BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Meksyk- poznaj największe atrakcje z biurem podróży

egzotyczne wakacje

Meksyk to jedno z najoryginalniejszych oraz najbardziej inspirujących celów podróży. Państwo położone w południowej części Ameryki Północnej nie tylko może się pochwalić słoneczną pogodą niemalże przez cały rok, ale również wyjątkową architekturą, wspaniałą fauną i florą, bogatą tradycją, kulturą oraz oryginalną kuchnią. Średnia roczna temperatura w Meksyku wynosi około dwudziestu pięciu stopni Celsjusza, więc jest to idealne miejsce na wakacje dla osób lubiących słońce i ciepło. Szanse na trafienie na deszczowy dzień są naprawdę niskie, chyba że chodzi o rejony takie jak Sierra Madre Wschodnia i Zachodnia oraz nadbrzeżna równina nad Zatoką Meksykańską. Stolicą Meksyku jest Meksyk. Pobyt w tym malowniczym państwie z pewnością urozmaicą liczne święta kościelne i państwowe oraz uroczystości regionalne.
meksykatrakcje

Jak zorganizować wycieczkę do Meksyku?

Chcąc odwiedzić ten przepiękny kraj najkorzystniej oraz najbezpieczniej organizacje wycieczki powierzyć w ręce biura podróży. Dla osób nieznających zwyczajów i kultury Meksyku wycieczka bez opieki doświadczonego przewodnika może być niebezpieczna ze względu na różne nieporozumienia z miejscową ludnością. Poza bezpieczeństwem biuro podróży gwarantuje także wspaniale zagospodarowany czas, możliwość zdobycia wiedzy, dzięki wynajęciu profesjonalnych przewodników, sprawdzone dania, pożywienie, świetną zabawę oraz transport. Meksyk – atrakcje, które tu czekają, na pewno sprawią, że wyjazd będzie wyjątkowy. Termin wyjazdu ze względu na warunki pogodowe może być dowolny, wyłączając późną jesień (w tym czasie w Meksyku mogą występować huragany).

Podstawowe informacje o wycieczkach

Na stronie Logos Tour są dostępne dwie wycieczki zawierające w swoim programie zwiedzanie Meksyku. Pierwsza z nich jest w październiku oraz trwa osiemnaście dni. Trasa wycieczki poza Meksykiem obejmuje także rejony Kanału Panamskiego. Druga wycieczka natomiast trwa szesnaście dni oraz jest dostępna we wrześniu, październiku oraz listopadzie. Obejmuje zwiedzanie Meksyku oraz Półwyspu Jukatan. Jako walutę najlepiej zaopatrzyć się w pesos. Poza podstawowym kosztem wycieczek warto zaopatrzyć się w pieniądze na dodatkowe atrakcje, jedzenie, pamiątki oraz mile widziane przez personel napiwki.

Plan wycieczki oraz atrakcje

W przypadku obu wycieczek wczasowicze spotykają się na lotnisku Chopina w Warszawie. Pierwsza wycieczka rozpoczyna się lotem do Los Angeles w Stanach Zjednoczonych. Następnie organizowany jest rejs po Oceanie Spokojnym luksusowym statkiem wycieczkowym, pobyt w meksykańskim porcie Puerto Vallarta, który słynie z pięknych, piaszczystych plaż, pobyt w Huatulco porównywanym do rajskiego Edenu, gdzie wycieczkowicze mają okazję spróbować regionalnych potraw, pobyt w Nikaragui, Kostaryce i Panamie. Jeżeli chodzi o drugą wycieczkę, obejmuje ona jedynie tereny Meksyku. Wczasowicze mają okazję zwiedzić niesamowite ruiny znajdujące się w stolicy, Acapulco, przejechać wzdłuż malowniczego pasma gór wulkanicznych do miasta Puebla, zwiedzić starożytną stolicę Zapoteków – Monte Alban i słynnego kościoła Santo Domingo, zobaczyć malownicze wodospady Misol-Ha, zwiedzić dżunglę lakandońską, podziwiać słynne budowle Majów i Tolteków, wypoczywać na pięknych plażach, spróbować lokalnych dań, poznać zwyczaje i tradycje tamtejszej ludności.

O czym należy pamiętać i na co uważać?

Przed wyjazdem należy zaopatrzyć się w wizę, skonsultować się z lekarzem oraz zaszczepić się profilaktycznie na choroby popularne w Meksyku takie jak: wirusowe zapalenie wątroby typu A i B, dur brzuszny, tężec oraz błonica. Warto zabrać ze sobą leki przeciwmalaryczne oraz środki przeciw owadom. Ludność Meksyku to naprawdę sympatyczny, mili oraz uczynni ludzie, mający jedną wadę- nie znają słowa „nie” oraz pojęcia poczucia czasu. Pytając mieszkańca Meksyku o drogę, warto wcześniej sprawdzić jego odpowiedź z mapą, ponieważ Meksykanie, chcąc pomóc za wszelką cenę mogą wskazać niewłaściwą trasę . W Mexico City najbezpieczniej jest korzystać z taksówek zamawianych przez telefon i unikać wieczornych spacerów, po mniej uczęszczanych i ciemnych miejscach, ze względu na lokalną przestępczość. Nie należy pić wody z kranu oraz jeść surowych owoców. Warto w razie kradzieży mieć kopie dokumentów. Będąc w samym sercu Meksyku, dobrze jest przechowywać pieniądze w saszetce z przodu, a nie w portfelu w torebce bądź plecaku.

Przewodnik po Meksyku

Reasumując Meksyk pod profesjonalnym, czujnym oraz doświadczonym okiem biura podróży jest idealnym celem podróży. Bogaty program wycieczkowy, piękno Meksyku, lokalna kultura, wspaniali, dobra logistyka, profesjonalni przewodnicy, organizacja, komfortowe noclegi i sprawny, wygodny transport to gwarancja udanego urlopu i powrotu do domu z uśmiechem na ustach oraz cudownymi wspomnieniami.

Skomentuj.