BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Jak żyć?

jak żyć

Netbook, Asus EEE PC. Rozdzielczość 1024x600px. 0% usability!

21 komentarzy

 1. adblock, firefox z littlefoxem, hide menubar, etc.

 2. @pecet adblock mi tego nie zablokował, fashblog większość przepuścił… reszty nie testowałem.

 3. no to cienkie reguły masz, ewentualnie zawsze możesz swoje stworzyć, to dwa kliki, zwłaszcza z element hiding helperem.

 4. @pecet wolałbym nie uciekać przed tymi reklamami. Idealnie by takie dziadostwo w ogóle nie było umieszczane na stronach.

 5. @koval: z czegoś muszą żyć…

 6. no więc, mówię adblock, niech żyją z idiotów którzy nie wiedzą że istnieje 🙂

 7. Czasami myślę, że polskie strony są jakieś takie inne

 8. Dlatego trzeba było kupić coś z normalną rozdzielczością. Samsung miał swoje cudne NF310 z 1366×768. 🙂

 9. Tree Style Tab – przerzucasz karty na lewy bok i odzyskujesz jakieś 20-25px w pionie.
  W zasadzie polecane rozwiązanie dla wszystkich ekranów 16:9 i „gorszych”.

 10. Dzięki czemu zobaczy większą część tych reklam, eliminując kawałek odstępu miedzy nimi.

 11. Aaa, tak, o reklamy chodzi.

  Kliknięcie tego X to strata 0,873 sekundy.
  I jeszcze strona się wczytuje przez tego flash-a o 0,192s dłużej.
  Zatem, przez tę reklamę traci się całe 1,064 sekundy! Makabra!!11one…

  Nie, nie jestem reprezentantem marketoidów, a raczej zwolennikiem racjonalnego myślenia;).

 12. Takitam, czasy są prawidłowe ale co najmniej dla C2D 2GHz. Zobacz co taka reklama robi z Atomem, poza tym przemnóż te wyniki przez ilość przeładowanych stron – wychodzą już bardzo konkretne liczby i uzasadnienie poirytowania.

 13. Gdyby nie to, że iPad ma bardzo podobną rodzielczość, to jako webdeweloper chętnie kazałbym wszystkim posiadaczom takich ekranów serdecznie spierdalać i kupić coś z jakkolwiek rozsądną rozdzielczością. (Generalnie cokolwiek poniżej 1280pikseli w poziomie to jakiś mało śmieszny żart w 2012 roku.)

 14. co szósty delikwent zliczany przez gemiusa jest śmiesznym żartem ;>

 15. @Klausa – R O T F L – sorry czyli rozumiem że nie uznajesz
  a) tabletów
  b) smartphone`ów
  c) netbooków
  d) innych urządzeń PRZENOŚNYCH na których można przeglądać sieć?

  Mnie przed chwilą rozłożył na łopatki CANON – chciałem zainstalować appkę do upgradeu firmwareu w ich aparacie na netbooku i dostałem komunikat instalatora że appka wymaga monitora o rozdzielczości conajmniej 1024×768… no kurde, po co do upgrade`u softu wymagania dot ekranu?

 16. Kolejna masakra – potrzebuje dokumentacji technicznej czegoś, a ona w exe, bo się sama rozpakuje. Tylko, że windy nie lubie i mam linuxa. Super – tylko po co takie rzeczy dla PDF’a?

 17. @wikiyu znam ten bug. Sam go kiedyś doświadczyłem. Na szczęście w EEE PC można emulować rozdzielczość. Nawet Full HD.

 18. Kurcze no, ja zawsze myślałęm, że netbooki się kupuje by je podłączać do zewnętrznych ekranów…

 19. @wikiyu: No iPad (i mój HP Touchpad) jest jedynym tabletem na rynku który ma mniej niż 1280 kolumn pikseli (chińskich wynalazków z 840×480 nie liczymy), sensowne netbooki też powoli zaczynają mieć 1366×768, przeglądanie 'zwykłej’ sieci na smartfonie to i tak niezwykle smutne przeżycie, więc i tak trzeba im serwować specjalne wersje serwisu.

  Trudno mi sobie wyobrazić jakieś powszechnie używane 'przenośne’ urządzenia do przeglądania sieci jeszcze, mógłbyś mnie wspomóc?

 20. @takitam: Instalacja Adblocka i reguł filtrów to jakaś minuta. Czyli zwraca się po 60 wejściach na stronę, przy czym odpalające się flashe nie zużywają prądu, a dodatkowo można zablokować niektóre grafiki, które obniżają czytelność strony, a których tradycyjnie wyłączyć nie sposób. Tyle w kwestii racjonalnego myślenia.

  @koval: AblockPlus (lub popularne klony) plus zestaw filtrów Dr Evil (i ew. mój zestaw, choć dawno nie aktualizowałem) polecam – mało co przechodzi.

 21. @ickon
  Po prostu rozpakuj, 7zip (jak i większość programów obsługujących zip/rar) nie powinien mieć problemu z żadnym standardowym samorozpakowującym się exe.

Skomentuj.