BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Majorka – Palma de Mallorca cz. 2

Jak pisał Chopin – jestem w Palmie między palmami!

W Palmie mieszka ponad 30% wszystkich mieszkańców Majorki. Większość ciekawych rzeczy skupia się w centrum – pomiędzy Placa Major, a Katedrą La Seu i Royal Palace of La Almudaina, nieopodal portu.

Port - Palma de Mallorca

La Seu Cathedral  - Palma de Mallorca

Palma de Mallorca Panorama

Palma de Mallorca

Freak House - Palma de Mallorca

W upalne dni (których na Majorce nie brakuje) łatwo jest się schronić w zaciemnionych i chłodnych miejscach. Cienia nie brakuje. Wysokie secesyjne budynki skutecznie nie przepuszczają promieni słonecznych ku wąskim uliczkom, a wiele głównych arterii obrośniętych jest „dachem” wysokich drzew (np. Rambla dels Ducs de Palma). Ciekawym miejscem na złapanie nieco oddechu są Ogrody Królewskie tuż przy Royal Palace of La Almudaina, w których pracownicy przesączają non stop do gleby hektolitry wody.

Royal Gardens - Palma de Mallorca

Gate - Palma de Mallorca

Old city - Palma de Mallorca

Old city - Palma de Mallorca

W Palmie spędziliśmy 2 dni. W dzień – poszwendaliśmy się w okolicach Puig de Sant Pere. Warto zobaczyć słynną i górującą nad stolicą Majorki katedrę La Seu, Royal Palace of La Almudaina, ogrody królewskie, Placa Major, port jachtowy, Placa de Cort, gdzie znaleźć można kilkusetletnie drzewo oliwne (dotykając je, a następnie całując się w dłoń zapewniamy sobie szczęście). Warto poświęcić trochę czasu także na zobaczenie secesyjnych kamienic (m.in. Grand Hotel) oraz Museu Es Baluard z którego rozpościera się świetna panorama miasta.

Passeig de Mallorca - Palma de Mallorca

Palma de Mallorca

Royal Gardens - Palma de Mallorca

Rambla - Palma de Mallorca - Balearic Islands

Castle Palau de l'Almudaina - Palma de Mallorca - Balearic Islands

Palma de Mallorca - Balearic Islands

Oldest Olea in Palma de Mallorca at Placa de Cort - Balearic Islands

Wieczorem – bliżej samej Katedry i Placa Major. Po zachodzie słońca Palma staje się zupełnie innym miastem – w nocy imprezy z reguły dość znacznie się wydłużają. Niekiedy aż do późnych godzin porannych. Wieczorami ci, których upał zatrzymał w domach wychodzą do pobliskich kafejek i restauracji. Majorkańczycy strasznie dużo mówią – to słychać przede wszystkim właśnie w Palmie. Dodatkowego klimatu nadaje podświetlony nocą bulwar, pałac królewski, port i katedra. Chodząc po tamtejszych ulicach łatwo się zorientować, że życie nocne w Palmie jest… bajecznie kolorowe.

Fragment Palmy można zobaczyć m.in. w teledysku ♫ Inna – Un Momento #1

Relacja:

Wszystkie zdjęcia dostępne w galerii Flickr.

Skomentuj.