BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Sport w odbiorniku, a kontrowersje

Każdego dnia na antenach telewizyjnych można oglądać najróżniejsze relacje z wydarzeń sportowych. Najczęstszymi widzami tego rodzaju programów są mężczyźni, którzy uwielbiają sport w telewizji.

boks w telewizji, wyniki live

Jak się okazuje, wśród dyscyplin sportowych, które najchętniej oglądają Polacy góruje piłka nożna i siatkówka. Nie mniejszą popularnością cieszą się również sporty walki. I to właśnie boks czy mieszane sztuki walki budzą wiele kontrowersji, jeżeli chodzi o transmisje telewizyjne. Dużo osób uważa bowiem, że prezentowanie w odbiornikach przemocy jest nieetyczne. Z kolei zwolennicy pokazywania walk w TV są innego zdania. Twierdzą, że ta dyscyplina sportowa nie ma nic wspólnego z przemocą. Dowodem na to mogą być obrazki po stoczonych walkach, kiedy to zawodnicy gratulują sobie, przytulają się, bądź przepraszają za nieprawidłowe uderzenia. Promuje ona przede wszystkim wysportowanych ludzi, a także zachęca odbiorców do uprawiania sztuk walki, które mogą okazać się dla nich niezbędne w życiu codziennym.

Co więcej, wielu fascynatów sportu za jego pomocą zarabia ogromne pieniądze. Jest to oczywiście możliwe dzięki zakładom bukmacherskim, które również poza zwolennikami mają też spore grono przeciwników. Kluczowym argumentem, jaki przedstawiają rywale to to, że zakłady bukmacherskie mogą doprowadzić biorącego w nich udział człowieka do uzależnienia. Jeżeli komuś uda się wygrać niewielką sumę pieniędzy, to swoją zdobycz będzie chciał ponownie powiększać.

Wielokrotnie jest również tak, że bukmacherzy cały swój czas poświęcają na oglądanie i przeglądanie wyników zmagań sportowców. Duże ułatwienia w tej sprawie daje im obecnie Internet, gdzie na bieżąco mogą kontrolować wyniki live ze wszystkich lig z całego świata.

Pomimo tego, że oglądanie sportu w telewizji może prowadzić do tych kilku zagrożeń, to nie powinniśmy zakazywać jego oglądania. Przy dzisiejszym oporze młodych ludzi przed aktywnością fizyczną, należy zachęcać młodzież do interesowania się sportem. I choćby za pomocą wspomnianej wcześniej telewizji.

Skomentuj.