BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Męskie buty, męskie sprawy

Teoretycznie, kupowanie ubrań czy męskich butów nie powinno stanowić większego problemu, choć nie są to też czynności za którymi przepadają. Zdarza się jednak, że kupioną w pośpiechu parę trzeba zwracać do sklepu, bo zakupów dokonało się pod wpływem fanaberii czy impulsu. Poniżej podpowiadam jak zadbać o to, by nie dopuścić do takich sytuacji.

Wygoda – warunek podstawowy

W przypadku każdych – nie tylko męskich butów, wygoda jest czynnikiem kluczowym, który determinuje decyzję „za” lub „przeciw” zakupowi. Buty najlepiej przymierzać po południu, ponieważ w ciągu dnia, pod wpływem chodzenia, stopy lekko powiększają swoje rozmiary. Może się więc okazać, że buty kupione rano, kilka godzin później okazują się zwyczajnie za ciasne. Kolejna sprawa, o której należy pamiętać: buty mierzy się w skarpetkach, które będzie się potem do nich nosić. Do eleganckich, skórzanych butów pasują wyłącznie cienkie, bawełniane skarpetki, grube i wełniane do traperów, a zupełnie inne do butów sportowych. Uwzględnienie tej zasady jest niezwykle istotne dla właściwego dopasowania butów.

Pośpiech złym doradcą

Nawet jeśli buty wydają się świetnie leżeć, doradzam chwilę refleksji podczas zakupów. Męskie buty wymagają dokładnego obejrzenia, sprawdzenia szwów i klejonych fragmentów. Warto również zwrócić uwagę czy nie mają zabrudzeń lub skaz, a ich wnętrze nie posiada niechlujnie lub wadliwie wykończonych elementów, które mogą później uciskać lub powodować ogólny dyskomfort. Jeśli nawet okaże się, że mierzona para butów posiada jakieś wady, istnieje możliwość wymienienia jej w sklepie na dobrą, lub sprowadzenie jej z innego salonu konkretnej marki.

Kolejna, bardzo ważna rzecz, to przymierzenie butów. Apeluję do tych, którzy nie znoszą zakupów tak bardzo, że gotowi są kupić jakiekolwiek męskie buty ze skóry, byle tylko w swoim rozmiarze i bez potrzeby przymierzania, żeby przemogli się i zmienili swoje nawyki, jeśli nie chcą potem boleśnie się rozczarować. Wreszcie, jeśli już zdecydują się na określoną parę, proponuję by raz jeszcze uważnie przyjrzeli się swoim butom przed pierwszym wyjściem z domu – w końcu zadowolenie użytkownika jest najistotniejszym aspektem zakupów i to ono powinno być przede wszystkim brane pod uwagę .

Dobre męskie obuwie znaleźć można m.in. na http://www.kazar.com/pl/sklep/mezczyzna/buty/polbuty

2 komentarze

  1. Serio, sprzedałeś się za parę sznurówek? Co jest z Tobą?

  2. @lemm Za parę sznurówek to nie… mam wyższą cenę. Zdjęcia z majówki w trakcie. 🙂

Skomentuj.