BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Negacjonizm czyli autopsja sztuki spiskowania

Liderzy ruchów negacjonistycznych mają zdecydowanie bardziej zaawansowane problemy z psychiką. Pojawiają się u nich wszystkie cechy zaburzeń typowych dla paranoików – są pełni gniewu, nie znoszą jakiejkolwiek krytyki i mają wyolbrzymione poczucie własnej ważności. Negacjonizm jest w tym wypadku poważną, łatwą do zdefiniowania chorobą psychiczną. Ani ideolodzy ani szeregowi negacjoniści nie kłamią jednak – przynajmniej w powszechnym rozumieniu tego słowa. Wpadają po prostu w pułapkę czegoś co w psychiatrii określa się mianem podejrzliwego myślenia. Ludzie ci mają wypaczone poczucie rzeczywistości. Odbierają ją w zdeformowanej postaci, dlatego też wszelkie próby dyskusji z nimi skazane są na niepowodzenie. Każdy człowiek dopasowuje świat do swojego poczucia rzeczywistości, ale osoba z natury podejrzliwa potrafi niesamowicie naginać fakty na własne potrzeby.

Powyższy opis pasuje idealnie do pewnej, konkretnie określonej rzeszy osób. Nie chodzi tu bynajmniej o kogoś z moich znajomych, czy członków rodziny [co w pewnym stopniu można by powiązać z jakąś chorobą psychiczną]. Raczej o tych związanych z dwiema deseczkami na jednej z ulic Pacanowa.

2 komentarze

  1. Dwiema. I więcej niezależnych mediów.

  2. A ja sadze, ze jak kogos nazwiesz wariatem, zamykasz w ten sposob mozliwosc porozumienia sie. Jezeli od takiego stanowiska zaczynasz robisz to zanim rozmowa sie zaczela. To wygodne, bo wchodzenie w czyjes buty wymaga wysilku. Chyba, ze chodzi po prostu o wyrazenie swojego zdania, ale w takim przypadku powinienes takze uznac prawo tej „dziwnej” strony do wyrazania swojej opinii bez sluchania innych. Moim zdaniem sprawa krzyza przedpalacowego dowodzi najlepiej, ze samo myslenie zyczeniowe i zaklinanie rzeczywistosci sie nie sprawdza. Dotyczy to tak samo i krzyzakow jak i palacowych.

Skomentuj.