BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Be pro. Ride pro.

Nadszedł ten czas kiedy dotychczasowy sprzęt przestaje spełniać oczekiwania. Chcemy lepiej, więcej, szybciej… Wtedy też myślimy o nowym lub aktualizacji dotychczasowego roweru.

Wybrałem to drugie! Dlaczego? Mimo, że duzi producenci sprzętu rowerowego osiągają niższe ceny zakupu części rowerowych i są wstanie lepiej zbijać koszty produkcji, to finalnie cena nowego roweru w sklepie jest zdecydowanie wyższa, aniżeli w przypadku ulepszenia dotychczasowej bazy.

W związku z tym w maju przybyły do zestawu pedały Shimano SPD i buty z utwardzoną podeszwą. W sierpniu pojawił się nowy amortyzator SR Suntour XCR z tłumieniem powrotu, regulacją skoku i blokadą. Do tego nowe koła z obręczami Alexrims, odchudzonymi sprychami, piastami Shimano SLX i hamulcami tarczowymi Avid BB5 Mountain (180mm przód, 160mm tył).

Czas na testy!

Rower Merida Matts
Tarczowe Avid BB5
Amortyzator
pedały shimano spd
Bike equipment

5 komentarzy

  1. Co to „butamy”? Nie chce mi się szukać.

  2. @lemiel byłem przygotowany, że ktoś napisze, że mam piastę SLX zamiast Shimano XT… A Ty mi wypominasz literówkę? Phi! 😛

  3. Bo ja nawet nie wiem co mam w swoich dwóch rowerach, ale na pewno nie wypasione itp.

  4. Szanuj kolana, bierz time albo ubijaki zamiast spd.

  5. @abc aż taka różnica jest? Lewe kolano po dłuższej jeździe mnie pobolewa. Ale to już z 2 lata daje o sobie znać. 🙂

Skomentuj.