BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Góry Towarne zaliczone

Mało kto wie gdzie leżą. Trudno do nich trafić. I łatwo zabłądzić. Ale mimo wszystko udało się. Tak. To Góry Towarne na Szlaku Orlich Gniazd.

Góry Towarne można by określić mekką wspinaczkową wyżyny krakowsko częstochowskiej.Zbudowane z rafowych wapieni skalnych są wdzięcznym obiektem wspinaczkowym. W skład tych gór wchodzą liczne ostańce, głazy, bloki skalne i rumowiska. Gdzie się nie ruszyć, wszędzie amatorzy tego sportu. I nic dziwnego – warunki sprzyjają nauce. Nie są wysokie, bezpieczne, chropowate skałki, na których można szlifować swoje umiejętności wspinaczkowe.

Najwyższy szczyt Gór Towarnych to jakieś 336 metrów n.p.m. Można na niego wdrapać się w dosłownie parę minut. A sam widok rekompensuje wszelkie trudy wędrówki.

Landscape - Góry Towarne

Mountain Wandering - Góry Towarne

Selfie - Góry Towarne

Słyną także z kilku ciekawych jaskiń, w tym Jaskini Towarnej (niedźwiedziej) i Dzwonnicy. Odkryto w niej między innymi fragmenty ceramiki sznurkowej z przełomu XXI i XX w. p.n.e., a także kości niedźwiedzia jaskiniowego, hieny, konia. A jak dobrze poszukać zobaczyć jeszcze można fragmenty stalaktytów, stalagmitów oraz kryształów. Nasze zejście do Jaskini Towarnej zobaczyć można poniżej:

A na deser zdjęcia wygrzewającej się na słońcu pięknie ubarwionej jaszczurki w skali makro:

Green lizard in macro

Green lizard in macro #2

3 komentarze

  1. A gdzie reklama? Czuję niedosyt 😉

  2. @lemm umyj oczy. Przecież reklamuję GoPro i Canona.

  3. Zbyt subtelnie. Zaniżasz standardy.

Skomentuj.