BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Jak zadowolić kobietę prezentem na święta

prezent

Święta tuż tuż. Wielu Panów z pewnością stoi przed dylematem jaki prezent kupić dla dziewczyny, narzeczonej, żony… kobiety. Dla niej! Wbrew pozorom nie jest to wybór łatwy i prosty. To swoista prezentowa misja, w której przy zachowaniu odpowiednich reguł można dość dobrze zapunktować.

Nie od dziś wiadomo, że to co daje się i otrzymuje w prezencie świadczy o nas i o naszych bliskich. Prezenty są dobrowolnymi i spontanicznymi wyrazami uczuć. Wiele osób przywiązuje do prezentów dużą uwagę, nadając im indywidualny wydźwięk czy charakter. Doszukują się w nich symboliki lub praktyczności. Inni z kolei nie przywiązują przy zakupach większej uwagi i kupują prezenty na „chybił trafił” w myśl zasady, że im droższy podarek tym lepszy. Zapominając tym samym, że ma być on niespodzianką, dowodem na czyjeś uczucia i pomysłowość.

Moim zdaniem w takim postępowaniu nie ma nic bardziej mylnego. W końcu za kilkaset złotych można kupić prezent dla niej, który obdarowanej kobiecie nie będzie się podobał. Gift powinien przede wszystkim świadczyć o naszej relacji z osobą obdarowywaną, a nie zasobności portfela. Bo to ostatnie jest w moim mniemaniu drugorzędne.

Po drugie podczas zakupu prezentu należy wybrać taki by osoba obdarowana nie czuła się zobowiązana. Choć pewna brytyjska antropolog Mary Douglas twierdzi, że nie ma bezinteresownych podarunków. Sugeruje, że dając prezent zawsze oczekuje się wzajemności z tej drugiej strony. Badania udowadniają także, że osoby, które nie potrafią się odwzajemnić za otrzymanie prezentu czują się często gorsze, zadłużone i stają się w pewnym sensie niewolnikami. Dając kobiecie prezent należy właśnie o tym pamiętać.

Tylko w takim razie jak trafić w gust i podarować wymarzony prezent dla niej?

Tutaj z pomocą przychodzą inne badania społeczne i statystyczne. Jak się okazuje to co kupuje się na prezent świąteczny nie zawsze pokrywa się z tym co chciałaby dostać od nas osoba kobieta. A te różnice potrafią być naprawdę spore. I tak wiele kobiet marzy o ubraniach, kosmetykach, perfumach, biżuterii oraz praktycznych akcesoriach i gadżetach.

Potwierdzeniem takiego stanu rzeczy jest także zrobione przeze mnie badanie wśród reprezentantek płci pięknej. Zapytałem je o to jakie prezenty chciałyby dostać pod choinkę. Jak się szybko okazało, kobietom w tej kwestii zależy na podkreśleniu bliskości i uczuć. Ale nie obyło się także bez praktyczności. I tym oto sposobem wymieniały ramki do zdjęć, biżuterię, szkatułki i stojaki na biżuterię, kosmetyki, wieszaki na akcesoria, książki, loty na paralotni czy roboty sprzątające.

Pomysły na prezent dla niej

Nie jest tajemnicą, że kobiety kochają otrzymywać prezenty. Jak mawiał klasyk – sztuką nie jest dawanie prezentów, sztuką jest wybór takich upominków. Oto kilka pomysłów na prezenty świąteczne wybrane z serwisu www.prezenty.pl/prezent-na-swieta

Ramka na zdjęcie – Wielbię Cię 84,90 PLN

ramka na zdjęcie wielbię cię prezent

Dzięki niej obdarowana osoba, będzie mogła otoczyć bałwochwalczym kultem dowolną osobę. Przy odrobinie szczęścia może nawet i Ciebie?

Stojak na biżuterię 41,90 PLN

stojak na biżuterię prezent

Prezent dla niej, który pozwoli zadbać i wyeksponować jej największe skarby. Drzewko biżuterii nie tylko atrakcyjnie wygląda, pomaga także utrzymywać błyskotki w eleganckim porządku.

Wieszak na kobiece akcesoria 257,90 PLN

wieszak na ubrania garderoba prezent

Kobiety lubią się stroić. Taki wieszak będzie idealnym dopełnieniem każdej garderoby. Dzięki niemu już nigdy więcej nie będzie poszukiwać potrzebnego drobiazgu, który gdzieś się złośliwie ukrył właśnie wtedy, kiedy czas na wyjście.

Hugz – koc z rękawami 122,90 zł

hugz koc prezent

Rozkosz pluszowej tkaniny jest bezcenne. Szczególnie w długie zimowe wieczory. Jeśli obdarowana lubi czytać, oglądać telewizję lub po prostu rozmyślać w domowym zaciszu – to jest to prezent dla niej.

1 Comment.

  1. Zadowolić kobietę można też tak

Skomentuj.