BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Zanim wykupisz ubezpieczenie medyczne

Zakres świadczeń medycznych oferowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia bardzo często nie spełnia wysokich wymagań opłacającego składkę, który oczekuje nie tylko odpowiedniego pakietu usług, ale przede wszystkim szybkiej i profesjonalnej wizyty u specjalisty, bez długiego czasu oczekiwania w kolejkach. W rozwiązaniu tego problemu przychodzą prywatne firmy oferujące dodatkowe ubezpieczenia medyczne.

ubezpieczenie medyczne

Co oferuje obowiązkowe ubezpieczenie w NFZ?

W ramach państwowych świadczeń pacjent dostaje dostęp do lekarza pierwszego kontaktu, który ze względu na wyraźne wskazania zdrowotne skierowuje do dalszego badania u specjalistów, np. kardiologa lub dermatologa. Na dzień dzisiejszy bez skierowania można się dostać jedynie do poradni ginekologicznej, stomatologicznej, onkologicznej i psychiatrycznej. Podstawowe badania laboratoryjne oraz usługi szpitalne są wliczone w pakiet ubezpieczenia, niemniej należy brać pod uwagę, że na daną wizytę trzeba się zapisywać co najmniej kilka, jak nie kilkanaście tygodni wcześniej.

Korzyści z wykupu dodatkowej usługi

Przede wszystkim rozwiązują problem organizacyjny ośrodków zdrowia: bardzo często niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej nie posiadają podpisanego kontraktu z NFZ, co uniemożliwia wizytę u specjalisty. Dodatkowe ubezpieczenie medyczne pozwala na zrealizowanie określonej usługi i to bez zbędnego oczekiwania (np. AXA Med. Oferuje kontakt z lekarzem rodzinnym już dobę po zgłoszeniu, zaś ze specjalistą w terminie nie późniejszym niż 72 godziny od momentu zgłoszenia). Domowe wizyty, pełna diagnostyka medyczna, rehabilitacje oraz wypłaty z racji pobytu w szpitalu to tylko nieliczne zalety posiadania dodatkowego ubezpieczenia. Oczywiście zakres pakietu jest zależny od wysokości miesięcznej składki.

Więcej szczegółów o samym ubezpieczeniu medycznym AXA można znaleźć na: #1

Ceny prywatnych świadczeń

Bardzo często firmy oferują swoim pracownikom, w ramach pakietów socjalnych, dodatkowe ubezpieczenia medyczne, niemniej coraz więcej prywatnych osób jest zainteresowana tego typu usługami. Coraz większa popularność dodatkowych usług medycznych zaowocowała liczną ofertą prywatnych ubezpieczycieli. Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się za zakup tego typu świadczeń, których miesięczny abonament rozpoczyna się już od 51 złotych. Im wyższa kwota, tym szerszy pakiet usług, zwłaszcza szpitalnych (związanych z operacjami, zabiegami i komfortowym pobytem w szpitalu). Bez względu na rodzaj usługodawcy, zawsze należy dokładnie przestudiować podpisywaną umowę i w razie wątpliwości szczegółowo pytać, co zawiera dany pakiet zdrowotny.

Skomentuj.