BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Zero, czyli rzecz o tym co robić, żeby nic nie zarobić

Odwieczna prawda matematyczna mówi:

Z zera nigdy nie zrobisz miliona.

Mając na uwadze to, że 90% kapitału świata gromadzi 10% światowej populacji, to płynie z tego wszystkiego jeden wniosek – aby zarabiać miliony musisz mieć trochę więcej kapitału aniżeli przeciętny człowiek.

Mając nic albo małą ilość pieniędzy, co najwyżej można pomnażać majątek o 20-50% w skali roku, a suma summarum to i tak będą zawsze grosze.

Podobno 5/6 ludzkości ma własność, lecz nie posiada procesu, który umożliwiałby im reprezentację ich własności, a co za tym idzie wytworzenie kapitału. I tym oto sposobem mając nawet genialne pomysły jesteśmy zawieszeni w umysłowej próżni. Dlaczego? Tego jeszcze nie wiem. Po prostu tworzymy kapitał bez udziału kapitału. Kapitał, który w większości przypadków wykorzysta kto inny…

Lady Pank – Mniej Niż Zero

8 komentarzy

 1. Weź Ty Koval przelicz sobie 5k plnów [pieniądz w zasadzie niewielki, dobry pecet] na 4 lata na składanym 50% p.a….

 2. @torero no ja wiem że w porównaniu z podstawą to jest to sporo. W tym rzecz że nadal są to grosze. No i pomijam kwestie podatkowe. Ostatnio liczyłem moje obciążenia podatkowe (pdof,vat,podatki cywilnoprawne,zusy itd) i wyszło, że państwo zabiera mi 49,3% dochodów. Pośrednio i bezpośrednio.

 3. Prawie 1.3m to grosze? Zazdraszczam horyzontów i celów… EDIT: zaś tam 1.3m… da się u Ciebie skreślić już napisane?

  Obciążenia podatkowe to zupełnie inna para kaloszy. A to, co podajesz, to obciążenia os. fiz. Załóż z kolegą zo.o. i już odpada Ci chociażby ZUS. Kalkuluj się na cenach netto i naliczony VAT firmowy będzie dla Ciebie tylko miłym dodatkiem. Itd., itp. Nie jest lekko, ale przede wszystkim trzeba mieć plan.

 4. @torero no miałem na myśli… dosłownie pisząc: „z miliona na % składanym miałbyś jeszcze więcej”. Urealnij to o podatek i haracz inflacyjny. No i na lokacie nigdy tyle nie będziesz miał, a z inwestycjami alternatywnymi to wiesz jak to jest. Teoria teorią.
  Plan jest… na dzień dzisiejszy nie do realizacji.

 5. torero, źle obliczyłeś chyba. Albo to ja źle obliczyłem, bo mi wyszło:
  po roku 7500zł
  po dwóch 11 250zł
  po trzech 16 875zł
  po czterech 25 312zł
  Czyli grosze.

 6. <del>Topsz. A teraz przelicz to z kapitalizacją miesięczną.</del> Miałem na myśli kapitalizację miesięczną, ale faktycznie rąbnąłem się w formule 🙂 Wychodzi ~35k, czyli sedmiokrotne przebicie. Trochę mniej, niż pisałem na początku 😉 ale i tak niezgorzej.

 7. znajdźcie mi te 20-50% w skali roku 😉
  jak sie uda nominalne 12% znaleźć to pogratuluję.

 8. Pieniądze biorą się z pracy. Im bardziej „smart” niż „hard” tym bardziej to się opłaca.

Skomentuj.