BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Zagłada jest blisko!

W zasadzie kilkadziesiąt lat wystarczyło człowiekowi na doprowadzenie świata na krawędź katastrofy. W wielu rejonach świata, w pewnych dziedzinach – granica bezpieczeństwa nawet już została przekroczona. W niektórych dopiero naruszona.

Stephen Hopkins powiedział, że sztuczna inteligencja możne kiedyś nami zupełnie zawładnąć (Artificial intelligence could end mankind) #1. I nic bardziej prawdziwego. Gdyby założyć, że wyznacznikiem sztucznej inteligencji jest osiągnięcie poziomu interakcji z człowiekiem, to jako masa, jesteśmy bliżej tego faktu niż myślimy.

Nagłówki z prasy:

Nauczyciele akademiccy są przerażeni – polscy studenci są coraz głupsi. Niestety, może być jeszcze gorzej.

Czy ludzie stają się coraz głupsi?

Badacze ostrzegają. Ludzie są coraz głupsi

Rząd: Ludzie nie są tacy głupi jak nam się wydaje, są dużo głupsi…

Jak wykazywały badania inteligencja ludzi wraz z rozwojem cywilizacji stopniowo rosła. Teraz jednak można zauważyć dokładnie odwrotną sytuację, a naukowcy biją na alarm. Czy zatem czeka nas samoistna zagłada? Czy jest to zagrożenie dla współczesnej cywilizacji?

Biorąc pod uwagę malejący poziom komunikacji międzyludzkiej (ludzie używają średnio 2000 słów), stres (w niewielkiej dawce podwyższa inteligencję, w wysokiej – ma działanie odwrotne), choroby cywilizacyjne, ewolucję (malejąca objętość mózgu według zasady – nieużywany organ zanika), niski poziom edukacji, przetworzoną żywność (niezdrowa dieta źle wpływa na inteligencję, a chińskie zupki niszczą mózg) – TAK! Jestem przekonany, że inteligentne istoty ludzkie stworzą jednostki, które będą skutecznie rozwijały wszelkie interakcje z większością społeczeństwa.

Jednym z dowodów na taki stan rzeczy mogą być badania przeprowadzone nad ilorazem inteligencji. Zostały one opublikowane w amerykańskim magazynie „Trends in Genetics”. #2

 1. teza: ludzie nie odczuwają już ewolucyjnej presji na bycie mądrym odkąd, kilka tysięcy lat temu, rozpoczęli życie w zwartych społecznościach rolniczych
 2. teza: ludzie nie muszą już używać inteligencji by przeżyć. W razie problemów przeżycie zapewni im państwo opiekuńcze.
 3. teza: IQ składa się od 2000 do 5000 genów, które łatwo ulegają zniszczeniu oraz mutacjom.
 4. teza: przez ostatnie 3 tysiące lat, podczas których pojawiło się 120 kolejnych ludzkich pokoleń, poziom inteligencji stopniowo się obniżał.
 5. teza: postęp medycyny i brak bezpośrednich zagrożeń dla ludzi doprowadził do wyeliminowania efektu selekcji naturalnej.

7 komentarzy

 1. Oglądałeś film „Idiotokracja”? Te klimaty:)

 2. @Sigvatr Nie widziałem. Jakiś dokument?

 3. Nie:) komedia, w której serio potraktowano tezy o upadku intelektualnym ludzkości.

 4. @Sigvatr To jak wiesz co to Faktoid na Facebooku to obejrzyj sobie „The onion” – mega absurdalny klimat z głupotą ludzi w tle.

 5. Te nagłówki to z faktoidu? 😉

 6. @Remigiusz o dziwo nie. Z szanujących się tytułów. 🙂

 7. Koval2 – dzień dobry – pisze:
  „Jak wykazywały badania inteligencja ludzi wraz z rozwojem cywilizacji stopniowo rosła. Teraz jednak można zauważyć dokładnie odwrotną sytuację, a naukowcy biją na alarm.”

  Ja się zwyczajowo nie zgodzę, gdyż wiem że:
  „Amerykańscy naukowcy odkryli, że ludzie uwierzą we wszystko co odkryli amerykańscy naukowcy”.
  https://www.facebook.com/sucharcodzienny/posts/602033223200759?replycommentid=5081149&total_comments=2

  Wiem też i to (dzięki Kovalovi2):
  „Facebook is a “massive online surveillance program run by the CIA,” conceived as part of the Patriot Act”,
  a jednak nadal zamierzam używać fejsa w sposób umiarkowany i z zachowaniem należytej ostrożności.

  Pozdrawiam
  Almetyna

Skomentuj.