BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Składanie komputera na czas

Podobno składanie komputerów to też polska specjalność. Oficjalny rekord polski w tej dyscyplinie “sportu” (sprzed kilku lat) wynosi 9 minut i 16 sekund. Pewnie dlatego też w Irlandii (kolebce firm Intel, HP, IBM / Lenovo) tak bardzo poszukiwani są polscy “składacze kompów“. Średnie zarobki sięgają nawet 14 eur/h.

Twist off

Tymczasem na współorganizowanym I Wieloboju Informatycznym w ZSTE Kalisz, 21 marca jednej z drużyn udało się złożyć komputer od podstaw w zaledwie 7 minut i 47 sekund.

Czy to nowy nieoficjalny rekord Polski w składaniu komputerów na czas? Niestety nie! Drużyna składała się z 3 zawodników.

6 komentarzy

  1. Czy mi się wydaje, czy “złożenie” oznacza tutaj wkręcenie tych kilku śrubek, wcześniej założywszy procesor?

  2. @chester wszystko, od płyty głównej po wszystkie kabelki by uruchomić system.

  3. No tak, choć nieco dziwnie to wygląda, liczyłem na rozpakowanie, złożenie, zamknięcie obudowy.

    Przypominają się czasy, kiedy w serwisie złożyliśmy komputer w niecałą godzinę, razem z instalacją Windowsa + sterowników + drukarki (HP-10min!) i jeszcze dobieraniem części z magazynu, uzupełnieniem gwarancji i spakowaniem 😉

  4. @chester ten film urywa się gdzieś w 70% całej akcji. Dalej jeszcze przez chwilę wszystko podłączali i zamykali właśnie obudowę.

  5. Kiedyś sam brałem udział we Wrocławiu w konkursie Chip Master. Chodziło o składanie komputera na czas. Pamiętam jak ćwiczyłem w domu to bez problemu robiłem 8 minut. Mam gdzieś nawet zdjęcie na komputerze.

  6. Dużo w sumie zależy od konfiguracji 🙂
    Ja swoją życiówkę mam w granicach 7 minut – włącznie z rozpakowaniem wszystkich części oraz spięciem kabli w estetyczny sposób 😛 (Pracuję zawodowo jako montażysta :P)

Skomentuj.