BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Oprocentowanie lokat oraz deflacja pozwalają zarobić na lokatach

oprocentowanie lokat

Jak wynika z publikowanych danych, coraz większa liczba Polaków zadaje sobie pytanie jak ulokować swoje oszczędności. Najprostszym oraz najefektywniejszym instrumentem pozwalającym na ich bezpieczne inwestowania oszczędności jest lokata bankowa. Jest to pewny oraz zyskowny sposób umiejscowienia funduszy. Pozwala oszczędzającym, zwłaszcza tym początkującym, na pomnożenie kapitału, bez obawy o utratę wpłaconych środków.

image

Funkcjonowanie lokat bankowych

Osoby otwierające depozyty ‘pożyczają’ w ten sposób bankom wpłacony kapitał. W zamian oczekując zwrotu z nadwyżką, którą mogą wypłacić w określonym terminie.

Wpłacone kwoty wypłacić można w dowolnym momencie (niestety zazwyczaj powiązane jest to z utratą odsetek).

Dodatkowo istotnym pozytywem lokat jest istnienie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.  W razie upadłości banku, wyklucza on możliwość utraty zdeponowanych pieniędzy. Pozwala to na określenie lokaty pewną inwestycją.

Aby rozpocząć oszczędzanie na lokacie, wystarcza najczęściej złożyć wniosek przez Internet i wpłacić kapitał na depozyt.

Sytuacja gospodarcza a zyski z lokat

Zyski z lokat zależne są od wielu czynników. Zainteresowani inwestycją jaką jest lokata bankowa, z niecierpliwością czekali na obwieszczenia niedawno powołanej Rady Polityki Pieniężnej. Miało ono rozstrzygnąć wątpliwości odnośnie potencjalnego wzrostu stóp procentowych.

Jak wynika z publikowanych danych, decyzją RPP stopy procentowe pozostaną na niezmienionym poziomie.  Pozwala to sądzić, że oferty banków nie będą radykalnie się zmieniać w najbliższej przyszłości.

Ponadto istotną kwestią przy inwestycji w lokaty jest poziom inflacji w Polsce. Pomaga to w  rozstrzygnięciu, jaka jest istotna wartość pieniądza.

W chwili obecnej inflacja jest na poziomie ujemnym – żyjemy w okresie deflacji. Oznacza to, że wartość pieniądza wzrasta, a co a tym idzie, ceny spadają.

Często, pomimo wysokiego oprocentowania, wartość pieniądza jest na tyle niska, że nie przynosi nam to oczekiwanego zysku.

Biorąc pod uwagę obecne wskaźniki gospodarcze, można sądzić, że lokaty pozwolą na zadowalającą stopę zwrotu.

Aktualne oferty bankowe

W danej sytuacji gospodarczej, banki prześcigają się w coraz lepszych warunkach dla klientów.

Jeżeli chodzi o lokaty krótkoterminowe, warto zwrócić uwagę na Idea Bank. Proponuje on klientom ‘Lokatę Happy’. Pozwala ona na uzyskanie 4% w skali roku, z 3 miesięczną wypłatą uzyskanych nadwyżek. Istotną zaletą jest możliwość obsługi konta online oraz brak wymogu posiadania konta osobistego. Wadą jest niska kwota, którą możemy wpłacić – maksymalnie 10 000zł.

Drugim miejscem polecanym na lokowanie pieniędzy jest „Lokata Bezkarna”, proponowana przez BGŻ Optima. Zwrot z lokaty to 3,20 % w skali roku, wypłacany co 3 miesiące.  Bank pozwala na zdeponowanie 10 000 zł. Największym pozytywem jest możliwość zerwania umowy w dowolnym momencie, bez utraty wygenerowanych do tej pory odsetek.

Godną uwagi jest również długoterminowa lokata (12-miesięczna) w Santander Consumer Banku. „Lokata Direct + Internet” pozwala na zysk na poziomie 2,40%. Minimalna kwota początkowa to 5 000 zł.

Wymienione lokaty to kilka z wielu możliwości proponowanych przez banki. Dodatkowe informacje oraz aktualne rankingi można znaleźć na stronie oszczednoscionline.pl

Skomentuj.