BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

World Press Photo 2013

Oh yeah… czekałem na to z niecierpliwością. Cały rok.

World Press Photo 2013

Oto World Press Photo, wydanie na 2013 rok. Kwintesencja kunsztu pracy fotoreporterskiej. Najnowszy album dołączył już do pokaźnej kolekcji serii World Press Photo na półce.

W 56 edycji tego prestiżowego konkursu wzięło udział 5 666 fotografów ze 124 państw. Nadesłano 103 481 zdjęć, z których wyselekcjonowano 154 najlepsze fotografie. Tradycyjnie nie zabrakło najważniejszych wydarzeń minionego roku, w tym Konfliktu na linii Izrael – Palestyna i rebelii w Syrii.

Za zdjęcie roku uznano pracę Paula Hansena zatytułowaną „Strefa Gazy”. #1 Fotografia przedstawia kondukt żałobny Palestyńczyków niosących do meczetu ciała dzieci zabitych w ataku na osiedle. Samo zdjęcie po kilku dniach od ogłoszenia werdyktu jury wzbudziło bardzo duże kontrowersje. Autora zdjęcia oskarżono o manipulację i retusz zdjęcia, co w przypadku World Press Photo jest niedopuszczalne. Paul Hansen, autor nagrodzonego zdjęcia zaprzeczył, że poddał fotografię znaczącym modyfikacjom.

Skomentuj.