BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Na Narodowym Orliku

Murawy po Top Gear Live brak, ale przynajmniej dach nie przecieka. I to już wielki sukces.

Stadion Narodowy im. Kazimierza Górskiego w Warszawie

Największy Narodowy Orlik udało się zwiedzić przy okazji wizyty na Polskich Targach eCommerce. Wydane 2 miliardy złotych robią wrażenie, choć z perspektywy centralnego punktu płyty boiska, trybuny nie zapierają już tak tchu w piersiach. Przy zamkniętym dachu czuć lekki przeciąg i atmosferę hali targowej. Czyżby to socrealistyczny duch minionego stadionu dziesięciolecia?

Dach - Stadion Narodowy w Warszawie

I na koniec odrobina statystyki: Stadion Narodowy ma 9 kondygnacji o różnej wysokości i przeznaczeniu. Oprócz lóż, zaplecza dla sportowców, pomieszczeń biurowych i handlowych są tu sale konferencyjne, parkingi, a także kaplica. Powierzchnia działki, na której wybudowano Stadion Narodowy wynosi 18 ha. Powierzchnia całkowita obiektu to 204 000 m2, jego kubatura to ponad 1 000 000 m3. Konstrukcja dachu opiera się na 72 stalowych pylonach, z których każdy ma 2 m średnicy, 34 m wysokości i waży 67 ton. Ważną częścią konstrukcji dachu są liny, których zamontowano 1200 ton. Powierzchnia dachu ma 4 hektary. Stadion ma 58 000 miejsc na trybunach, w tym 800 miejsc w 69 lożach dla VIP-ów, 900 miejsc dla mediów i ponad 100 miejsc dla osób niepełnosprawnych. Na budowę zużyto ponad 400 000 ton betonu i 11 000 ton stali. W środku jest 19 klatek schodowych i ponad 10 km różnych schodów, które można zobaczyć tutaj.

Skomentuj.