosa - Capri

Taverna Anema e Core - Capri

Capri i jej skarby – co warto zobaczyć na tej wyspie?

Capri ma się czym pochwalić, a wielkim walorem tej wyspy jest wspaniała sceneria. Samo Capri jest maleńkie i często przypływa się tu promem lub statkiem. Co bogatsi pojawiają się tu swoim jachtem na zakupy. Dla większości turystów – 1 dzień na Capri jest w zupełnie wystarczający. W tym czasie można zobaczyć potężne skały, podwodne jaskinie oraz plaże, na których tak chętnie odpoczywają turyści z różnych zakątków świata. Oto właśnie symbole Capri.

Belvedere of Punta Cannone - Capri

Belvedere Tragara - Capri

Wyspa posiada dwa miasta Capri oraz Anacapri, w których można znaleźć nocleg, kupić pamiątki, a w barach zjeść oraz wypić piwo lub inny trunek. Kusi też góra Monte Tiberio, z której można podziwiać tę wyspę oraz jej malownicze wybrzeże.

Via Camerelle - Capri

Via Camerelle - Capri

Naturalny Łuk Triumfalny – Arco Naturale, a także przepiękne oraz tajemnicze groty np. Grota Lazurowa, Grota biała czy Grota Meravigilosa. W trakcie wycieczki po Capri warto się uważniej przyjrzeć tym miejscom.

Godną polecenia miejscówką jest też góra Monte Solaro, chętnie odwiedzana przez miłośników pięknych widoków. W Anacapri warto skorzystać z wyciągu krzesłowego na Monte Solaro, ponieważ ze szczytu jest niesamowity widok na Apeniny, wulkan Wezuwiusz, Neapol, Sorrento oraz wyspę Ischia. Dlatego spędzając tu wakacje warto jest popodziwiać te widoki, zwłaszcza fani pięknych krajobrazów będą zachwyceni.

Capri panorama

view from  Gardens of Augustus on Belvedere of Punta Cannone #2- Capri

Skomentuj.