BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Okazje

Z czasem coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że życie to sztuka wykorzystywania nadarzających się okazji.

Czy to mało jest takich chwil, podczas których, gdyby nie zrządzenie jednego losu, jednego momentu, jednej okazji – bylibyśmy zupełnie gdzie indziej niż teraz jesteśmy?

I nie chodzi tutaj w żadnym wypadku o szczęście czy jego brak. Raczej o umiejętność dostrzegania tego, czego czasami inni nie widzą. W końcu tak powstały największe biznesy czy najmocniejsze marki świata. I akurat przypadek nie ma nic tutaj do powiedzenia, gdyż nawet nadarzająca się okazja nigdy nie przychodzi przypadkiem. Nie ma przypadków. Równie dobrze nadarzająca się okazja może być poprzedzona ciężką pracą lub długoletnim zdeterminowaniem.

4 komentarze

  1. Czasami największą sztuką w życiu jest pozwolić przejść takiej okazji bokiem. Na przebiegłości i sprycie wielu się wzbogaciło, ale też wielu zmarnowało życie sobie i innym.

  2. Koval: Święte słowa.

    Kraktor: Zatem twierdzisz, że w życiu może być dobrze albo źle? ;D

  3. @Torero Puenta najlepsza „Oj, jak my nie umiemy korzystać z tego co nam daje życie!!!” @Kraktor możliwe, że czasami działa zasada że czasem liczy się nie to co sie robiło w życiu ale to czego się nie robiło. Ale ja to traktuję raczej w nieco innych aspektach

Skomentuj.