BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Gdy nie można liczyć na długi urlop w lecie…

urlop

Lato to czas wakacji, kiedy dzieci w końcu mogą odpocząć od odrabiania lekcji i wczesnego wstawania. My dorośli nie możemy sobie niestety pozwolić na takie dwumiesięczne wczasy, choć z pewnością niejeden marzy o tak długim urlopie. Co gorsza, niektóre osoby nie mają nawet szans na otrzymanie dłuższego urlopu w lecie, ale nie musi to oznaczać całkowitego braku odpoczynku. Czasem wystarczy nieco przedłużyć sobie weekend aby miło spędzić czas z rodziną lub przyjaciółmi.

Lato w mieście przepełnione atrakcjami

Kto powiedział, że latem w mieście jest nudno? Większość z nas nie ma nawet pojęcia jak wiele dzieje się w tym okresie, czasem tuż pod naszym oknem. I nie chodzi tutaj wyłącznie o atrakcje skierowane do najmłodszych, bo nieco starsi również mogą znaleźć coś odpowiedniego.

Pamiętasz jak ciągle słyszałeś o nowo otwartych wystawach w galeriach i muzeach, na które nie miałeś czasu się wybrać? Albo o świetnych sztukach teatralnych z Twoimi ulubionymi aktorami, które ciągle Ci umykały? Lato jest świetnym okresem aby nadrobić zaległości! Biorąc dwa dni wolnego tuż przed lub po weekendzie będziesz mógł poświęcić je na całodzienne zwiedzanie miasta, które pozornie znasz.

A co w przypadku, gdy wolałbyś podładować akumulatory na świeżym powietrzu? Niemalże w każdym mieście są miejsca, w których można wypocząć nad wodą, czy to nad brzegiem rzeki czy małego jeziora. Doskonałym miejscem na zrelaksowanie się są też parki. Wystarczy tylko koc, koszyk jedzenia i piłka, aby spędzić fantastyczny czas z rodziną w mieście.

Krótkie wyjazdy działają cuda!

Jeśli wypoczynek w mieście nie jest dla Ciebie, zawsze możesz zdecydować się na krótki wyjazd. Jest mnóstwo miejsc w całej Polsce, w których nawet trzydniowy pobyt zregeneruje Twoje siły.

Jednym z doskonałych przykładów takiego miejsca są bardzo dobrze znane wielu osobom termy podhalańskie Terma Bania. Zlokalizowane w Bukowinie Tatrzańskiej baseny termalne każdego roku przyciągają mnóstwo zachwyconych turystów z różnych zakątków kraju. To miejsce stało się niezwykle popularne przede wszystkim z uwagi na fakt, iż świetnie bawią się tam zarówno dzieci, jak i dorośli. Można zatem śmiało stwierdzić, że aquapark Terma Bania mogą odwiedzać całe rodziny, ale też grupy przyjaciół pragnących odpoczynku.

Oczywiście wybierając się do takiego miejsca możemy również korzystać z uroków okolicy. W przypadku Białki Tatrzańskich są to rzecz jasna przede wszystkim szlaki górskie, ale warto także odwiedzić słynne Zakopane z wszystkimi jego atrakcjami.

Być może nie jest nam dane spędzić dwóch tygodni na jakichś gorących wyspach, ale korzystajmy z tego co mamy! Nawet kilka krótkich dni urlopu może naprawdę zregenerować nasze siły.

Skomentuj.