BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Coca-Cola – opinie a fakty

Coca-Cola to marka istniejąca od wielu dekad, nic zatem dziwnego, że każdy zdążył wyrobić sobie na jej temat opinię. Jedni są nią zachwyceni, inni ostrzegają przed zgubnymi skutkami jej nadużywania. Prawda jak zwykle leży pośrodku i potwierdza stare przysłowie „co za dużo, to niezdrowo„. Jednak w zalecanych ilościach jest to nieszkodliwy, orzeźwiający napój. Jak widzą Coca-Colę ludzie na całym świecie?

coca cola

Przede wszystkim smak

Gdy wpisze się do wyszukiwarki frazę „Coca-Cola opinie„, wśród licznych wyników wyszukiwania – blogi, strony społecznościowe, itp. – można zauważyć pewną prawidłowość. Otóż nikt nie ma zastrzeżeń co do samego smaku napoju, który uznawany jest za jedyny w swoim rodzaju. Obojętne, czy jest to Coca-Cola schłodzona, czy też pita bez uprzedniego pobytu w lodówce – nie znajdzie się nikt, kto narzekałby na niego. Według powszechnej opinii Coca-Cola ma dobry smak.

Jakie minusy?

Poza smakiem różne są zdania na temat samego składu napoju i jego wpływie na organizm. Gdy szuka się informacji przez hasło „Coca-Cola opinie negatywne”, trafi się na strony powielające fałszywe mity – np. o osłabianiu kości przez napój. Według innych, wypicie puszki Coca-Coli jest jak zjedzenie siedmiu kostek cukru, co powinno wywołać mdłości. Tymczasem zawartość cukru jest taka sama, jak w soku jabłkowym czy pomarańczowym. W dodatku daleka jest od idealnej dziennej dawki cukru, która wynosi 90g dla osoby dorosłej. Jest to zaledwie 39% tej ilości.

Jakie plusy?

Pozytywne opinie osób pijących Coca-Colę mówią poza smakiem – o „zastrzyku” energii, jaki daje ten napój. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiadają za to zawarte w napoju cukry i kofeina. Pozwalają one organizmowi na uzupełnienie spalonych kalorii, co przekłada się na powrót do sił. Dodatkowo kwas ortofosforowy jest aktywatorem białek. 

Podsumowując

Niezależnie od tego, jakie krążą obiegowe opinie o Coca-Coli, napój ten jest tak dobrze przebadany pod względem wpływu na zdrowie, że o szkodliwości nie może być mowy. Dlatego też można spożywać go bez obaw, wybierając swoją ulubioną wersję napoju.

Skomentuj.