BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Sprawdzone sposoby na białe zęby

biale zeby

Marzysz o hollywoodzkim, śnieżnobiałym uśmiechu? Pragnienie posiadania pięknych i zdrowych zębów to jedno z najczęściej wymienianych życzeń Polaków, bez względu na wiek, płeć i sposób życia. Piękny uśmiech nie tylko przyciąga wzrok innych osób, ale przede wszystkim podnosi pewność siebie i własną samoocenę. Jest on szczególnie ważny podczas przełomowych momentów życia, takich jak ślub, rozmowa o pracę lub rodzinny zjazd. Droga do białych zębów wcale nie musi być trudna – wystarczy zdecydować się na stomatologiczne wybielanie zębów, zakup produktów wysokiej jakości do codziennej higieny jamy ustnej oraz wystrzeganie się określonej grupy pokarmów.

biały uśmiech

Metody stomatologiczne

To jeden z najczęściej wybieranych sposobów na szybkie uzyskanie ładnego uśmiechu. Lekarze stomatolodzy wykorzystują do tego specjalne urządzenia, dzięki którym można rozjaśnić zęby nawet o siedem odcieni – mowa tutaj o wybielaniu aktywnym światłem, który potrafi usunąć zarówno powierzchniowe, jak i bardzo głębokie przebarwienia. Używa się także specjalnych nakładek zawierających wysokie ilości (nawet do 22%) nadtlenku mocznika lub wodoru, które się nosi przez kilkanaście dni i nocy. I chociaż nie ulega wątpliwości, iż są to bardzo skuteczne i bezpieczne dla zdrowia metody wybielania zębów, to jednak posiadają wadę w postaci stosunkowo wysokich kosztów finansowych. Profesjonalne wybielanie światłem może wynieść nawet 3000zł, zaś kupno specjalnej nakładki to wydatek około 1000zł. Oczywiście wiele zależy od stanu uzębienia i stopnia przebarwień, niemniej trzeba się liczyć z kilkoma drogimi wizytami u stomatologa.

Domowe wybielanie zębów

Innym, znacznie bardziej popularnym sposobem na pozbycie się uciążliwych przebarwień, jest kupno dobrej pasty wybielającej. Zawiera ona słabe środki ścierające zewnętrzne szkliwo zębów, dzięki czemu może być stosowana przez osoby cierpiące na nadwrażliwość zębów. Decydując się na tę metodę wybielania, warto pamiętać, aby zakupić specjalne szczoteczki (gumki przytrzymują dłużej pastę na powierzchni szczoteczki) oraz płyny wspomagające proces oczyszczania płytki z naleciałości po pokarmach (płyn dociera do trudno dostępnych miejsc i usuwa resztki bakterii). Dentyści i stomatolodzy rekomendują wymianę szczoteczki do zębów raz na trzy miesiące. Wbrew pozorom, takie domowe wybielanie zębów nie jest wcale kosztowne. Dla przykładu: szczoteczka wybielająca Colgate Whitening to wydatek rzędu 10 złotych, pasta kosztuje 8-12 złotych, zaś płyn do płukania jamy ustnej 15 złotych. To naprawdę niewiele, biorąc pod uwagę ceny wybielania oferowane przez gabinety stomatologiczne. Regularna higiena jamy ustnej połączona ze stosowaniem wysokiej jakości produktów może przynieść równie dobre i długotrwałe efekty, co profesjonalne wybielanie zębów, które i tak raz do roku należy powtarzać.

Uważaj na te produkty!

Oczywiście przyczyn żółknięcia zębów może być przynajmniej kilka. Wśród nich najczęściej wymieniany jest naturalny proces starzenia się organizmu, picie napojów zawierających dość silne barwniki (kawa, herbata, napoje typu coca-cola), palenie papierosów, przyjmowanie niektórych antybiotyków oraz zbyt dużej dawki fluoru, a także osadzanie się kamienia nazębnego. To wszystko sprawia, iż nasze zęby zaczynają być pożółknięte i mało atrakcyjne pod kątem wizualnym. Przeciwdziałać temu można wybierając produkty, które podczas jedzenia działają podobnie jak papier ścierny: jabłka, kalafiory, marchewka oraz seler to tylko nieliczne przykłady. Truskawki oraz owoce cytrusowe zawierają naturalnie występujący kwas maleinowy o właściwościach wybielających, zaś regularnie jedzony nabiał zawierający proteiny oraz wapń zwiększa produkcję śliny, która usuwa osad oraz wytwarza specjalną „tarczę ochronną” przed atakiem kwasów.

2 komentarze

  1. Ja piję sporo kawy i raczej nie zwracam uwagi, czy jedzenie „farbuje” czy nie 🙂 od jakiegoś czasu stosuje nakładki iWhite i efekty są rewelacyjne 🙂 ząbki wybielone, a efekt utrzymuje się nawet 2-3 miesiące 🙂 Polecam.

  2. Też stosuję iWhite i potwierdzam to co napisała osoba przede mną. Nakładki są naprawdę skuteczne 🙂

Skomentuj.