BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Jak i czy w ogóle kupować buty przez Internet

buty z internetu

We współczesnych czasach istnieją dwie metody kupowania butów – w sklepie stacjonarnym oraz w internetowym. Wybór zawsze należy do kupującego, dlatego niektórzy dość uważnie zastanawiają się, który z punktów sprzedaży byłby dla nich tym najodpowiedniejszym. Wypowiedzi publikowane w internecie, a także te podsłuchane z codziennych rozmów, wskazują na to, iż wielu ludzi jest za kupowaniem w sieci, ale też są tacy, którzy się temu sprzeciwiają. Warto odwiedzić np. www.buty360.pl by przekonać się jakie sklepy z butami są najpopularniejsze i dlaczego.


fot. Fotolia

Kto jest za kupowaniem butów przez internet?

Nie wszyscy są za kupowaniem butów w internecie, ale jak się okazuje, kupujący obuwie w sklepach internetowych stanowią dość liczną grupę. Do nich należy zaliczyć:

 • osoby ceniące sobie wygodne zakupy,
 • kupujących, którzy szukają okazji cenowych,
 • tych, którzy podążają za modą i szukają obuwia, którego nie ma jeszcze na sklepowych półkach,
 • osoby, które oczekują dużego wyboru butów,
 • klientów, którzy nie mają czasu na chodzenie po sklepach w godzinach ich otwarcia.  

Dlaczego niektórzy są przeciw kupowaniu butów przez internet?

Z powyższego można wnioskować, iż zakup butów przez internet to same zalety. Nie chodzi tu o liczbę kupujących, ale przede wszystkim o to, na co klienci mogą liczyć, decydując się na zakupy w sieci. Mimo to niektórzy bywają przeciwni zakupom w sklepach, które działają w wirtualnej przestrzeni. Dlaczego? Ich zdaniem tego rodzaju zakupy to duże ryzyko, które wiąże się z:

 • padnięciem ofiarą oszustwa,
 • otrzymaniem obuwia niezgodnego z opisem i zdjęciami,
 • zniszczeniem obuwia w czasie transportu,
 • długim oczekiwaniem na otrzymanie obuwia,
 • niewłaściwym doborem rozmiaru.   Na ten moment ryzyko nieudanych zakupów wydaje się duże. Jednak na wszystko jest skuteczny sposób.  

… a więc jak uniknąć niepowodzenia?

Trzeba przede wszystkim dokładnie sprawdzić wiarygodność i rzetelność sklepu. Należy dowiedzieć się, czy w razie niezgodności obuwia z opisem lub zdjęciem istnieje możliwość zwrócenia go bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Warto też zorientować się, jak przedstawia się sprawa w razie zniszczenia obuwia w czasie transportu. Zwykle takiej przesyłki się nie odbiera, tylko od razu odsyła do sklepu, podając mu powód. Niektóre sklepy zapewniają błyskawiczną dostawę, maksymalnie do 48 godzin. Warto po prostu takiego sklepu poszukać. Z doborem rozmiaru bywa różnie, ale jeżeli ktoś nie ma większych problemów ze swoimi stopami, dobierze odpowiedni rozmiar na podstawie tabelki zamieszczonej na stronie sklepu i porad samego sprzedającego. Dla większej pewności, warto poszukać opinii na temat wybranego sklepu. Inni klienci podpowiedzą, czy warto robić w nim zakupy.  

Każdy ma prawo, do własnego zdania

Przed znalezieniem odpowiedniego sklepu internetowego z butami trzeba wiedzieć, że każdy ma prawo do własnego zdania. Jeden ceni sobie tę formę robienia zakupów, drugi jest jej przeciwny. To dlatego, że każdy oczekuje czegoś innego. Niektórzy nie boją się nieudanych zakupów, problemów z dostawą, czy długiego czasu oczekiwania. Jednak są też tacy, którzy zwracają na to szczególną uwagę, a wówczas sprzeciwiają się tego rodzaju zakupom.   Zakup butów przez internet to w gruncie rzeczy wygodny sposób nabywania nowego obuwia. Można liczyć na duży wybór i atrakcyjne ceny. Wiadomo jednak, że też jest pewnego rodzaju ryzyko, które zniechęca część społeczeństwa do kupowania butów w sieci. Niektórych można jeszcze jakoś przekonać, ale też spora grupa kupujących przystaje przy swoim zdaniu i zdecydowanie sprzeciwia się temu. Oczywiście mają do tego prawo. Najlepiej, aby każdy sam wymienił za i przeciw, a później oceniając, czego jest więcej, podjął samodzielną decyzję.

1 Comment.

 1. Marysia

  Przyznam, że bardzo często kupuję buty przez internet i jeszcze nie zdarzyło mi się żeby coś się nie zgadzało… Ale artykuł bardzo ciekawy, fajny 🙂 Pozdrawiam.

Skomentuj.