BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Teneryfa cz. 2 – Punta de Teno

teneryfa - atrakcje i ciekawe miejsca

Z wąwozu Masca bardzo łatwo jest dostać się na północne wybrzeże, a dokładnie do sennej miejscowości Buenavista del Norte. Miejscowość jest dość spokojna i warto tu się zatrzymać, chociażby by odpocząć po nadmiarze wrażeń w wąwozie Masca oraz samej drodze dojazdowej do niego. Czas spowalnia. Ludzie jakby inni. Spokojniejsi. Sprawiający jakby życie toczyło się obok nich.

Teno Mountains landscape - Tenerife, Spain
Teno Mountains panorama - Tenerife, Spain

Buenavista del Norte - Tenerife, Spain

Trees in Buenavista del Norte - Tenerife

Tuż obok Buenavista del Norte znajduje się pole golfowe Buenavista Golf Club. Kolejna ostoja spokoju, w której wiatr robi najwięcej hałasu. Do klubu można normalnie wjechać i zaparkować przy budynku. Znajduje się tam idealny widok na całe wybrzeże, pole golfowe i drogę na Punta del Teno z charakterystycznym tunelem.

Buenavista Golf

Punta del Teno to nie tylko najbardziej wysunięty punkt na mapie Teneryfy. Większość trasy wiedzie wzdłuż klifu. Co jakiś czas przygotowane są miejsca parkingowe i zatoczki by móc zatrzymać samochód i podziwiać widoki. W niektórych miejscach jednak znajduje się bezwzględny zakaz zatrzymywania, gdyż miejsca te są szczególnie niebezpieczne ze względu na duże ryzyko osuwisk i spadających kamieni. Dowodem niech będzie fakt, że 2 tygodnie po naszym urlopie Policja zamknęła na kilka miesięcy drogę ze względu skutki osuwiska.

Road to Punta de Teno - Tenerife

Playa Punta de Teno - Tenerife

Volcanic ash - Tenerife Island

Los Gigantes - Tenerife

Punta de Teno - Tenerife, Spain

Lighthouse #2 - Punta de Teno

Cactus - Teno - Tenerife

Vulcanic red - yellow flowers, Punta de Teno, Tenerife

Lighthouse - Punta de Teno

Samo miejsce jest dość malownicze, dlatego tak często odwiedzane jest zarówno przez miejscowych, jak i przyjezdnych turystów. Na samym końcu znajduje się plaża Playa Punta de Teno z krystaliczną wodą, latarnia morska Faro de Teno oraz niesamowity widok na klify Los Gigantes. Przy odrobinie szczęścia widać także Gomerę i La Palmę.

Wiatr na przylądku wieje niesamowicie. Momentami potrafi skutecznie utrudnić chodzenie po „wydmach” z popiołu wulkanicznego… oraz spożywanie napojów.

Spis treści

Więcej zdjęć na moim Flickr w albumie Teneryfa.

Skomentuj.