BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Kolejna odsłona szablonu – integracja z blipem

Tym razem na pierwszy ogień poszła implementacja api blipa na joggera. Wykorzystałem do tego skrypt zaadaptowany przez ^kkszysia. Nie wiem jeszcze czy to w pełni działa. Początkowo api wołało mi o hasło i login. Po kilku zmianach w kodzie chyba wszystko jest ok. Oczywiście nie działa to pod IE (FF, Chrome i Opera obsługiwane). Dodatkowo wykorzystałem skrypt przewijania razem ze scrollem, dzięki czemu blip nie znika gdzieś w otchłani tekstu. Widziałem ze Steelman coś podobnego wymyślił. Poszedłem o krok dalej.

Pojawiła się także nowa biblioteka. Wyleciał Lightwindow i Scriptaculous w zamian za Jquery i Fancybox. Trzeba to jeszcze dopracować.

Edit. Zmieniłem animacje tak jak sugerowaliście. teraz jest slide(slow). Poprawiłem też komunikowane rozjeżdżanie na niższych rozdzielczościach (blipek przyjmuje teraz stałą pozycję najbliżej jak to możliwe prawej krawędzi).

Edit 2: poprawiłem bug z miniblogiem, który wykrył Radmen (po kliknięciu w link przechodzimy już poprawnie do wpisu).

18 komentarzy

 1. Wygląda na to, że działa poprawnie.

 2. Rany, ależ to wkurza latając tak razem z przewijaniem. W dodatku non-stop mruga zmieniając blipnięcia wkurzając jeszcze bardzie, odciągając wzrok od tekstu i zasłaniając np. archiwum. Po prostu świetnie.

 3. To teraz już całkowicie nie działa podgląd pisanego komentarza – było to zamierzone?

 4. @Zal:

  Błąd: reloadPreviewDiv is not defined
  Plik źródłowy: https://koval.com.pl/2009/12/14/kolejna-odslona-szablonu-integracja-z-blipem/
  Wiersz: 1

  Pewnie, że zamierzone 😉

 5. fajnie sie rozjezdza w 1024 strona. a tak poza tym to to co Pustelnik napisal

 6. hm nie zamierzone. musze zobaczyć co jest nie tak

 7. edit. podgląd komentarzy już działa.

  @chris trynkiewicz no pod 1024 tez to zauważyłem. musze to jeszcze potestować, zmienić na mniej niż 1024px i może coś będzie. niestety tak to jest jak ma się większą rozdzielczość i zapomina o tych mniejszych

 8. Mi też strona się rozjeżdża, chociaż po lewej jest jeszcze ze 150 pikseli białego marginesu. poza tym ten blip!strasznie rozprasza – za często to się zmienia.

 9. no wiesz myślałem o tym by tylko na głównej był.

 10. A może zrób bardziej dyskretny efekt przejścia między nowymi statusami? Może jakieś zanikanie zamiast tego rozsuwania?
  Na główną pewnie mało kto wchodzi, chyba częściej czyta się konkretne wpisy.

 11. good idea, wiesz ja tego nie pisałem więc musze to rozkminić, zaraz usiąde

 12. Nie byłoby to takie złe, gdyby nie latało wraz z przewijaniem. Tak czy owak, NoScript blokuje to ustrojstwo na amen.

 13. Edit. Zmieniłem animacje tak jak sugerowaliście. teraz jest slide(slow). Poprawiłem też komunikowane rozjeżdżanie na niższych rozdzielczościach (blipek przyjmuje teraz stałą pozycję najbliżej jak to możliwe prawej krawędzi).

 14. Ależ wkurzające to to po prawej. Lata, mruga, a jest tak małe i tak jasne, że przeczytać się nie da. Stanowcze nie dla tego cuda.

  BTW. jesteś pierwszą osobą, u której znalazłem „Jquery” 😉

  Tak na szybko jeszcze, to jeśli się da, to wywal JS do zewnętrznego pliku.

 15. @reinmar pewnie opóźnie trochę zmianę statusów zeby to działo się wolniej

  do zewnętrznego pewnie wrzucę narazie jeszcze musze dopracować te szczegóły o których piszecie

 16. No i jeszcze jak kliknąłem kontakt, to przycisk, który jest na dole z napisam „kontakt”… no właśnie – wygląda jak przycisk, a to ma być tylko tytułem.
  Poza tym kolejny błąd w tamtym miejscu – nie mogę zaznaczyć tekstu w tym popupie, bo po puszczeniu przycisku myszy całe okienko znika. Dokładniej – znika, jeśli zaznaczę tekst tylko w jednej linii. Albo.. no nie wiem – czasem znika, czasem nie 😛 Wywaliłbym w każdym razie zamykanie okienka tylko na kliknięcie poza jego obrębem, esc i kliknięcie w „X”.
  Jeszcze gorzej ma się sprawa z RSSem w „Strategii życia”.

  I nie wiem czy na pewno chcesz się chwalić tymi linkami ze stopki.

 17. „’hideOnContentClick’: false” zrobione. 🙂

 18. target=”_parent” też już ustawiony

Skomentuj.