BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Wakacje w egzotycznym miejscu – na co zwrócić uwagę

egzotyczne wakacje

Wakacje w egzotycznym miejscu to świetny pomysł na urlop, szczególnie w sezonie zimowym. Trzeba jednak pamiętać o niezbędnych szczepieniach, ubezpieczeniu i ochronie przed słońcem i insektami. Szczególnie, jeśli jedziemy z dziećmi.
egzotyka wakacje wczasy

Wiza

Egzotyczne podróże mogą się wiązać z koniecznością wyrobienia wizy turystycznej. W tym celu musimy zgłosić się do odpowiedniego konsulatu, złożyć wniosek, opłacić go i czekać na decyzję. Podróże do egzotycznych krajów są jednak coraz bardziej dostępne dla turystów, i to nie tylko dzięki bezpośrednim przelotom – bez wizy możemy pojechać do Tajlandii, Indonezji, Republiki Dominikany, Brazylii czy na Filipiny. Dalekie podróże wiążą się z wysokimi kosztami – warto przeglądać więc oferty last minute i platformy oferujące tanie noclegi. Nocleg w Bangkoku możemy wykupić nawet za 70 złotych. Nawet jeśli akurat brakuje nam środków, nie rezygnujmy z okazyjnej oferty, która może szybko się skończyć – w takim wypadku rozwiązaniem może być chwilówka online bez przelewu lub kredyt gotówkowy w banku, na który jednak trzeba dłużej czekać.

Szczepienia

Podczas podróży do egzotycznych krajów jesteśmy szczególnie narażeni na zarażenie się chorobami zakaźnymi, nie występującymi w naszym klimacie. Niektóre państwa przewidują szczepienia obowiązkowe, które mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się chorób. Aktualnie obowiązkowe jest jedynie szczepienie przeciwko żółtej febrze, obowiązujące głównie w krajach afrykańskich. Dowodem szczepienia jest wpis w międzynarodowej książeczce szczepień, którą należy zabrać ze sobą w podróż.

Istnieje także szereg szczepień w prawdzie nie obowiązkowych, ale zalecanych. W zależności od miejsca docelowego oraz stanu zdrowia turysty lekarz może zalecić szczepienia na przykład przeciwko błonicy, tężcowi, wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B, cholerze czy wściekliźnie. Warto przed wyjazdem odwiedzić swojego lekarza, szczególnie, jeśli cierpimy na chorobę przewlekłą lub jesteśmy w ciąży.

Podstawowe środki ostrożności

Szczepienia nie wystarczą, aby uchronić się przed nieprzyjemnościami związanymi z przebywaniem w odmiennym klimacie. Należy szczególnie uważać na to, co jemy i pijemy. Najlepiej zrezygnować ze spożywania wody z nieznanego źródła oraz unikać niepewnych restauracji i barów. Zapewnijmy sobie również już przed wyjazdem odpowiednią ochronę przed palącym słońcem i występującymi w konkretnym miejscu insektami. Warto też sprawdzać komunikaty MSZ.

Skomentuj.