BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Rowerowo cz. X i XI

Nowe trasy, nowe odkrycia, nowe hardcory. Jazda na rowerze w szczerym polu, w perspektywie nadchodzącej burzy – nie polecam. A z odkryć to zupełnie ciekawy wąwóz po środku Polski, w którym ptaki uwiły sobie legowiska. Widok niecodzienny. Szczególnie, że ptaszyska nic sobie nie robią z naszej obecności. Latają obok traktując człowieka niczym zwykłe drzewo. #1

Górka w Chełmcach okazała się straszną katorgą. Podjazd z wysokości 144 m n.p.m. na 219 m n.p.m. daje 75 metrów bezwzględnej wspinaczki. Natomiast zjazd wszystko rekompensuje. Nic tylko otworzyć japę i złapać kilka komarów w ramach uzupełnienia wydatków energetycznych.

Wniosek: Wracam!

7 komentarzy

  1. Trasy ciekawe i dosyć wymagające. Jedna rzecz mnie zastanawia, ta wysokość w Chełmacach, ja w atlasie mam podane 189,9 m.n.p.m.

  2. @xyz właśnie wiki też podaje taką wysokość. http://pl.wikipedia.org/wiki/Che%C5%82mce%28wojew%C3%B3dztwowielkopolskie%29 może nastąpiło jakieś wypiętrzenie. Kwestia tego w którym miejscu zmierzyli tę wysokość. Może to statystycznie jakoś uśrednione. Ale jeśli jest na moim gpsie przekłamanie (w końcu to jest obliczanie na podstawie sygnału satelit a nie pomiarów fizycznych) to na niższych wysokościach będzie też inaczej pokazywało. 75m wysokości od podstawy wydaje się realne.

  3. Wąwóz niezły.

  4. Nie dałoby się tych tracków wrzucić na gpsies.com, bikemap.net albo cokolwiek innego co generuje profil wysokości?

  5. @danadam tam jest profil wysokości. Patrz wykres prędkości. W tle na szaro jest wysokość.

  6. A mogę prosić o bardziej szczegółowe wskazówki? Tutaj widzę tyko mapę i dane po prawej. Jak kliknę na logo endomondo to przenosi mnie na stronę główną serwisu.

Skomentuj.