BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Licheń

Licheń / Poland

Wczoraj, wracając z Ciechocinka, całkiem przypadkiem odwiedziliśmy Licheń. Dla jednych to idealne miejsce na pielgrzymkę, czas zadumy, rachunek sumienia. Dla mnie wytwór marketingu sakralnego. W dodatku wybudowanego w szczerym polu.

3LAU – All Night Long

9 komentarzy

 1. Bluźnierco! Szatanie! Żydomasonie!

  :] MSPANC :]

 2. Fragment książki Karpowicza: „Ta bazylika jest z przytupem. Jezus nazywa ją Drugą Golgotą, taka szpetna. (…) Poza tym w Licheniu odkryto niedawno freski z XV wieku. Ta szalona staruszka jest naprawdę dobrym architektem.”

 3. Znowu krzywe zdjęcie. Na dodatek znowu leci w tą samą stronę.

 4. Paweł Ciupak

  Ta szalona staruszka jest naprawdę dobrym architektem.

  Nie wiem, czego chcecie od tej bazyliki w Licheniu. Przecież to unikalny na świecie przykład budynku sakralnego wybudowanego w stylu socrealistycznym.

 5. To akurat jest cytat z Karpowicza, z jego książki pt. „Balladyny i romanse”.

 6. Wygląda całkiem nieźle. Byłem tam jakieś 25 lat temu. Czas żeby pojechać tam jeszcze raz.
  Freski z XV wieku?
  Gdzie? Przecież ten budynek sakralnynie wygląda natyle lat. Chyba że był rozbudowany.

 7. Przecież to fikcja, zresztą jak cała książka 🙂 Szerszy fragment wypowiedzi Nike (bogini):

  „Chyba rozkażę przemodelować pałac. Dużo kolumn, przeciągów, głównie marmury, trochę piaskowca. Szlachetne kamienie i czarno palona glina. Oto stan obecny. Chyba wprowadzę więcej szkła i stali, egzotyczne gatunki drewna i kość słoniową. Może też kompozyt węglowy i kewlar? Są ostatnio takie modne oraz kuloodporne. Może zatrudnię tę szaloną staruszkę, która na ziemi zaprojektowała bazylikę w Licheniu? Ta bazylika jest z przytupem. Jezus nazywa ją Drugą Golgotą, taka szpetna. Czasem w niej trochę wisi – bo u niego w rodzinie bogowie wiszą wszędzie, taki zwyczaj mają po prostu, jak, nie przymierzając, mokre pranie – ale w Licheniu to wisi z zamkniętymi oczyma: eklektyzm źle mu robi na żołądek. Poza tym w Licheniu odkryto niedawno freski z XV wieku. Ta szalona staruszka jest naprawdę dobrym architektem.”

 8. nomen omen – kapitalnie się czyta Karpowicza;)

 9. Przez powyższą joggerowiczkę poleconego 😉

Skomentuj.