BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Hipokryzja i kabotyństwo

Właśnie teraz widać idealnie hipokryzję polityków. Skoro nawarzyło się samemu piwa – trzeba je teraz wypić. Nikt inny nie jest bardziej winny jak sami politycy, a szczególnie politycy z Prawa i Sprawiedliwości. Są głosy, aby zacząć monitorować Internet w celu eliminacji gróźb karalnych. Że niby Internet to źródło tego typu patologii. A ja chciałbym zadać pytanie wszelkiej maści politykom, czy rzeczywiście nic nie mają sobie do zarzucenia, jeśli chodzi o swoją działalność polityczną? Bo wydaje się, że jeśli ktoś komuś grozi to nie robi tego z czystej przyjemności (nie liczę psychicznie chorych). Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że tego rodzaju wydarzenia są „ostatnim krzykiem” wielu obywateli. Wynika to zapewne z tego, iż mimo „pięknych” opinii wielu polityków, że biura poselskie są miejscem pomocy innym, rozwiązywania bardzo ważnych spraw ludzkich. Chyba jednak nie, skoro po wczorajszej napaści ujawniono więcej tego typu przypadków. Z niczego się to nie bierze. Obraz polityków w świadomości ludzkiej jest wszystkim doskonale znany. A tego typu wypowiedzi  #1 wcale tego nie próbują zmienić.

Inna kwestia to narodziny nowej partii męczenników. Śmierć prezydenta Kaczyńskiego z ramienia PiS. Śmierć polityków Prawa i Sprawiedliwości w tragedii smoleńskiej. Licytacja samochodu Jacka Kurskiego. Atak na biuro poselskie w Łodzi.

Trzeba mimo wszystko sprawnie zauważyć, że wszystkie powyższe wydarzenia swoją genezę mają tylko i wyłącznie u podstaw działalności partii Jarosława Kaczyńskiego. Wcale mnie to nie dziwi, że teraz wszelkiej maści przejawy źródła agresji przypisywane są politykom Platformy Obywatelskiej. Bo tak wskazywałaby najprostsza logika dla mas. Ale jakie argumenty będą mieli niektórzy zabierający głos w tej sprawie, jeśli okaże się, że osoba, która dokonała ataku w Łodzi była np. z PSL’u albo SLD? Z drugiej strony, na jakiej podstawie domniemuje się, że osoba ta reprezentowała PO. A może należałoby przyznać się, że 62 letni Ryszard C. należał do partii „OBYWATELE”. Kolejny raz z rzędu pewna „jedyna właściwa” „super partia (kurwo)” odwraca kota ogonem i dokonuje swoistego popisu hipokryzji (nie pierwszy i zapewne nie ostatni raz).

Tło ostatnich wydarzeń przypomniało mi doskonale o pewnym incydencie na Politechnice Gdańskiej w 2002 roku. „53-letni pracownik naukowy Politechniki Gdańskiej – Krzysztof K., uderzony w środę po południu przez studenta toporkiem w głowę, zmarł na sali operacyjnej gdańskiej Akademii Medycznej. 23-letni Kamil P. został wezwany do gabinetu przez wykładowców, bowiem podejrzewali oni, ze ściągał podczas wcześniejszego kolokwium zaliczeniowego. W gabinecie student zaatakował toporkiem 50-letniego profesora Czesława Stefańskiego. Uderzył go w głowę i szyje. W jego obronie stanął 53-letni asystent Krzysztof K. Został uderzony w głowę. Kamil P. we wtorek zdawał egzamin z przedmiotu Teoria Obwodów i Sygnałów. Prowadzący wyprosili go z sali, gdyż podejrzewali, ze ściągał. W środę student najprawdopodobniej miał zaliczać egzamin ustnie.” Sprawa ta wstrząsnęła środowiskiem akademickim. Wielu wykładowców mówiło „Nie wiemy co się stało”.  A przecież to czysta hipokryzja. Każda osoba, która studiowała bądź miała doczynienia ze szkolnictwem wyższym doskonale wie jak wyglądają zaliczenia oraz jak upierdliwi potrafią być niektórzy wykładowcy. Bardzo podobną sytuację można było mieć okazję obserwować w dniu wczorajszym.

Zastanawiające jest, dlaczego PiS w swoim repertuarze ma tylko jeden rodzaj retoryki.  Przykład tego rodzaju schematów wypowiedzi można zobrazować prostym przykładem. Otóż człowiek, który myśli w określony sposób będzie wypowiadał się w równie ścisłym stylu odpowiadającym jego myślom. Oznacza to, że jeśli uważa się wewnętrznie (ma się takie przekonanie), iż należy atakować innych (także za światopogląd) to automatycznie dąży się do urzeczywistnienia swoich pragnień. Problem w tym, że tego rodzaju podnoszone wypowiedzi przesłaniają cel, jaki przyświeca posłom w ich publicznej służbie. Zwykłego człowieka nie interesuje kogo to wina, kto co powiedział, a czego nie powiedział. Zwykłego człowieka interesuje nie sama polityka, a sprawowanie realnych rządów. Sprawy gospodarcze, ekonomiczne, administracyjne itd. Jeśli otwiera się komuś nóż w kieszeni, to właśnie za sprawką tego rodzaju nagonki i języka. A kto szabelką wojuje od szabelki ginie. Pełna odpowiedzialność za czyny i słowa. Niemal jak za czasów Hammurabiego. I to jest chyba sedno całej sprawy.  

28 komentarzy

 1. Jeśli jutro zabiją kogoś z PO za poglądy, to – pełen zrozumienia – powiesz, że to ostatni krzyk ludzi wykańczanych np. podatkami przez rząd, czy może, że skrajnie zacietrzewiony elektorat PiS-u pokazał swoją prawdziwą twarz?

 2. No przecież partia rządząca nie wygaduje nie bredzi nt. zamachu na prezydenta i nie organizuje wieców, spotkań pod krzyżem i innych spędów np. pod pałacem prezydenckim czy pod biurem poselskim z transparentami w dniu wczorajszym. Ci ludzie sami z siebie z gotowymi transparentami tam nie przyszli. Wszystko ma swój początek, źródło. Myślę że nie tylko ja jeden nie mogę słuchać tego bełkotu politycznego.

  A Sakiewicz z Gazety Polskiej to niech się już nie odzywa bo najpierw w ostatnim wydaniu pisze że to był zamach itd a kilka dni później wpada psychol do biura PiS i morduje kogo trzeba a kilka godzin później organizuje wiec w którym nawołuje do zaprzestania retoryki agresji. Cóż za wspaniała hipokryzja… a potem wspaniały PiS jeszcze storpeduje GW (w sumie zasadnie) i TVN za stronniczość. Więc gdzie tu logika? Konsekwencja? Samobójstwo w postaci hipokryzji. Z reszta nie wyciągają wniosków gdyż po ostatniej próbie ataku na PO przy udziale krzyża sondaże „zadziwiająco” spadły PiSowi. Teraz robią to samo. Celują teraz w 10-12%?

  Nie popieram ostatnio żadnej polskiej partii. Natomiast nie popieram krzyczenia i nieudolnej próby (bezczelnej) udowodnienia wszystkim że to wina Tuska. Nie wiem jakim trzeba być idiotą by wierzyć w takie argumenty, retorykę i krzyki. Strategia życia mówi „głośny krzyk objawem niesłuchania innych”.

 3. Przypisanie odpowiedzialnosci za frustracje PiSowi jest tym bardziej dziwne, ze ta partia od 3 lat nie rzadzi. Obudz sie. Rzadzi inna partia, przez trzy lata, majac wiekszosc w parlamencie, a od kilku miesiecy takze prezydenta.

 4. Mam wrażenie, że nie zrozumiałeś mojego pytania, albo ja nie widzę na nie odpowiedzi w Twoim komentarzu.

 5. @tdutkowski ale weż pod uwagę jakie głupoty teraz ludzie z PiS muszą wygadywać by móc zaistnieć w mediach. Ta partia swoimi poglądami przenosi się z centro prawicy do jakiegoś radykalizmu. Momentami przebijają nawet samoobronę. Tylko że samoobrona była populistyczna. Ci idą w nieznany mi margines. A Rzeczowych argumentów to już chyba brakuje od dawna. A potem to się powtarza bo to skandal by poważni ludzi tak bredzili.

 6. @Dandys zrozumiałem. nie popieram takiego zachowania. trudno to tłumaczyć. Może ujawnią czym się kierował ten psychol. Na pewno chciał zwrócić uwagę na pewien problem – na razie nie wiadomo jaki. Można się domyśleć. Co właściwie poczyniłem. Ale to typowe że atakujący [PiS] stał się ofiarą.

 7. No wiec jak sa tacy zli to chyba lepiej jak ida w nieznany margines i coraz bardziej sie radykalizuja. Straca zupelnie elektorat az tylko garstka oszolomow z nimi zostanie.

  Sugerujesz, ze sobie nabroili organizujac spotkania pod krzyzem, demonstracje, wiece, wypowiadajac sie w telewizji. Ze sami sa sobie winni bo istnieli? Albo Ty nie rozumiesz co piszesz albo ja tego nie pojmuje. Ogromny esteta byl z naszego Niewiadomskiego skoro z powodu wiecow wq.il sie i zabil krzyczac „nienawidze PiSu”. Judzili, judzili no i wyjudzili LOL.

 8. @tdudkowski -JK powiedział, że czas skończyć z tym szaleństwem w polityce, które rozpętało się za rządów PO. pytanie: a kto je rozpętał? dlaczego, kiedy to PO było opozycją, to takich szopek nie było? dopiero jak dostali władzę to zaczęli świrować i się okopywać? no litości… i te PiS-owskie zawołania „prosimy, nie zabijajcie nas”… no przecież to już nawet na kabaret nie zakrawa, to jakaś podrzędna tania tragifarsa.

 9. Czuma świetnie skwitował to rano, zresztą SLD też w miarę trzeźwo i podobnie w tej sytuacji myśli:

  powiedział, że to Prawo i Sprawiedliwość nawoływało do nienawiści, mówiąc, że „Tusk i Putin mają krew na rękach”. – Już w wieczór wyborczy fala nienawiści była podsycana – mówił. – Kilku ludzi z PiS-u od wczoraj źle ukrywa satysfakcję z tego, że PiS ma temat do rozmowy. Wypowiedzi w stylu „nie zabijajcie nas” to czysta hipokryza. Kto sieje wiatr, ten zbiera burze – zakończył Czuma.

  • Jeśli ktoś pisze na swoim blogu, że jeszcze w tym roku Jarosław Kaczyński będzie rozmawiał z siłami wyższymi i będzie to dobry rok, to ja oficjalnie składam doniesienie do prokuratora o popełnienie przestępstwa podżegania do nienawiści. Bo tak to należy teraz odczytać – mówił poseł Zbigniew Girzyński.

  • Mamy się zajmować wpisami w internecie? Przecież to śmieszne! – oponował poseł Czuma z PO. Dodał, iż na całym świecie ludzie anonimowo wypowiadają się na forach na rozmaite tematy.

  • Trzeba sprawdzić, czy to co córka p. Czumy wypisuje na Facebooku nie jest wynikiem sianej przez niego nienawiści – odpowiedział mu jeden z jego oburzonych adwersarzy.

  Normalnie idioci!

 10. Aha, rozumiem, sami sa sobie winni, zasluzyli sobie na to swoimi wypowiedziami. Gdyby nasz esteta, zaatakowal biuro PO tez by byscie tak skomentowali? Tylko nie probujcie przekonywac mnie ze po stronie PO takich albo i gorszych wypowiedzi nie bylo.

 11. Po stronie platformy jak już to były ale w odpowiedzi na jakieś wyssane z palca głupoty. Ogólnie zasada działania PO jest taka, że jak krzyczy PiS to siedzimy cicho a media same zrobią z nich pośmiewisko. Nic prostszego.

 12. „media same zrobią z nich pośmiewisko” rzeczywiscie w takim przypadku nie ma potrzeby w ogole zajmowania sie delikwentami, posluszne media robia swoje. Doskonalym przykladem takiego dzialania jest przypisana ostanio Kaczynskiemu wypowiedz o prawdziwych Polakach. REM nawet sie tym nie zajela. A odpowiedzia na jaka wyssana z palca glupote byla obietnica zamordowania i wypatroszenia zwlok Jaroslawa Kaczynskiego? albo zacytowane przez Ciebie zyczenie by Kaczynski umarl?

 13. Sprostowanie: nie wiem, skąd wziąłeś ten sprzeczny sam z sobą cytat o tragedii na PG, ale zginął nie dr Stefański, a asystent Krzysztof Krolik.

 14. Koval, z całym szacunkiem i w ogóle, ale przyprawiasz. I to konkretnie.

  Po stronie platformy jak już to były ale w odpowiedzi na jakieś wyssane z palca głupoty. Ogólnie zasada działania PO jest taka, że jak krzyczy PiS to siedzimy cicho a media same zrobią z nich pośmiewisko. Nic prostszego.

  Nic prostszego nad to, że media = PO. Więc twój argument już na starcie zalicza pięknego liścia chodnikiem w twarz.

  Ci idą w nieznany mi margines. A Rzeczowych argumentów to już chyba brakuje od dawna. A potem to się powtarza bo to skandal by poważni ludzi tak bredzili.

  Twoim zdaniem PO mówi sensownie?

  Ale to typowe że atakujący [PiS] stał się ofiarą.

  atakujący – LOL

  @kasia:

  pytanie: a kto je rozpętał?

  A czy to zmienia jakkolwiek fakt, że z tym skończyć trzeba? Bo jeśli nie, to za wysokie progi na takie wpisy albo lubisz bezproduktywne przerzucanie się gnojem. Co kto lubi.

  @tdutkowski +1

  Albo Ty nie rozumiesz co piszesz albo ja tego nie pojmuje. Ogromny esteta byl z naszego Niewiadomskiego skoro z powodu wiecow wq.il sie i zabil krzyczac „nienawidze PiSu”. Judzili, judzili no i wyjudzili LOL.

  LOL^3 bym rzekł.

  A i koval, gdybym był na twoim miejscu, nie ryzykowałbym stwierdzeń typu:

  Trzeba mimo wszystko sprawnie zauważyć, że wszystkie powyższe wydarzenia swoją genezę mają tylko i wyłącznie u podstaw działalności partii Jarosława Kaczyńskiego.

  bo obnażają okrutnie braki w wiedzy z historii najnowszej i polityki. Moja rada: poczytaj.

 15. @n3m0
  1. czy należy z tym skończyć? o tak! już dawno należało. powiem więcej: nigdy nie należało tego rozpoczynać.
  2. uważam, że przypisywanie innym skutków własnych działań i słów oraz wmawianie urojonych idei, a także manipulowanie tłumem jest zwykłym chamstwem.
  3. i z całym szacunkiem (odnośnie „za wysokich progów”) – jakoś nie przemawia do mnie ta Twoja małorolna retoryka, a uprzedzając ewentualne kłopoty semantyczne, dodam, że to, co napisałam, to moja PRYWATNA OPINIA (w najbardziej literalnych znaczeniach tych słów).

 16. @kasia

  powiem więcej: nigdy nie należało tego rozpoczynać.

  Nie o to pytałem. Ale skoro już o tym wspominasz to również polecam ostatnią radę dla kovala.

  uważam, że przypisywanie innym skutków własnych działań i słów oraz wmawianie urojonych idei

  Rozumiem, że PiS(względnie JK) nazbierało sobie tyle, że skutek nastąpił i jakiś tam politykier nie żyje? Jeśli tak, to chciałbym wiedzieć co to takiego było.

  jakoś nie przemawia do mnie ta Twoja małorolna retoryka

  jakoś się nie dziwię

  a uprzedzając ewentualne kłopoty semantyczne, dodam, że to, co napisałam, to moja PRYWATNA OPINIA (w najbardziej literalnych znaczeniach tych słów)

  Cóż, tutaj też kulą w płot. Niestety.

 17. @n3m0 Ty chyba w ogóle za dużo radzisz. wszystkim dookoła. ja radzę sobie bez Ciebie – o dziwo.

  PS. podpisuję się wielką literą, więc jeśli piszesz do mnie, to szanuj mojego nicka. ale lepiej już nie pisz.

 18. @kasia/Kasia

  Ty chyba w ogóle za dużo radzisz. wszystkim dookoła

  Jeśli to twoja prywatna opinia (w najbardziej literalnym znaczeniu tych słów), lepiej niech pozostanie prywatna ( w najbardziej literalnym znaczeniu tego słowa).

  podpisuję się wielką literą, więc jeśli piszesz do mnie, to szanuj mojego nicka.

  szanować nicka? a czym sobie zasłużył na szacunek? argumentacją: „oni są be bo oni zaczęli!”? Daruj.

  ale lepiej już nie pisz

  wedle życzenia mój ty Platformersie ( cytowanie publicystów GW czy podawanie 'faktów medialnych’ za TVN24 kiepsko wpływa na wizerunek – tak na margiensie już zupełnie – 32latek nie zszedł 'na dopalacze’, ale kto by sie tam przejmował prawdą, ważne co mówi Wódz).

  Z mojej strony EOT.
  Bez pozdrowień.

 19. @Kasia: jesli piszesz podobnie jak Koval, ze sami sie o to prosili to mowisz w ten sposob, ze mozna zabijac za slowa. Nie bardzo to pojmuje. Sama idea tego ze mordowanie ludzi z tego powodu, ze zbierali sie tu czy tam, ze organizowali wiece i komentowali wladze takimi czy innymi slowami jest dla mnie abstrakcyjna. Jakos mi sie to z idea demokratycznej, europejskiej republiki nie chce zwiazac. Czy mozesz mi pomoc w rozumieniu tego co piszesz i wymienic kilka wypowiedzi PiSiorow za ktore zasluzyli sobie na smierc?

 20. @tdudkowski – a Ty też wiesz lepiej, co ja myślę i co chciałam powiedzieć poza tym, co napisałam? nie doszukuj się w moich słowach czegoś, czego tam nie ma. ja aż na takim poziomie abstrakcji się nie wypowiadam.

 21. @Kasia: Doszukuje sie przede wszystkim sensu. Zakladam, ze jest. Jesli piszesz, ze to PiS jest sam sobie winny („pytanie kto je rozpetal”), oznacza to, ze dzialanie zamachowca bylo w jakiejs mierze uzasadnione.

 22. @tdudkowski – i znów interpretujesz. błąd. a ja tylko:
  1. zadałam pytanie, kto rozpętał tę nienawiść i to szaleństwo, którym niektórzy sobie teraz tak chętnie gęby wycierają – dla mnie odpowiedź jest jasna.
  2. uważam, że przypisywanie innym swoich własnych chorych emocji i fantazji oraz agresji jest chamstwem – i tylko tyle miałam na myśli.

  a tak poza tym, to dziękuję Opatrzności, że moja matka nie piła i nie paliła w ciąży, ojciec w dzieciństwie nie bił mnie kołkiem po głowie, za młodu nie spadła mi klapa od bagażnika na łeb i dzięki temu dziś mam mózg w na tyle dobrej kondycji, aby dostrzegać i rozumieć, że poza PiS i PO, a nawet poza polityką w ogóle jest jeszcze kawał fajnego świata, w którym się odnajduję i czuję dużo lepiej. co nie znaczy, że nie mam prawa obserwować tego właśnie świata polityki, wyrażać prywatnych opinii o tym, co się w nim dzieje i serdecznie współczuć tym, których struktury poznawcze istnienia niczego poza nim nie zakładają.

  mogę już EOT? dziękuję.

 23. @Kasia: zarzucasz mi ze nadinterpretuje Twoje slowa, a chwile pozniej robisz to samo wobec mnie. To niekonsekwencja. Prawda?

  Przerzucenie calej winy na jedna formacje polityczna to nic innego jak uczynienie jej odpowiedzialna za cala obecna sytuacje lacznie z morderstwem. To jest wlasnie teza „sami sobie winni”, wiem ze wprost tego nie powiedzialas, ale to wlasnie to oznacza. Prawda? Posrednio jest to racjonalizacja morderstwa politycznego w kontekscie obecnej sytuacji.

  Wiem, ze oprocz PO i PiSu jest jeszcze cala masa innych rzeczy, ale tak sie sklada, ze i wpis i dyskusja pod tym wpisem dotyczy wlasnie tych partii.

 24. nie – nigdy i nigdzie nie napisałam, że sami sobie winni. nic na to nie poradzę, że Twoje myślenie uparcie zmierza w jednym kierunku i nie dopuszczasz, że moja ocena nie musi być równie radykalna jak Twoja.

  i tym razem już naprawdę EOT tego akademizmu.

 25. @Kasia: to nie ocena tylko interpretacja. W kontekscie jakiejs tam wypowiedzi Kaczynskiego o polskim piekle odpowiadasz „a kto je rozpoczal?” mowiac w ten sposob o dopowiedzialnosci. No przynajmniej ja to tak rozumiem.

  A dlaczego nie bylo tak kiedy to rzadzil PiS? Bo chyba o tym piszesz tu: „dlaczego, kiedy to PO było opozycją, to takich szopek nie było?”. Byc moze dlatego, ze kiedy to PO bylo opozycja nikt nie mowil pod ich adresem o anihilacji, polowaniu na kaczki, dozynaniu watah, zastrzeleniu i wypatroszeniu zwlok, nikt nie zarzucal choroby psychicznej czy alkoholizmu. To wszystko robili tylko dzentelmeni z PO. Majac wladze i rujnujac kraj brakiem prawdziwej polityki zastepowanym wizerunkowa wojna o wskazniki popularnosci. W koncu w tej wojnie polala sie krew. Slowa dzentelmenow z PO staly sie cialem.

 26. nie znam wypowiedzi o polskim piekle.

 27. @Kasia: OK moj blad, chodzilo nie o pieklo a o szalenstwo – cytat z Twojego komentarza: „-JK powiedział, że czas skończyć z tym szaleństwem w polityce, które rozpętało się za rządów PO. pytanie: a kto je rozpętał?”.

 28. Kto sieje wiatr, zbiera burzę 😉

Skomentuj.