BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Malta – Dingli Cliffs cz. V

Klify Dingli to jedno z tych miejsc, które dostrzega się na pierwszy rzut oka przelatując setki metrów nad Maltą. Już z samej góry przyprawiają człowieka w zdumienie, a jeszcze lepsze wrażenia gwarantują podczas bliższego kontaktu.

Na Dingli Cliffs najlepiej podjechać autobusem z samego rana. Nie ma wtedy tłumów i można spokojnie porobić zdjęcia. Przygotować się trzeba na bardzo zmienną pogodę i silne porywy wiatru.

Wizytę na klifach Dingli nie warto ograniczać wyłącznie do kilku miejsc i słynnego królika w jedynej w tej okolicy restauracji Bobbyland. Polecam przespacerować się drogą wzdłuż wybrzeża. Po drodze spotkać można prawie niemal pustynne i wyludnione obszary Malty, kamieniołomy, radar maltańskich służb bezpieczeństwa w kształcie piłki golfowej oraz dość ciekawe formacje skalne. Cała trasa nie jest dłuższa niż 6 km, a na jej końcu zobaczyć można Letni Pałac Inkwizytora.

Dingli Clifs - Malta
Dingi Clifs & Radar - Malta
Malta Road to nowhere
Flowers growing on a rock - Dingli Cliffs, Malta
Dingli Cliffs HDR - Malta

Buskett Gardens – maltańska oaza zieleni

W bliskiej odległości Dingli Cliffs znajdują się także ogrody Buskett. Buskett Gardens obecnie nieco zaniedbane i podsuszone nadal robią wrażenie i mogą być idealnym miejscem na odpoczynek w upalny dzień. I tak właśnie jest – ogrody często odwiedzane są w niedzielę przez maltańskie rodziny. Maltańczycy szczególne tłumnie skupiają się w Święto Piotra i Pawła, aby posłuchać tradycyjnej muzyki ludowej oraz skosztować tradycyjnych maltańskich potraw. Poza tym Buskett Gardens to chyba jedno z najbardziej zielonych miejsc (no może poza zieloną trawą na reprezentacyjnej Saluting Battery w Valletcie) na Malcie.

Założone w XVII wieku Buskett Gardens kryją jeszcze jedną niespodziankę – Pałac Verdala. Jest to letnia rezydencja zbudowana przez Wielkiego Mistrza Zakonu Kawalerów Maltańskich Hughes de Verdalle w 1588 r. Obecnie pałac jest zamknięty i mieści się w nim letnia rezydencja Prezydenta Malty.

Buskett Gardens in HDR - Malta
Verdala Palace in Buskett Gardens - Malta
Park lane in Buskett Gardens - Malta

Wszystkie zdjęcia na moim Flickr w albumie Malta i Gozo.

Pozostałe odcinki:

1 Comment.

  1. No to ja dodam jeszcze jedną atrakcję przy klifach Clapham Junction czyli koleiny wyżłobione w skale sprzed około 4000 lat.

Skomentuj.