BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

A mnie się marzy grecka wyspa

Znane, popularne przysłowia i powiedzenia mówią o tym, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu, przekonują „zobaczyć Wenecję i umrzeć…”. Oczywiście jak najbardziej słuszne są wszelkie pochwały na temat tych malowniczych regionów. Ale w moich marzeniach od jakiegoś czasu pojawia się coraz wyraźniejsza wizja wyjazdu do Grecji. Najlepiej na jedną z wielu pięknych, idealnych na wypoczynek, greckich wysp. A tam mnie jeszcze nie było!

zakynthos - zatoka wraku

Z czym kojarzy się Grecja?

Pierwsze skojarzenie z wyjazdem do Grecji to z reguły Ateny (zaliczone w 2007 roku). Jeśli chodzi o wyspy greckie od razu w myślach pojawia się Kreta. Wyjątkowe miejsca i jakże skuteczny wabik dla turystów z całego świata. Oczywiście można bez żadnej przesady parafrazować powiedzenie o Wenecji w odniesieniu do greckich miast i wysp. Tym bardziej czuję pewien niedosyt w związku z tym, że Grecja wyspiarska pozostaje dla mnie nieznana.

Na fali poszukiwań inspiracji turystycznych rodem z Hellady, w oko wpadła mi wyspa Zakynthos. Zdecydowanie nie jest to ścisła czołówka, jeśli chodzi o wielkość wysp. Mam także wrażenie, że popularność wyspy nieco ustępuje powodzeniu jakim cieszą się najbardziej znane greckie perły. A szkoda, bo z mojej lektury wynika, że Zakynthos warte jest grzechu… zaniedbania obowiązków na rzecz poznawania (na razie wirtualnie) tego malowniczego zakątka.

Zakynthos – historyczna wyspa pięknych plaż

Zakynthos należy do świetnie znanego turystom Archipelagu Wysp Jońskich. Stolicą wyspy Zakynthos jest miasto, o takiej samej nazwie. Inne znane miejscowości wypoczynkowe to Laganas, Argali, Alikes, Keri Alikanas. Jak przystało na grecką atrakcję turystyczną, jest to miejsce nader malownicze, a jednocześnie stanowi znakomitą lekcję historii w tzw. realu. Planując urlop na greckiej wyspie nie sposób nie rozmarzyć się na temat plażowania w słonecznie dni, kąpieli w czystym morzu i oczywiście podziwiania malowniczych pejzaży. I właśnie takie atrakcje zapewnia pobyt na Zakynthos.

Plaże – to jedna z niezaprzeczalnych atrakcji wakacji w Grecji. Warto wiedzieć, że na Zakynthos znajduje się jedna z najpiękniejszych plaż świata – Navagio Beach (znana jako Zatoka Wraku). Bezpieczna i malownicza jest również plaża w Zatoce Gerakas. Podczas pobytu na Zakynthos wręcz wypada zobaczyć słynne jaskinie w Błękitnych Grotach. Wycieczka statkiem w głąb jaskiń to niezapomniane wrażenia, szczególnie jeśli płynie się łodzią z przezroczystym dnem. Z kolei plaża Zatoki Keri znana jest z miejsca lęgu żółwi Caretta Caretta, które są już prawdziwym symbolem wysp.

Zakynthos – to trzeba wiedzieć

Dla osób, które biorą tak jak ja pod uwagę urlop na Zakynthos, cenne mogą być praktyczne informacje, np. fakt, że nie będziemy potrzebować wizy, ale nasz pobyt powinien zmieścić się w 90 dniach. Warto zapamiętać, że jest to region położony w strefie Universal Time Clock +2 (UTC +2). Co oznacza, że czas przesuwa się tu w stosunku do polskiego czasu o 1 godziną do przodu.

Dla gości Zakynthos jednym z najistotniejszych zagadnień jest oczywiste zaplecze turystyczne. Tym bardziej, że wygląda na to, że jest tam naprawdę bardzo atrakcyjny i szeroki wybór możliwości zakwaterowania. Od kwater i pensjonatów u gościnnych tubylców, po eleganckie apartamenty, domy, domki. Dlatego polecam sprawdzić na stronie edom.pl dostępne apartamenty i domki letniskowe na Zakynthos.

No cóż, niewątpliwie Zakynthos może oczarować i zachwycić, a jednocześnie zapewnia najbardziej udane wakacje. Zarówno dla wielbicieli aktywności fizycznej, sportów wodnych czy plażowania, jak również dla turystów ciekawych świata, historii i absolutnie niezapomnianych krajobrazów. Bywajmy i zwiedzajmy Świat. Być może do zobaczenia na Zakynthos!

Skomentuj.