BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Czy Somersby to cydr?

Somersby to oryginalny piwny napój o smaku jabłkowym (jabłecznik? cydr?) produkowany przez koncern Carlsberg. Podany zimny, najlepiej z lodem – gwarantuje pełne orzeźwienie.

Somersby - Cydr

Dlaczego Somersby? Otóż Lord Somersby jest ojcem wielu niesamowitych wynalazków – jednak najbardziej znanym z nich jest napój piwny o smaku jabłkowym nazwany jego imieniem. Wkrótce Somersby stał się ulubionym napojem sław, takich, jak Napoleon, Kleopatra i Newton. Ile w tym prawdy? Nie wiem, ale czytając Smak Piwa #1 okazuje się, że to lekko zmodyfikowana wersja oryginalnego, dostępnego w innych krajach Somersby:

Somersby to znana na świecie marka cydru. My (Polacy) zaś dostajemy “Napój piwny o smaku jabłkowym”. Uroczo, nieprawdaż? Ktoś w Carlsbergu wykombinował, że taki zabieg pozwoli uniknąć podatków (banderola) i umożliwi reklamę w telewizji. Sprytne? Oczywiście. Przecież Polak potrafi…

Mnie osobiście Somersby o smaku jabłkowym zasmakował. Kupuję ten smak i wartość dodaną. Rzeczywiście orzeźwia. Jest lekkie. Nie zalega w głowie.

Edit: wersja Somersby Gruszkowy Cydr na moim Flickr’u.

13 komentarzy

 1. Wczoraj pierwszy raz kupiłam i skosztowałam tego cuda. Nietypowy (w moim odczuciu) smak. Wrażenie jednak pozytywne. Z pewnością jeszcze powrócę do niego 🙂

 2. @atuin dobre na lato i fajna alternatywa w stosunku do np. piwo + sprite / lemoniada. Kobietom może lepiej smakować niż Reeds.

 3. No właśnie ja popatrzyłem na skład i tam chyba było tylko piwo + sok jakbłkowy. To trochę mało jak na oddzielny produkt IMO. (Mimo, że dobre.)

 4. @zx no właśnie przydałoby się spróbować tego dostępnego w innych krajach. Skład jest inny. Ten „polski” to podobno obejście trochę prawa.

 5. Wczoraj widziałem pierwszy raz w sklepach i jako, że Carlsberg to sponsor Euro to pomyślałem, że dla gości z zagranicy jest. Ale nie kupiłem. Może kiedyś. Mam zapas Shandy z Lecha i klasycznego Tyskiego, bo chciałem flagę (oba tak czy inaczej z Kompanii).
  A widzieliście ostatnio jakąś reklamę Okocimia czy Carlsberga? Drogi widać ten sponsoring uefy.

 6. @lemiel Carlsberg mam wrażenie olał reklamę w TV. Będzie tylko pewnie przed meczami. Z tego co widzę postawili na niskie ceny na półkach sklepowych -> w Kaufland kupiłem 10 butelek 0,5 L za 22,99 PLN, podobno w Tesco 12×0,33ml jest po 10zł. I dlatego chyba nie ma tej reklamy.

 7. Jak koncerniakow nie lubie tak brawa dla carlsberga za zagranie „piwo z sokiem”. Banderola na cydr tylko i wylacznie z powodu ze jest produktem z jablek (wiec traktowany by byl jak wino owocoe) przy jego ~4% alk to glupota. Piwa tam oczywiscie nie ma, co kazdy smakosz pozna od razu. (mozna sobie dla smaku porownac np. jablko w piwie z browaru kormoran).
  Inna sprawa ze to mzoe byc rzeczywiscie ruch obliczony na zagraniczniakow – czyli napoj zniknie z rynku zaraz po euro.

 8. Rzecz kolejna o Somersby cz. II

  W Europie południowej natknąłem się na wersję Somersby o smaku gruszkowym. Nieomieszkałem dokonać prywatnego importu w ramach lansu i zagranicznej ciekawostki. Napój oznaczony jest napisem na etykiecie: \"Somersby Pear Cider\" (w przeciwień[…]

 9. Zapraszam na bloga o cydrach i do wpisu pod tym samym tytułem czyli „Czy Somersby to cydr”. Podpowiem, że odpowiedź brzmi: i tak i nie.

 10. Dzisiaj piłem pierwszy raz Polskie somersby i stwierdziłem że jak zwykle Polakom sprzedają gówno bo Polak tak lubi sam sok i nic więcej. Piłem somersby w Chorwacji ale tam jest z cydru naprawdę mi posmakował i żałuję że u nas zawsze firmy oszczędzają. Dobrze chociaż że mam znajomych w Chorwacji i co jakiś czas mi przywiozą.

 11. Paskudny smak, sama chemia, dodali sztuczny słodzik – nie da się tego pić :///

Skomentuj.