BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Wybieramy telefon – zwykły czy dotykowy

smartfon

Telefon komórkowy to jeden z podstawowych sprzętów, z których korzystamy każdego dnia. Jak wybrać model, który sprosta naszym oczekiwaniom i upodobaniom? To z pewnością zadanie niełatwe, szczególnie jeśli uwzględnimy ofertę producentów, którzy prześcigają się w coraz to nowszych rozwiązaniach. Zanim jednak zagłębimy się w szczegóły związane z danym modelem, warto zadać sobie pytanie: lepszy będzie telefon dotykowy czy zwykły?

Sun mobile

Podczas wyboru telefonu kierujemy się różnymi aspektami: dla jednych liczy się duży wyświetlacz, dla innych łatwość obsługi, a dla jeszcze innych możliwość korzystania z internetu czy sprawne pisanie smsów. Wydawać by się mogło, że w obliczu panującego trendu mobile to właśnie smartfony są najbardziej pożądanymi produktami. Czy jednak rzeczywiście tradycyjne telefony odeszły już w niepamięć? Nie. Jak się okazuje, spora rzesza osób wciąż ceni w telefonach ich niewielki rozmiar i precyzję obsługi, a duże wielofunkcyjne modele nie są im potrzebne. Jakie są zalety jednych i drugich?

Smartfon, czyli minikomputer

Smartfony opanowały rynek i są zdecydowanie bardziej promowane niż tradycyjne telefony. Dlaczego? Pozwalają operatorom komórkowym na większy zarobek – w dużej mierze wykorzystywane są przez użytkowników nie tylko do zdzwonienia, ale też do korzystania z sieci, serwisów społecznościowych, oglądania filmów czy słuchania muzyki – przy czym zakres funkcji, jakie oferują, jest znacznie większy. Wyższe są także ceny smartfonów, które mogą sięgać nawet kilu tysięcy złotych. Do wad tego typu urządzeń zaliczyć należy słabsze obudowy, krócej działające baterie, a także zawieszanie się. Niektórzy dodadzą do tej listy także duży rozmiar, znacznie przewyższający gabaryty zwykłego telefonu. Z pewnością nie przeszkodzi to jednak osobom, dla których telefon stanowi jednocześnie minicentrum rozrywki, z którego korzystać mogą w dowolnym miejscu oraz czasie.

Tradycyjne telefony

Nie wszyscy potrzebują jednak telefonu do zadań specjalnych. Jeżeli doceniamy w sprzęcie trwałą baterię, której nie trzeba ładować przez kilka dni, to z pewnością lepszym rozwiązaniem będzie telefon ze zwykłą klawiaturą. Tego typu model z pewnością będzie miał także mniejszy rozmiar, co sprawi, że bez trudu zmieści się chociażby w kieszeni spodni. Nie ulega wątpliwości, że choć w tradycyjnym telefonie również znajdziemy różne dodatkowe funkcje – chociażby aparat fotograficzny czy odtwarzacz muzyki – to jednak jego obsługa będzie znacznie prostsza i intuicyjna, można wręcz powiedzieć, że obsłużymy go po omacku. Taki model wykorzystamy głownie do dzwonienia, odbierania i wysyłania sms-ów i mms-ów – jak się okazuje są to funkcje wystarczające wielu osobom, które nie potrzebują ciągłej łączności z internetem.

Oferta klasycznych telefonów nie jest dziś tak kusząca jak oferta smartfonów, jednak jeśli szukamy takiego właśnie modelu, z pewnością go znajdziemy. W poszukiwaniu odpowiedniego dla nas sprzętu warto również przejrzeć telefony komórkowe na nokaut.pl, gdzie dostępne są zarówno telefony tradycyjne, jak i nowoczesne smartfony.

2 komentarze

  1. Myślę, że korzyści zwykłego telefonu najlepiej przedstawił Larry King https://www.youtube.com/watch?v=lPIqKbDNQz8

  2. @jam łasica publiczność skandowała jakby zobaczyli pierwszy raz piramidy egipskie. 🙂

Skomentuj.