BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Warmińskie Rewolucje

Zdarzają się jeszcze jakieś przebłyski geniuszu w komercyjnym browarnictwie. Dzisiejsza zdobycz, którą trzymam dumnie przed sobą to piwo wyprodukowane w stylu helles. Na etykiecie jest napisane:

Wymyślił je około 100 lat temu R. Hoffmann, piwowar przez 44 lata pracujący w warmińskich i mazurskich browarach rodziny Daum. To właśnie on był prekursorem uprzemysłowienia lokalnego browarnictwa, wprowadził do browarów maszyny, piwa dolnej fermentacji i postęp. Był ojcem naszej lokalnej pierwszej piwnej rewolucji. EDELHELL był lagerem uwarzonym na pilzeńską modę, szczytowym osiągnięciem ówczesnego piwowarstwa, zdobywcą nagród międzynarodowych.

Warmińskie Rewolucje

Styl helles to historyczna dolnofermentacyjna konkurencja pilsnera. Helles jest uznawane za jedno z najlepszych piw letnich. Jest swoistym wyzwaniem dla piwowara, gdyż wymaga dużo uwagi w stosunku do receptury i procesu warzenia.

W języku niemieckim „Edel” oznacza szlachetny. Słowo to jest powszechnie używane w odniesieniu do piwa, które zostało warzone z najlepszych składników. Hell lub Helles z kolei oznacza zastosowanie 2 rodzajów słodu (ciemnego i jasnego).

Skomentuj.