BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Allegro grozi sądem

Oto dowód:

darmowy hosting obrazków

Jestem bankrutem. Mam przesrane. Zajmą mi majątek. Proszę, pomóżcie…

22 komentarze

 1. Może jak kilku się nas złoży to Cię jakoś wyciągniemy z tego przeogromnego długu! O, mam na koncie jakieś 40 groszy. Z pewnością się przydadzą. Nie poddawaj się!

  PS. Aż dziwne, ze za wysłanie listu i obsługę Cię nie skasowali. Miałbyś dług większy o około 50% od obecnego ;>

 2. @zal To już była by lichwa 🙂

 3. Czy to jest może konsekwencja niezareagowania na maila ponaglającego, żeby zapłacić za prowizje? Bo dostałem taką wiadomość od nich kilka tygodni temu, kwota 23gr, ale listu mi jeszcze nie wysłali. No i oczywiście nie zamierzam płacić, póki się trochę nie pomęczą.

 4. @sławek coś tam słali na maila. ale wiesz jak to jest… człowiekowi się nie chce zapłacić a wczoraj mi konto zablokowali, nie mogłem nawet kupować. wcześniej blokują możliwość sprzedaży

 5. Wiem, że płacenie np 23 groszy prowizji, to śmieszna kwota, zwłaszcza, że w większości banków więcej zapłacimy za przelew… Ale ta groteskowa sytuacja idealni pokazuje polską mentalność 😉

 6. @sławek musisz poczekać jak ci przyślą przedsądowe wezwanie do zapłaty… będzie większy brech, bo u mnie to AŻ 8zł u ciebie to będzie dopiero absurd. jakby ukraść coś za 23gr to byłaby niska skodliwość społeczna… a wynagrodzenie za postępowanie komornicze przewyższyło by wartość długu – ciekawe czy wtedy działa podobna zasada jak w podatkach „taniości podatku”, że pobór podatku powinien być tańszy niż sama wartość podatku

 7. Ja dostałem podobny mail 2-3 lata temu. Tyle, że nie była to informacja o możliwości pozwu, ale o przekazania sprawy do firmy windykacyjnej. Potem dostałem maila od firmy windykacyjnej z wezwaniem do natychmiastowej zapłaty 3 złotych 20 groszy. Mało co się ze strachu nie pos…

 8. ciekawy post. Mieć dług, nie opłacić go i jeszcze się tym chwalić na sieci. Kwota niewielka, fakt ale koszty komornika i tak pokryje dłużnik, a dług jest długiem.

 9. To się nazywa „miękka windykacja”. Prawdopodobnie Allegro ma z takich kont niską ściągalność i chce sobie ją poprawić. Nic specjalnego.

  @Koval:
  xyz mądrze zauważa. To jest kilka złotych, ale dług pozostaje faktem. Taki mikro-dług po rozpropagowaniu informacji o nim, może obniżyć Twoje możliwości kredytowe, co było by raczej przykrą konsekwencją.

 10. niem ma to tamto… w kredyty się nie bawię. raczej chciałem pokazać że czy masz 1zł czy 10 000zł opłaty do zapłacenia jesteś traktowany w ten sam sposób. Zawsze mi się przypomina taka pani która miała X kont i bank za coś jej naliczył 1zł opłaty, która miała jako debet na koncie. Od tego szły odsetki, a ona w tym czasie ubiegała się w innym banku o kredyt. Bank w BIKu (Biuro informacji kredytowej) spr jej wszystkie rachunki i okazało się że ma dług… widocznie nie zagłębili się w to jaka to jest wartość, albo mieli procedury ze skoro ktoś ma dług obojętnie jaki to po prostu odmawiają udzielenia kredyty. Po prostu dowodzi to jednemu – procedury są bezduszne, a i nawet czynnik ludzki tutaj nie pomaga. Jeśli koszt poboru tego byłby 10zł to oni i tak by uparcie do ściągnięcia tego dążyli.

 11. Mój brat też dostał. 😀 Wisi im 16 zł. 😛

 12. N a jeśli nie zapłacisz, to trafisz na listę dłużników a wiec mogą być problemy w uzyskaniu kredytów / kupna abonamentu itp. ja dostałem również ponad rok temu, przelałem kasę (zapomniało mi się) i jeszcze musiałem im udowodnić, że zapłaciłem (firmie windykacyjnej, z którą mailowo nawiązałem kontakt). Na szczęście jest to wezwanie przedsądowe, więc nie tak źle.

 13. rozumiem gdybyś nie miał tej kasy, ale uchylanie sie od zapłacenia kilku zł? żenujące to dla mnie.
  na liste dłużników wcale nie tak trudno trafić. a później nie weźmiesz nawet rat na toster, o kredycie mieszkaniowym nie wspominając.

 14. nikt nie mówi ze się uchylałem, miałem tam o wiele większy rachunek tyle że ja omijam te ich windykacje w ten sposób ze raz w miesiącu coś tam spłacałem jak ponaglali i wtedy ich proedury się przedłużają. teraz po prostu zapomniałem a ci wielkie halo 😉

 15. Przedsądowe wezwanie to nie jest żadne „wielkie halo”. To najprostrzy i najtańszy element procedury.

 16. To ja z innej beczki. Wtopiłem w Finansowo.pl dwie stówy. Jak zmusić dłużników do spłaty? Odroczenia i grzeczne ponaglenia nie działają. Myślałem o podobnym liście, ale nie wierzę w jego skuteczność. Po takim, bardziej oficjalnym ponagleniu pozostaje wejść na drogę sądową, wynająć firmę windykacyjną, bądź łysych karków. 🙂
  Pierwsze rozwiązanie boli mnie jako podatnika, drugie jest nieopłacalne, a trzecie… ryzykowne.

  Jaki jest werdykt Internetowych Specjalistów?

 17. kiedys w Allegro bylo chyba ze placi sie po przekroczeniu 10pln prowizji dopiero, w sumie to tez mam jakies grosze do zaplacenia, ale nawet maila nigdy od nich nie dostalem 🙁 czuje sie pominiety.

 18. LOL, to już nie jest tak, że do 10 PLN się nie płaci? Najs, to ja chyba niedługo też dostanę. :S

 19. Hahaha! Mnie na kilka groszy tak uwaliło BzWBK!

 20. A jaka jest podstawa prawna zkoro sie nic nie podpisuje, ani nr i seria dowodu, ani zadnego podpisu wlasnorecznego? co moze allegro w zasadzie zrobic?

 21. @michał grozić windykacja i modlić się ze komus bedzie przeszkadzać zablokowane konto gdy będzie chciał coś kupić

 22. ALLEGRO TO SMIECH NA SALI, MI GROZILI WINDYKACJA ZA KWOTE 0,54 GROSZE NA MINUSIE!! NIECH SIE BIORA ZA PRAWDZIWYCH DLUZNIKOW!!

Skomentuj.